خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید ( Gbord و کیبورد سامسونگ)

یکی از ویژگی های بسیار جالب کیبورد گوشی های هوشمند قابلیت تحصیح خودکار است. اما این مورد برخی مواقع به خصوص برای کاربران جوان می تواند بسیار آزاردهنده باشند.  به همین دلیل بسیاری به دنبال روش خاموش کردن یا غیر فعال کردن آن هستند. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قابلیت تصحیح خودکار یکی از ویژگی های مهم کیبورد های هوشمند موبایل است که در واقع از نوشتن غلط کلمات جلوگیری می کند و باعث می شود تا در نوشته خود کمترین غلط را داشته باشید. این موضوع به خودی خود می تواند بسیار عالی باشد چون تایپ کردن با گوشی موبایل کمی سخت است و معمولا کلمات به صورت اشتباه تایپ می شوند و این قابلیت می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید

غیر فعال کردن تحصیح خودکار در اندروید

اما این قابلیت برای بسیاری از افراد به خصوص جوانان چندان جذاب نیست و بدتر باعث اشتباه نوشتن برخی کلمات می شود. در زبان فارسی و در بین افراد کلماتی وجود دارد که معنی خاصی بین همان افراد دارند و معمولا این کلمات در کیبورد های هوشمند موبایل غلط شناخته می شوند. همچنین بسیاری از ما علاقه زیادی به خلاصه کردن کلمات و استفاده از برخی کلماتی داریم که عامیانه است. تمامی این کلمات توسط این کیبورد ها غلط شناخته می شوند. همچنین زمانی که می خواهید یک کلمه انگلیسی را فارسی تایپ کنید نیز آن کلمه اشتباه شناخته می شود.

این موضوع در زبان انگلیسی بسیار بیشتر به چشم می خورد. در زبان انگلیسی نیز معمولا افراد بیشتر فنگلیسی تایپ می کنند یا اینکه تمام حروف را به صورت خلاصه و درهم برهم می نویسند که تمامی این کلمات توسط کیبورد هوشمند غلط شناخته می شود. در واقع قابلیت تصحیح خودکار زمانی می تواند مفید باشد که بخواهید فارسی تایپ کنید و بیشتر فضای تایپ شما رسمی باشد. در غیر این صورت می تواند بسیاری از اوقات موجب اشتباه شدن جلمه و نوشته شما شود.

بهترین برنامه های جایگزین کلاب هاوس کدامند؟ معرفی بهترین گزینه ها

چگونه تصحیح خودکار را در اندروید خاموش کنیم؟

خوشبختانه در کیبور هایی که این قابلیت را دارند بخشی وجود دارد که می تواند این قابلیت را خاموش کنید تا دیگر موجب خراب شدن نوشته های شما نشود. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازم.

قابلیت تصحیح خودکار در کیبورد های مختلف و گوشی های مختلف باهم تفاوت می کنند و به همین دلیل نمی توان از یک آموزش واحد برای آنها استفاده کرد. در ادامه من مراحل غیر فعال کردن این ویژگی را به شما آموزش می دهم اما ممکن است گزینه های گفته شده در گوشی شما کمی متفاوت باشد.

 1. ابتدا به بخش تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. سپس به بخش Languages & Input بروید.
 3. حالا در زیر گزینه keybord بر روی گزینه On-screen Keyboard را انتخاب کنید.
 4. حالا بر روی کیبوردی که از آن استفاده می کنید کلیک کنید. این کیبورد با توجه به دسته شما می تواند نام متفاوتی داشته باشد.
 5. سپس گزینه text correction را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 6. حالا گزینه auto correction را غیر فعال کنید.

به همین سادگی قابلیت تصحیح خودکار کیبورد شما غیر فعال شد و حالا می توانید با خیال راحت از گوشی خود استفاده کنید.

زر ممبر مرکز خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام

این تنظیمات در گوشی های سامسونگ کمی فرق می کند. اگر صاحب یک گوشی سامسونگ هستید و از قابلیت تصحیح خودکار کبیورد سامسونگ استفاده می کنید برای خاموش کردن قابلیت تصحیح خودکار مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
 2. حالا به بخش general management  بروید.
 3. سپس به بخش language and input بروید.
 4. بعد از آن بر روی گزینه on screen keybord کلیک کنید.
 5. حالا کیبورد سامسونگ را انتخاب کنید.

در اینجا باید به دنبال گزینه predictive text بگردید. حالا تنها لازم است آن را خاموش کنید و دیگر کیبورد شما کلمه تایپ شده را پیش بینی نمی کند و آن را تصحیح نمی کند.

بهترین دانلود منیجر برای گوشی کدام است؟

نکته: به صورت معمولا این گزینه در بخش smart typing قرار دارند.

توجه: معمولا این گزینه در کیبورد ها و گوشی های مختلف اسم های گوناگونی دارد. در برخی از گوشی ها این گزینه را با نام های دیگری مانند: Text Correction، Auto Correct، Auto Replace و… وجود دارد که باید آنها را خاموش یا غیر فعال کنید.

در این مطلب به آموزش غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان جذاب و مفید بوده باشد.