خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » ترفند های جستجوی حرفه ای در گوگل – مانند یک جستجوگر جستجو کنید (آپدیت 2021)

امروزه می توان اینترنت را یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر فردی به حساب آورد. دیگر هر چیزی که بخواهید درون اینترنت یافت می شوند و شما تنها با یک جستجوی ساده می توانید به دریای انبوهی از اطلاعات به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید. موتور های جستجوگر مهم ترین ابزار اینترنت به حساب می آیند که به شما کمک می کنند تا در میان این اطلاعات به موارد مدنظر خود برسید. در این مطلب قصد دارم تا به شما ترفند های جستجوی حرفه ای در گوگل را بگوییم که با آنها شما به یک جستجوگر ماهر تبدیل شوید که هر چیزی که می خواهید درون اینترنت پیدا کنید.

در میان تمام موتور های جستجو فقط سه موتور گوگل، یاهو و بینگ محبوب هستند و توانستند نظر کاربران را به سوی خود جلب کنند. در این بین نیز گوگل تنها موتور جستجوی است که بیشترین کاربر و سرچ را دارد و می توان در آن بیشترین میزان نتیجه و اطلاعات را پیدا کرد. به علاوه دقت بالای گوگل در جستجو باعث شده است تا کاربران احساس راحت تری در استفاده کردن از گوگل داشته باشند. برای همین ما موتور های جستجوی دیگر را کنار گذاشتیم و تنها به گوگل در این مطلب پرداختیم.

جستجوی حرفه ای در گوگل

ترفند های جستجوی حرفه ای در گوگل

عباراتی که یادتان نمی آمد.

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که در یک عبارت یک کلمه را یادتان نیاید و مدام به دنبال آن کلمه می گردید. شما می توانید از گوگل در این زمینه استفاده کنید. برای این کار کافی است تا عبارت خود را میان دو نقل قول قرار دهید و سپس به جای کلمه ای که یادتان نمی آید علامت ستاره قرار دهید. به این صورت گوگل به دنبال این عبارت می گردد و به شما نتایجی را نشان می دهد که می تواند در یافتن کلمه فراموش شده کمک کننده باشد.

خدمات خرید ممبر اد اجباری زر ممبر

مثال : ” * به صورت کامل جایگزین فلش در فیسبوک شد ”

جستجوی آهنگ

جستجوی آهنگ در گوگل همیشه یکی از دغدغه های بسیاری از ما بوده است. شاید ما نام خواننده یا نام خود آهنگ را ندادیم و به همین دلیل گشتن به دنبال لینک دانلود آن بسیار سخت باشد. اما جای هیچ نگرانی نیست. شما تنها با جستجو کردن متنی از آن که گوش دادید و یادتان مانده است می توانید آهنگ مدنظر خود را پیدا کنید.

یک ترفند ناب جستجوی حرفه ای در گوگل

گاهی اوقات شما قصد دارید تا یک عبارت را درون یک سایت جستجو کنید. برای مثال دوست دارید تا درباره ی یک بازی هر آنچه که می توانید در وبسایت زومجی اطلاعات به دست بیاورید. برای این کار باید ابتدا عبارت site:addresesite.com را قرار دهید و سپس عبارت خود را بنویسید.

مثال site:zoomg.ir doom

ماشین حساب گوگل

با وجود اینترنت نیازی نیست تا یک ماشین حساب بخرید. بلکه تنها کافی است عبارت حسابی خود را درون گوگل بنویسید و سپس جواب آن را بدست بیاورید. گوگل به صورت خودکار عملیات های ریاضی را انجام دهد و جواب درست را به شما می گویید.

تبدیل عدد به حروف

شما خیلی راحت می توانید یک عدد را در گوگل بنویسید و سپس نوشته آن را به حروف بدست بیاورید. بر اینکار تنها کافی است تا عدد مدنظر را نوشته و سپس علامت مساوی بگذارید و زبان مدنظر خود را بنویسید.

معرفی پیام رسان سیگنال – چرا همه از واتساپ به سیگنال می روند؟

مثال: 135 = English

جستجوی حرفه ای در گوگل بر اساس نوع فایل

شما خیلی راحت می توانید به جستجوی یک پسوند خاص در گوگل بپردازید.  برای این کار باید عبارت filetype: را نوشته و سپس جلوی آن بدون هیچگونه فاصله ای پسوند مدنظر خود را بنویسید و سپس عبارت مدنظر خود را بنویسید. به مثال زیر توجه کنید تا متوجه منظور من شوید.

مثال: دیابت چیست filetype:doc

استفاده از زبان های دیگر

متاسفانه در زبان فارسی بسیاری از محتواها هنوز تولید نشده است و شما اگر جستجو ای داشته باشید شاید به هیچ جایی نرسید. همچنین بسیاری از سایت های فارسی خیلی فعالیت کمی دارند و قطعا پاسخ گوی نیاز شما نیستند. بهتر است جستجو های خود را به زبان های دیگر مانند انگلیسی نیز انجام دهید.

تبدیل ارز

اگر می خواهید یک ارزی را به ارز دیگری تبدیل کنید کافی است ارز اول را نوشته و سپس از عبارت to استفاده کنید و سپس ارز دوم را نوشته و در آخر سرچ کنید. دقت کنید که حتما باید واحد آنها را سرچ کنید.

برای مثال ریال ایران irr است و برای تبدیل آن به دلار باید این عبارت را بنویسید: irr to usd

مترجم سریع

برای اینکه یک عبارت را سریع ترجمه کنید ابتدا عبارت را نوشته سپس  to را نوشته و بعد زبان مدنظر خود را بنویسید. برای  مثال hi to Persian

کلام اخر

در این مطلب به شما برخی از ترفند های جستجوی حرفه ای در گوگل را گفتیم که با استفاده از آنها می توانید مانند یک جستجو ماهر به جستجو در گوگل بپردازید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.