خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید (مخاطبین، پیامک، موزیک، فیلم و تقویم)

امروزه اپل یکی از محبوب ترین برند های ساخت تلفن های همراه به حساب می آید.  سیستم عامل اپل با دیگر گوشی های موجود در بازار به طور کامل فرق می کند و به همین دلیل است که کاربران معمولا در برخی موارد به مشکل بر می خورند. یکی از مشکلاتی که اپل دارد هنگام انتقال اطلاعات نمایان می شود. اگر شما بخواهید بعد از مدتی از ios به اندروید مهاجرت کنید راه درست و کاملی جهت انتقال دیتا از دیوایس اپل به دیوایس اندروید وجود ندارد. در این مطلب به شما ساده ترین روش های انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید را معرفی می کنیم که با استفاده از آنها می توانید این مشکل را برطرف کنید.

برای اینکه شما بتوانید اطلاعات را از گوشی های آیفون به اندروید منتقل کنید باید بخش های مختلف اطلاعات را به شیوه های مختلف منتقل کنید. این بخش ها به انتقال مخاطبین، تصاویر، موزیک و بوکمارک ها تقسیم می شود. در ادامه روش انتقال هر کدام را به شما توضیح می دهیم.

انتقال اطلاعات از اپل به اندروید

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید

برای اینکه بتوانید تمام فرایند های این مطلب را به درستی انجام دهید نیاز است تا ابتدا یک اکانت گوگل برای خود ایجاد کنید. در گوشی های اندروید داشتن یک اکانت گوگل الزامی می باشد تا بتوانید از قابلیت های مختلف گوشی و اپ های مختلف استفاده کنید.

انتقال اطلاعات اپل به اندروید از طریق گوگل درایو

یکی از سرویس های بسیار عالی برای این کار گوگل درایو می باشد. شما با استفاده از گوگل درایو نیازی نیست تا تک تک اطلاعات را جداگانه انتقال دهید بلکه همه اطلاعات را باهم انتقال می دهید.

  1. برای این کار ابتدا برنامه گوگل درایو را در گوشی آیفون خود دانلود کنید و سپس اقدام به نصب آن کنید.
  2. حالا آیفون را به شبکه اینترنت وصل کنید و سپس گوگل درایو را اجرا کنید. سپس در گوگل درایو گزینه Settings را انتخاب کنید و سپس گزینه backup را انتخاب کنید.
  3. حالا باید روی start backup کلیک کنید. با انجام این کار کلیه اطلاعات شما شامل لیست مخاطبین، اطلاعات اپلیکیشن تقویم، عکس و فیلم ها بکاپ گرفته می شود و شما می توانید آنها را به گوشی اندروید خود منتقل کنید.
  4. پس از اینکه پروسه بکاپ گیری تمام شد شما گزینه ای به نام backup complete را مشاهده خواهید کرد که باید روی گزینه done لمس کنید.
  5. حالا تنها کافی است اپ گوگل درایو را روی گوشی اندروید خود نصب کنید و با اکانت گوگل خود وارد آن شوید. حالا خیلی راحت می توانید اطلاعات بکاپ گرفته را به گوشی خود انتقال دهید.

انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید

برای اینکه بتوانید فایل ها را منتقل کنید خیلی راحت می توانید از اپ xender استفاده کنید. این اپ دقیقا مانند شیریت می باشد که با استفاده از آن می توانید موزیک ها، ویدیو ها، فایل ها و عکس های خود را خیلی راحت انتقال دهید. همچنین خود برنامه شیریت نیز وجود دارد و می توانید با استفاده از آن اقدام به انتقال این اطلاعات بکنید.

نظر مدیر تلگرام درباره ی واتساپ

انتقال پیامک ها از اندروید به ای او اس

برای اینکه بتوانید پیامک های خود را به اندروید انتقال دهید باید از دو برنامه itunes و isms2droid استفاده کنید. ابتدا برنامه اول را در ios خود نصب کرده و از پیامک های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس از داخل فولدر نسخه پشتیبان باید فایلی به نام:

3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28

را به وسیله usb به کامپیوتر و سپس به اندروید انتقال دهید. حالا در اندروید خیلی راحت می توانید با اپ دوم پیام های خود را import کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید به ios در گوشی های سامسونگ

انتقال اطلاعات در گوشی های سامسونگ بسیار راحت تر بوده است. به این صورت که شما با استفاده از قابلیت smart switch  خیلی راحت تمام اطلاعات آیفون خود را به اندروید انتقال می دهید. برای این کار ابتدا گوشی اندروید و ios خود را به وسیله یک کابل otg به یکدیگر متصل کنید و سپس می توانید تمام اطلاعات خود را با استفاده از این قابلیت انتقال دهید.

کلام آخر

در این مطلب به شما انواع روش های مختلف جهت انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید را معرفی کردیم. بهترین روش این است که از برنامه های شیر کننده مانند شیریت برای انتقال دیتا هایی مانند عکس و فیلم و موزیک استفاده کنید و از گوگل درایو برای انتقال مخاطبین و غیره و از نرم افزاری که در بخش انتقال پیامک معرفی شد برای انتقال پیامک استفاده کنید. برای گوشی های سامسونگ نیز بهتر است از همان ابتدا به سراغ قابلیت smart swich بروید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید و کاربردی بوده باشد.

زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر فیک گروه و خرید بازدید تلگرام و…..