خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » همه آنچه که باید در مورد داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام بدانیم

همانگونه که همه ما می‌دانیم اینستاگرام از ابزارهای پر کاربرد برای کسب و کار است. این اپلیکیشن هر چند وقت یکبار آپدیت‌های جدید را ارائه می‌دهد که بیشتر این آپدیت‌ها برای پیج‌های بیزینس یا کاری فعال می‌شوند و برای کسب مجازی بسیار کارآمد هستند. ابزارها و ریسورس‌های شما در اینستاگرام بررسی می‌شوند و بر اساس کارایی صفحه اینستاگرامی که اداره می‌کنید در الگوریتم قرار می‌گیرید. قبلا هم این قابلیت قرار گرفتن در الگوریتم اینستاگرام وجود داشت اما باید با جستجو، تحقیق و یک سری حدس و احتمالات به نتیجه کار می‌رسیدید که مشکل پیج و مانع شما چیست. به لطف اینستاگرام این تحقیقات دیگر نیازی نیست و می‌توانید با استفاده از داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام به مشکلات پیج کاری خود پی ببرید. این قابلیت فقط برای اکانت‌های بیزینس فعال می‌شود و در ادامه به توضیحات و شرایط کامل آن خواهیم پرداخت.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

داشبورد حرفه ای (professional dashboard) چیست؟

اینستاگرام در سال 2021 آپدیت جدیدی از این اپلیکیشن را ارائه داد که داشبورد حرفه‌ای یا professional dashboard نام دارد. به زبانی دیگر اینستاگرام یک پلتفرم را برای راهنمایی پیج‌های بیزینس قرار داده است که به کمک این پلتفرم می‌توانید بر اساس آنالیز خودکار اینستاگرام پیش بروید. این آنالیز در داشبورد حرفه ای قرار می‌گیرد و شما را بر اساس قوانین اینستاگرام و الگوریتم اینستاگرام راهنمایی می‌کند. توصیه ما برای هر پیج بیزینس این است که از داشبورد حرفه‌ای استفاده کند تا پیشرفت زیادی را بدون صرف هزینه داشته باشد.

 

از کجا به داشبورد حرفه‌ای دست پیدا کنیم؟

مطمئنا همه شما مشتاق شده‌اید که بدانید از چه طریقی به این قابلیت عالی دست پیدا کنید. طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • وارد اینستاگرام شوید.
  • به قسمت پروفایل بروید.
  • در نوار بالایی اکانت، گزینه‌ای با عنوان Professional Dashboard وجود دارد، روی آن کلیک کنید.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

  • وارد قسمت داشبورد حرفه ای شده‌اید و عملکرد خود را می‌توانید بررسی کنید.

در منوی باز شده به صورت نموداری عملکرد شما به صورت خودکار برای 30 روز گذشته نشان داده شده است. می‌توانید با استفاده از این نمودار برنامه روزهایی که عملکرد و بازدهی بالاتری داشته‌اید را  دوباره در روزهای بعدی اجرا کنید و بهبود یابید. برای این منظور سعی کنید که همیشه برنامه روزانه خود را با تاریخ یادداشت کنید تا در ذهنتان بماند که چه روزی چه کاری را انجام داده‌اید.

 

قسمت‌های داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام

داشبورد حرفه‌ای دارای 3 قسمت مختلف با عنوان‌های Promotions, Branded Content Approvals, Saved Replies, Tips and resourses است.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

Promotions: این قسمت برای تبلیغات محتوا و برند شما توسط اینستاگرام گذاشته شده است که به بهبود کسب و کار و بالا رفتن مخاطب کمک می‌کند. برای استفاده از این قسمت باید یک پست خود را انتخاب کنید و آن پست را به اینستاگرام بسپارید که بر روی آن تبلیغات انجام دهد و مانور دهد. این تبلیغات اکثرا برای اکانت‌هایی با آی پی ایران فعال نیست و نمی‌توان از آن استفاده کرد. پس اگر در پیج شما این قابلیت وجود نداشت تعجب نکنید.

Branded Content Approvals: این قسمت تاییدیه برندها نام دارد که برای برندهایی که به کسب و کار شما شباهت دارند، می‌توانید ارتباط برقرار کنید و درخواست تبلیغات بفرستید. این درخواست را با عنوان شراکت یا تبلیغات می‌توانید بیان کنید و محتواهای خود را رشد دهید. همیشه سعی کنید در پیج‌هایی که به حوضه کاری شما نزدیک هستند تبلیغات بدهید. این کار شما رقابت را سخت نمی‌کند بلکه باعث می‌شود مخاطبان سودمند بگیرید. مخاطبان سومند به افرادی گفته می‌شوند که کسب و کار شما برای آنها اهمیت دارد و می‌توانید از طریق این افراد فروش و رشد داشته باشید.

Saved Replies: پاسخ‌های ذخیره شده به پیام‌هایی گفته می‌شود که شما می‌توانید سیو کنید. می‌توانید پیام‌های پرتکرار و متداول را ذخیره کنید که هر زمان برای فرستادن آن زمان صرف نکنید. همچنین این پاسخ‌ها را می‌توانید ویرایش کنید. پیام‌هایی مانند سلام و استعلام قیمت و شماره کارت را می‌توانید در این ذخیره پاسخ‌ها قرار دهید که همیشه دم دست باشد.

Tips and resourses: این قسمت با مقالات آموزشی نام گرفته است و نکات و مقالاتی که توسط اینستاگرام با توجه به کسب و کار شما جمع شده است را نشان می‌دهد. این مقالات شامل یک سری نکات، راهنمایی و ترفندهایی از سوی اینستاگرام است که به صورت مداوم و روزانه آپدیت می‌شوند.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

 

آمارها را تغییر دهید

در قابلیت داشبورد حرفه‌ای به صورت خودکار آمار و عملکرد شما را در 30 روز گذشته نشان داده می‌شود. می‌توانید این آمار را تغییر دهید و کمتر یا بیشتر کنید.

  • طبق مراحلی که در پاراگراف‌های قبلی گفته شد وارد قسمت داشبورد حرفه ای شوید.
  • در قسمت زیرین آمار و جدولی که نشان داده شده است گزینه‌ای با عنوان See All Insights وجود دارد.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

  • این گزینه را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی بروید.
  • در نوار بالایی صفحه باز شده گزینه‌ی Last 30 Days به معنای 30 روز گذشته، نوشته شده است.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

  • بر روی این دکمه کلیک کنید تا گزینه‌هایی برای زمان بندی نمایش داده شود.
  • یک صفحه کشویی باز می‌شود که در این صفحه گزینه‌هایی با عنوان‌های 7 روز، 14 روز، 30 روز، ماه قبل و 90 روز قبل وجود دارند که می‌توانید به دلخواه انتخاب کنید.

در همان صفحه قبلی قسمت‌های دیگری وجود دارند که به شما گزینه‌های مختلفی را نشان می‌دهند این گزینه‌ها شامل لایک‌ها، سیوها، کامنت‌ها، اشتراک گذاری‌ها، چند درصد از بازدید کنندگان شما را فالو داشته‌اند، چند درصد مرد بودند، چند درصد زن بودند، در چه رده سنی بازدید کننده داشتید، چند فالو داشتید، چند آنفالو داشتید، چند پست گذاشته‌اید، چندین استوری به اشتراک گذاشته‌اید و … هستند.

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

داشبورد حرفه ای چیست - زر ممبر

خرید از زر ممبر

همانطور که می‌دانید یکی از قسمت‌های داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام نشان دادن لایک، فالو، آنفالو، سیو و فعالیت‌های اخیر شما است. بر اساس این فعالیت‌ها پیج شما در الگوریتم رتبه می‌گیرد. پس باید لایک و فالو بالا داشته باشید تا تعامل هم بالا برود و مردم بتوانند به صورت گسترده شما را بشناسند. اگر به دنبال افزایش لایک و فالو می‌گردید و به پیشرفت و کسب درآمد بیشتر نیاز دارید فقط کافی است به ما اعتماد کنید و به پیشرفت بسیار عالی برسید. شما به راحتی می‌توانید از خدمات زر ممبر مانند خرید فالوور فیک بدون ریزش و دیگر سرویس‌ها مثل خرید لایک ایرانی ارزان استفاده کنید و به کسب و کار خود رونق دهید.