خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » مراحل ریست فکتوری در آیفون از صفر تا صد (آپدیت 2023)

خیلی از اوقات پیش می آید که مشکلی برای گوشی آیفونتان پیش بیاید که اصلا دلیل آن را ندانید. این مشکل می توان به دلایل مختلفی باشد و یکی از راه حل های رفع این مشکل ریست کردن گوشی است. همچنین ریست کردن گوشی می تواند باعث بهبود عملکرد آن شود. با اینکه روند ریست فکتوری کار چندان سختی نیست اما خیلی از افراد در هنگام اجرای آن اشتباه می کنند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش ریست فکتوری در آیفون بپردازم.

گاهی اوقات ممکن از با یک مشکل عجیب در گوشی خود رو به رو شوید که مربوط به باگ، ویروس یا ارور های مختلفی باشد که راه حل آن را نمی دانید یا اینکه گوشی شما دچار ویروس شده باشد و یا سرعت آن بسیار کاهش یافته باشد. در همه این موارد ریست کردن گوشی یکی از فرشته های نجات می باید و شرکت ها تا جای ممکن این فرایند را ساده کردند تا بتوانید خیلی  راحت در هر زمانی که خواستید گوشی خود را ریست کنید.

ریست فکتوری در آیفون

ریست کردن گوشی در واقع فرایندی است که تمام دیتا های گوشی را حذف می کند و باعث می شود تا گوشی به تنظیمات کارخانه بازگردد. بنابراین در این فرایند تمامی اطلاعات گوشی حذف می شود و اگر اطلاعات مهمی دارید و به بخشی از دیتا های گوشی نیاز دارید حتما آنها را در جایی ذخیره کنید. به طور کلی همیشه پیشنهاد می شود تا قبل از اینکه گوشی خود را ریست کنید حتما از تمام اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید که این کار را می توانید خیلی ساده با سرویس ابری آیکلود یا آیتیونز انجام دهید.

مراحل ریست کردن گوشی آیفون

برای اینکه گوشی خود را ریست کنید روش های مختلفی وجود دارد که ساده ترین و آسان ترین روش آن استفاده از خود تنظیمات گوشی است.

برای اینکار وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

سپس وارد بخش general شوید.

ریست گوشی آیفون 1

حالا به دنبال گزینه transfer or reset iphone شوید.

ریست گوشی آیفون 2

در مرحله بعد بر روی گزینه reset کلیک کنید.

ریست گوشی آیفون 3

سپس بر روی گزینه reset and erase all content and settings کلیک کنید.

سپس زمری که برای دستگاه خود انتخاب کردید را وارد کنید.

حالا بر روی گزینه erase کلیک کنید.

با اینکار تمامی اطلاعات گوشی شما حذف می شود و همه تنظیمات آن به حالت کارخانه و اولیه گوشی برمی گردد.

4 تا از بهترین موزیک پلیر های ios

حالت های مختلف ریست

در هنگام ریست کردن می توانید از بین حالت های مختلفی که برای ریست وجود دارد یکی را انتخاب کنید. در ادامه به توضیح بیشتر درباره این حالت ها می پردازم.

Reset all settings

همانطور که از نام این گزینه مشخص است در فرایند ریست فکتوری آیفون با این گزینه تنها تمامی تنظیمات گوشی به حالت اولیه بر می گردد و شما اطلاعات خود را از دست نمی دهید.

Erase All Contents and Settings

این گزینه که در فرایند آموزش هم به آن اشاره شد مربوط به ریست فکتوری می باشد و تمامی دیتا های شما را پاک می کند و گوشی شما را به حالت کارخانه بر می گرداند.

Reset Network Settings

با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات و تنظیماتی که مربوط به شبکه است به حالت پیشفرض بر می گردد و بیشتر مناسب مواقعی است که دستگاه شما مشکلی در بخش شبکه داشته باشد.

آموزش نصب برنامه در آیفون از اپ استور مرحله به مرحله (0 تا 100)

نکات مهم در reset کردن آیفون

  • حتما قبل از اینکه گوشی خود را ریست کنید مطمئن شوید که گوشی شما به میزان مناسبی شارژ داشته باشد. بهتر از گوشی شما حتما بالای 70 درصد شارژ داشته باشد و سپس این کار را انجام دهید.
  • در هنگام انجام شدن مراحل ریست هیچ کاری به گوشی خود نداشته باشید و منتظر بمانید تا تمام فرایند ریست به صورت کامل انجام شود.
  • اینکه این پروسه چقدر زمان می برد بستگی به میزان حجم اطلاعاتی است که در گوشی شما وجود دارد و ممکن است کمی طول بکشد.
  • حتما حتما حتما! از دیتای خود بکاپ تهیه کنید. گاهی اوقات تهیه یک بکاپ ساده می تواند از بروز خیلی از مشکلات و پشیمانی ها جلوگیری کند.

راه اندازی گوشی آیفون

در مراحل راه اندازی گوشی آیفون شما می توانید از بین گزینه های مختلف برای حالت گوشی خود انتخاب کنید که آیا گوشی شما به یک گوشی با تنظیمات و دیتا های کارخانه ای تبدیل شود یا اینکه فایل بکاپ از itunes یا icloud ریستور شود.

هر چند وقت یکار گوشی آیفون خود را ریست کنیم؟

بیشتر افراد فکر می کنند که ریست کردن فقط مناسب زمانی است که گوشی شما با مشکلی رو به رو می شود اما این تفکر بسیار اشتباه است و خیلی از اوقات می تواند برای بهبود عملکر گوشی خود و سلامت باتری و پاک شدن ویروس های گوشی و افزایش سرعت این کار را انجام دهید. بنابراین پیشنهاد می شود که هر 6 ماه حداقل یک بار گوشی خود را ریست کنید.