خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام چیست؟ تفاوت آن با اکانت معمولی چیست؟

شاید شما گاهی وقت ها با کلمه بیزینس پیج اینستاگرام برخورد داشته باشید و آن را شنیده باشید. اما دقیقا این نوع حساب کاربری چیست؟ چه تفاوتی با حساب عادی دارد و چه ویژگی هایی را در اختیارتان می گذارد و آیا واقعا لازم است که حتما حساب خود را به حساب بیزینسی اینستاگرام تبدیل کنید؟ در ادامه این مطلب از زرممبر قصد دارم تا به معرفی قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام بپردازم تا بیشتر با این آن آشنا شوید.

قابلیت حساب های بیزینسی چندین سال پیش به اینستاگرام اضافه شد و در واقع هدف ان بهبود تجربه کسب و کار ها در اینستاگرام بود. در واقع این نوع حساب کاربری قابلیت های اضافه ای را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند به اهداف بیزینسی و تجاری خود راحت تر برسند و عملا اینستاگرام را به فضایی بهتر برای کسب و کار ها تبدیل کرد.

اکانت بیزینس اینستاگرام

قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام

حساب های تجاری دارای قابلیت های مختلفی هستند اما قبلا از اینکه به این قابلیت ها بپردازم بهتر است بدانید که تبدیل حساب کاربری معمولی به تجاری بسیار راحت و ساده است و اگر پس از خواندن قابلیت هایی که در اختیار شما می گذارد احساس کردید که می تواند این قابلیت ها برایتان مفید باشد حتما خیلی ساده نوع حساب خود را از عادی به تجاری تغییر دهید.

راهی بهتر برای تماس با شما

قطعا برای اینکه بتوانید یک کسب و کار موفق داشته باشید نیاز دارید تا با مخاطب خود در ارتباط باشید. در گذشته افراد فقط اطلاعات تماس خود را در بیو قرار می دادند که کار چندان جالبی نبود و کپی کردن آن برای مخاطب بسیار سخت بود. اما حالا در حساب های بیزینسی دکمه ای برای ارتباط با شما به پیجتان اضافه می شود که افراد می توانند با کلیک بر روی آن به آدرس، ایمیل، شماره تلفن و… شما خیلی ساده دسترسی پیدا کنند.

انواع سیستم مدیریت محتوا برای سایت فروشگاهی، خبری، شرکتی و..

آنالیز بسیار حرفه ای تر با حساب بیزینس اینستاگرام

کم لطفی نیست اگر بگوییم که اصلی ترین و مهم ترین ویژگی حساب های تجاری اینستاگرام اضافه شدن امکان آنالیز پیج پست ها و مخاطبانتان به صورت خیلی دقیق و حرفه ای است.

در واقع هر کسی و کار در هر پلتفرمی برای اینکه بتواند رشد کند و در واقع کسب و کاری پایدار تر داشته باشد نیاز به شناخت و برسی روند کار خود و مخاطبین خود دارد. اینستاگرام هم این کار را ساده تر کرد و این امکان را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است.

شما می توانید اطلاعات بسیار دقیق و کاملی درباره سن، جنسیت، مکان، زمان آنلاین بودن و… از مخاطبین خود بدست بیاورید. با برسی این موارد خیلی راحت می تواند به علاقه های مخاطب خود شناخت بهتری پیدا کنید و آنها را بهتر بشناسید. همچنین می توانید تحلیل بسیار کاملی از پست هایی که می گذارد دریافت کنید و با استفاده از آن روند کار خود را برسی کنید.

اکانت تجاری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری

یکی از قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام همین قرار دادن لینک در استوری است که احتمالا آن را زیاد دیده باشد. در واقع با این کار شما می توانید مخاطبین خود را از اینستاگرام به دیگر شبکه های اجتماعی و وبسایت خود ببرید.

برای اینکه بتوانید لینکی در استوری خود قرار دهید باید دو محدودیت را رفع کنید اولی داشتن بیش از 10000 فالوور و دومی حساب تجاری است یعنی اگر حساب شما بیزینسی نباشد اصلا نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید.

ووکامرس چیست؟ چرا لقب محبوب ترین فروشگاه ساز را به خود اختصاص داده!

تبلیغات اینستاگرام

به عنوان آخرین گزینه هم بد نیست اشاره کنم که وقتی حساب خود را تجاری می کنید می توانید خیلی راحت در اینستاگرام تبلیغات ایجاد کنید و به نوعی پست خود را پروموت کنید که موجب رشد سریع تر و بیشتر حسابتان می شود.

البته بد نیست بدانید که این قابلیت چندان خوب در ایران فعال نیست و برای استفاده کردن از آن با مشکلاتی هم رو به رو هستید.

محدودیت های حساب بیزینس اینستاگرام

تا به اینجا به قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام پرداختم. شاید شماهم با خودتان فکر کنید که حساب تجاری فقط مزیت و امکانات جدید است اما باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. وقتی حساب خود را تجاری می کنید اکانت شما با محدودیت هایی هم رو به رو می شود. از جمله این محدودیت ها بسیار هم حائز اهمیت است عدم امکان خصوصی کردن پیج است. یعنی اگر می خواهید پیج خود را خصوصی کنید باید حتما حساب خود را از حالت تجاری خارج کنید. در واقع حساب های تجاری را نمی توان خصوصی کرد و باید همه آزاد و پابلیک باشند.

همچنین حساب های تجاری را تنها می توانید به یک حساب فیسبوک متصل کنید که اگر در ایران فعالیت می کنید شاید این مورد چندان برایتان مهم نباشد.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور فیک ارزان اینستاگرام، خرید لایک پست اینستاگرام و… به معرفی قابلیت های حساب بیزینس اینستاگرام و محدودیت های آن پرداختم که بتوانید با استفاده از آن به پاسخ سوال آیا من نیاز به بیزینس پیج اینستاگرام دارم؟ برسید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.