خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش ریست فکتوری در سامسونگ مرحله به مرحله

احتمالا برای شماهم پیش آمده که گوشیتان با مشکلات عجیب غریبی رو به رو شود و در این زمین یکی از راه حل ها ریست کردن گوشی یا همان ریست فکتوری است. روش و مراحل ریست کردن در گوشی های مختلف کمی باهم فرق می کند ماهم در این مطلب قصد دارم تا به آموزش ریست فکتوری در سامسونگ بپردازیم تا بتوانید خیلی راحت و بدون نیاز به رفتن به مراکز تعمیرات گوشی خودتان این کار را انجام دهید.

خیلی از اوقات گوشیتان با مشکلات و باگ ها یا ارور های مختلفی رو به رو می شود که تا به حال سابقه نداشته یا آنقدر عجیب و غریب است که اصلا نمی دانید باید چگونه آن را حل کنید. این مشکلات می توانند دلایل مختلفی از جمله ویروس ها، باگ ها، برخی برنامه ها و حتی برخی تنظیمات داشته باشد که یکی از ساده ترین و معمولا کارگشا ترین راه حل ها ریست کردن گوشیتان است. با اینکار کل داده های گوشی پاک می شود و گوشی شما تبدیل به همان گوشی می شود که تازه از کارخانه تولید شده است با همان دیتا و همان تنظیمات و معمولا باعث رفع بسیاری از مشکلات گوشی می شود.

آموزش ریست فکتوری در سامسونگ

ریست کردن گوشی همانطور که در بالا به آن اشاره شده باعث پاک شدن تمامی تنظیمات و برنامه ها و حتی فایل های شما می شود به همین دلیل اگر فایل یا دیتای مهمی دارید حتما ابتدا آن را در جایی دیگر ذخیره کنید و سپس اقدام به ریست کردن گوشی بکنید. بهترین کار گرفتن بکاپ از گوشیتان است تا اگر بعدا به مشکلی برخوردید بتوانید از آن استفاده کنید.

آموزش گرفتن بکاپ در سامسونگ

برای اینکه از گوشی خود بکاپ بگیرید یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها استفاده از قابلیت بکاپ خود گوشی است. برای اینکار وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس کمی به پایین بیایید و به دنبال گزینه account and backup باشید. با ورود به این بخش می توانید بکاپ خود را در google drive یا Samsung cloud ایجاد کنید یا اینکه می توانید بکاپ خود را به صورت external هم دریافت کنید.

بکاپ گرفتن همه یک اقدام مهم و امنیتی و احتیاطی به حساب می آید که می تواند باعث شود تا اگر به مشکلی خوردید بتوانید دوباره اطلاعات گوشی خود را بازیابی کنید.

اسمارت سوییچ سامسونگ چیست؟ (نحوه دانلود و کار با آن)

مراحل ریست کردن گوشی سامسونگ

حالا به از گوشی خود بکاپ گرفتید بهتر است به سراغ مراحل ریست فکتوری در سامسونگ بپردازیم. برای اینکار هم روش های مختلفی وجود دارد که ساده ترین آن استفاده از تنظیمات خود گوشی است.

ریست در سامسونگ مرحله 1

ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

سپس در صفحه ابتدایی به دنبال گزینه general management باشید.

سپس بر روی گزینه reset کلیک کنید.

ریست در سامسونگ مرحله 2

در صفحه بعد انواعی از ریست ها را مشاهده می کنید که مربوط به ریست کردن تنظیمات و تنظیمات نتورک و… می شود.

در پایین به دنبال گزینه factory data reset باشید.

در صفحه بعد به شما می گوید که تمامی دیتا های شما در گوشی پاک می شود و لیستی از حساب ها و برنامه های مختلفی را به شما نشان می دهد. اگر از تصمیم خود مطمئن هستید بر روی گزینه reset کلیک کنید.

پیدا کردن تنظیمات ریست به صورت خیلی ساده تر:

در برخی نسخه ها و در برخی گوشی ها ممکن است این صفحه ها یا مراحل را مشاهده نکنید یا آنها را پیدا نکنید. می توانید خیلی ساده بعد از ورود به تنظیمات گوشی در بالا در بخش سرچ عبارت factory reset یا reset را سرچ کنید و مستقیم وارد تنظیمات ریست گوشی شوید.

5 تا از بهترین برنامه های افزایش سرعت گوشی

هر چند وقت یکبار باید گوشی خود را ریست کنیم؟

معمولا افراد فکر می کنند که ریست کردن گوشی باید تنها در زمان هایی مشکلی برای آن پیش می آید انجام شود. اما این تفکر بسیار اشتباه است. بسیاری از اوقات ریست کردن گوشی باعث باز شدن حافظه بیشتر، افزایش سلامت باتری، افزایش شارژدهی باتری، بهبود سرعت آن و پاک شدن دستگاه از هرگونه ویروسی می شود. بنابراین اگر کاربر عادی هستید بهتر است هرچند ماه حداقل یک بار گوشی خود را ریست کنید. برای مثال هر 3 ماه یا هر 6 ماه یکبار گوشی خود را ریست کنید. البته حتما بکاپ تهیه کنید یا نیاز نباشد بعد از ریست کردن گوشی دوباره همه دیتاهای خود را وارد گوشی کنید و خیلی ساده همه دیتای های شما به گوشیتان برگردد.

در این مطلب از وبلاگ زرممبر مرکز خدمات خرید سین تلگرام و ممبر گروه به آموزش ریست فکتوری در سامسونگ پرداختم که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و از آن استفاده کنید.