خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » اجرای همزمان دو برنامه در گوشی! (بدون نیاز به نصب برنامه و روت)

حتما برای شماهم پیش آمده که بخواهید چندین برنامه را باهم در گوشی خود باز کنید و از آنها استفاده کنید. برای مثال همزمان به تماشای فیلم بپردازید و همراه با ان در تلگرام بچرخید. به واقعیت پیوستن این رویا خیلی سخت نیست و می توانید با استفاده از ترفند ها و روش هایی خیلی راحت این کار را انجام دهید. در این مطلب قصد دارم تا شیوه اجرای همزمان دو برنامه در گوشی موبایل را به شما آموزش دهم. تا انتها با من همراه باشید.

یکی از ویژگی های محیط کامپیوتر ها و دکستاپ که همیشه بسیاری جز نقاط قوت آن بود امکان اجرای همزمان چندین برنامه باهم است. این ویژگی دقیقا همان چیزی است که بسیاری مدت ها به دنبال آن در گوشی های هوشمند بودند. در گذشته تنها روشی که می توانستید این کار را انجام دهید روت کردن گوشی و انجام یکسری مراحل سخت و پیچیده بود که بسیاری آن را دوست نداشتند و یا نمی خواستند با روت کردن گوشی خود امنیت آن را از بین ببرند. اما حالا به لطف آپدیت های مختلف و برنامه هایی که وجود دارد خیلی راحت می توانید این کار را انجام دهید.

اجرای همزمان دو برنامه در گوشی

اجرای همزمان دو برنامه در گوشی موبایل

در ادامه سعی کردم تا چندین روش مختلف را برای افراد مختلف بگویم تا همه بتوانند به راحتی چندین برنامه را باهم در گوشی خود اجرا کنند. تنظیمات گفته شده در برخی از روش ها شاید در گوشی شما کمی متفاوت باشد اما قطعا اگر کمی جستجو کنید می توانید آنها را پیدا کنید.

توجه: تنظیمات گرفته شده در این آموزش با توجه به گوشی سامسونگ بوده که التبه در دیگر گوشی ها نیز فرق آنچنانی ندارد.

گیت هاب چیست و چه کاربردی دارد؟ هر آنچه باید درباره‌ی آن بدانید!

اجرای دو برنامه به صورت همزمان در اندروید بدون نیاز به روت

برای اینکار تنها کافی است اندروید گوشی شما جدید و آپدیت باشد تا این قابلیت برای شما اعمال شود. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که ابتدا برنامه مدنظر خود را باز کنید سپس دکمه ی برنامه های اخیر را در گوشی خود بزنید و بالا بر روی آیکون برنامه مدنظر خود کلیک کنید. سپس منویی برایتان باز می شود که گزینه های مختلف دارد. در بین آنها گزینه باز شدن در نمای صفحه دو قسمتی را کلیک کنید. سپس برنامه دیگری که می خواهید در کنار آن باز کنید را انتخاب کنید و به همین راحتی مشاهده می کنید که هر برنامه نیمی از گوشی را برای خود کرده است و قسمت دیگری از آن برای برنامه دیگر شده است.

همچنین شما می توانید به کمک خط آبی که در بین این دو صفحه قرار دارد خیلی راحت نسبت صفحه نمایش و فضای این دو صفحه را کم و زیاد کنید و آن را دستکاری کنید تا بتوانید خیلی راحت تر به آنچه مدنظر خودتان بود برسید.

توجه: اگر تنظیمات گوشی شما انگلیسی است باید بر روی گزینه open in split screen view را بزنید تا این تنظیمات برای شما اعمال شود. (معادل دکمه باز شدن در نمای صفحه دو قسمتی در آموزش)

آموزش تایپ سریع – چگونه سرعت تایپ خود را بالا ببریم؟

اجرای همزمان چندین برنامه در گوشی باهم

اما روش دیگری نیز به جز مورد گفته شده در بالا وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. روش گفته شده در بالا برای اینکه دو برنامه را باهم باز کنید بسیار عالی است اما اگر می خواهید چندین برنامه را باهم باز کنید یا اینکه به یکی از آنها آنچنان احتیاجی ندارید که نیمی از صفحه شما را بگیرد می توانید از ویژگی دیگر اندروید یعنی باز شدن در نمای بازشو استفاده کنید.

به این صورت که ابتدا برنامه مدنظر را باز می کنید و سپس دکمه برنامه های اخیر را کلیک کنید و بعد از آن بر روی آیکون برنامه کلیک کنید. این بار بر روی گزینه باز شدن در نمای بازشو کلیک کنید تا برنامه شما به صورت پاپ آپ و شناور در گوشی شما باز شود. شما می توانید وقتی کارتان تمام شد آن را دوباره کوچک کنید به طوری که به یک آیکون شناور بر روی صفحه تبدیل می شود تا هر بار بر روی آن کلیک کردید دوباره برنامه باز شود. با این روش می توانید چندین برنامه را به صورت همزمان با برنامه اصلی خود باز کنید و از آنها استفاده کنید.

بهترین سایت خرید بازدید فیک تلگرام یا خرید ممبر فیک تلگرام کدام است؟

توجه: اگر گوشی شما انگلیسی است باید بر روی گزینه open in pop up view کلیک کنید. این گزینه معادل گزینه باز شدن در نمای بازشو در آموزش است. بنابراین به دنبال این گزینه برگردید.

نکته: تمام موارد گفته شده بدون نیاز به هیچ برنامه ای بود و حتی نیاز به روت کردن خود گوشی نیز نبود. اینها همگی از قابلیت های اندروید هستند که هر ورژن های قبلی به این سیستم عامل اضافه شدند.

در این مطلب سعی کردم تا دو روش خوب برای اجرای همزمان دو برنامه در گوشی را به شما آموزش دهم تا بتوانید خیلی راحت چندین برنامه را باهم باز کنید و از کار کردن با آنها لذت ببرید.