خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » چگونه برای اینستاگرام لوگو بسازیم؟ آموزش ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام

امروزه بسیاری از افراد به قدرت اینستاگرام در بازاریابی و محبوبیت بیشتر کسب و کار ها پی بردند. به همین دلیل کسب و کار های مختلفی در حال روانه شدن به اینستاگرام هستند. اولین قدم برای ساخت یک پیج اینستاگرام خوب ساخت یک عکس پروفایل خوب یا به عبارتی لوگو خوب است. شاید فکر کنید ساختن یک عکس پروفایل خیلی سادست اما وقتی در مراحل ساخت قرار می گیرید متوجه می شوید که هیچ وقت نمی توانید یک عکس پروفایل که واقعا خودتان خوشتان بیاید را بسازید.

برای ساختن لوگو در اینستاگرام نیازی نیست که هزینه کنید و به افراد مختلف این کار را بسپاری بلکه می توانید تنها با دانستن چندین نکته شروع به ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام خود بکنید.

ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام

ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام

شاید در همین ابتدا این سوال برایتان به وجود بیاید که اصلا لوگو چه اهمیتی دارد؟ هر چیزی را می توان به عنوان لوگو انتخاب کرد. اما این تفکر کاملا غلط است. افرادی که این تفکر را دارند یک پیج کسب و کار در اینستاگرام را مانند یک پیج معمولی می دانند و با همان تفکر نیز شروع به فعالیت می کنند.

ساخت یک لوگو خوب باعث می شود تا: افراد راحت تر متوجه کارایی و فعالیت پیج شما شوند، فالوور های بیشتری بتوانید جذب کنید، اعتماد افراد را راحت تر بدست بیاورید، برندسازی کنید، خود را به یک برند محبوب در سطح اینترنت تبدیل کنید و….. اینها از مزیت های داشتن یک لوگوی خوب است.

معروف ترین بلاگر های ایرانی

برای ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام خود لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

اندازه:

اندازه در ساخت لوگو پایه کار است. فرقی نمی کند به اینستاگرام چه عکسی بدهید در نهایت اینستاگرام آن را به یک عکس گرد کوچک تبدیل می کند. اگر قصد ساخت لوگو دارید سعی کنید لوگویی در ابعاد 512 در 512 بسازید که لوگوی و تصویر مورد نظر در مرکز آن باید و از بالا و پایین و چپ و راست فاصله داشته باشد.

مفهوم لوگو:

مورد بعدی مفهوم لوگو است. یعنی می خواهید لوگو تنها یک نام و نشانه برای شما باشد؟ یا می خواهید فرد با دیدن لوگوی شما متوجه خود کسب و کار شما بشود؟ انتخاب مفهومی که دوست دارید لوگوی شما به فرد مقابل برساند در مراحل اولیه ساخت لوگو می تواند بسیار کمکتان کند.

نوع لوگو:

به صورت کلی و ساده سه نوع لوگو داریم. لوگوی اسمی، لوگوی تصویری، لوگوی تصویری و اسمی که البته نام آنها در دنیای لوگو سازی چیز دیگریست اما برای راحتی من در اینجا اینگونه مطرح کردم. لوگوی اسمی یعنی همان اسم برند شما به دو شیوه نوشتاری یا نوشتاری تصویری تبدیل به لوگو می شود. لوگوی تصویری یعنی یک عدد تصویر لوگوی شما می شود و لوگوی تصویری و اسمی یعنی لوگویی که ترکیبی از نام برند یا کسب و کار شما به همراه طراح های گرافیکی است.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام به راحتی

چگونه یک لوگوی خوب برای پیج اینستاگرام خود بسازیم؟

حالا که مفاهیم اولیه کار ساخت لوگو برای پیچ اینستاگرام را دانستید نوبت به مرحله ساخت می رسد. برای ساخت لوگو می توانید از ایده های زیر استفاده کنید:

مخفف سازی:

یکی از ساده ترین کار هایی که می توانید انجام دهید استفاده از شیوه متخفف سازی است. یعنی نام کسب و کار خود را مخفف کنید و به صورت تصویری و گرافیکی آن را به نمایش در بیاورید.

اسم کسب و کار:

یکی دیگر از ساده ترین شیوه های ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام استفاده از اسم کسب و کار است. درست مانند دیجیکالا که از نام خود به عنوان لوگوی خود استفاده کرد.

ترکیب عکس:

یکی دیگر از بهترین شیوه ها ترکیب تکه عکس های مختلف باهم و تبدیل آنها به یک لوگوی خوب است. برای این کار تنها کافیست تا کمی در اینترنت جستجو کنید و چندین تصویر که به نظرتان خوب است را پیدا و باهم ترکیب کنید.

ترکیب عکس های گرافیکی و متن:

شیوه بعدی درست مانند قبلی است منتها این بار ترکیب عکس با متن است. یعنی نام کسب و کار خود را یا یک کلمه از نام کسب و کار خود را یا مخفف نام کسب و کار خود را به همراه یک تکه عکس گرافیکی همراه بکنید و آن را به لوگوی خودتان تبدیل کنید.

استفاده از تصویر خودتان:

اگر کسب و کارتان آموزشی است یا اینکه به دنبال برندسازی شخصی هستید می توانید از تصویر خودتان استفاده کنید که تاثیر گذاری بسیار بیشتری دارد.

زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام، فالوور فیک اینستاگرام

یک روش خوب!

یکی از روش های خودم زیاد از آن استفاده می کنم این است که ابتدا نوع و روشی که قصد ساخت لوگو دارم را انتخاب می کنم و سپس در اینترنت عبارت logo… را سرچ می کنم و از تصویر موجود ایده می گیرم. بعد از آن سری به سایت freepik می زنم و با سرچ های مختلف چندین تصویر پیدا می کنیم و در نهایت لوگوی مدنظر خود را می سازم.

در این مطلب سعی کردم خیلی ساده و راحت به شما شیوه ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام را آموزش دهم. دقت کنید که برای ساخت لوگو کسی کمکی نمی تواند به شما بکند و من تنها مراحل و شیوه ها را به شما گفتم اینکه از چه فونتی استفاده کنید، چه عکس هایی را باهم ترکیب کنید و از کدام عکس ها استفاده کنید دیگر به خودتان بر می گردد.