خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » چگونه دایرکت توییتر را غیرفعال کنم؟ 3 روش برای بستن DM

اگر جز کاربران همیشگی توییتر باشید قطعا تا به حال دایرکت های ناخواسته زیادی از دیگر کاربران دریافت کردید. ویژگی DM در توییتر با اینکه می تواند بسیار کاربردی باشد اما برخی اوقات به علت دریافت پیام های اسپم یا ناخواسته زیاد می تواند آزار دهنده باشد. خوشبختانه توییتر این امکان را فراهم کرده تا بتوانید دریافت دایرکت های خود را غیرفعال کنید. در ادامه این مطلب به آموزش بستن دایرکت توییتر به صورت کامل و جامع می پردازم.

آموزش بستن دایرکت توییتر

متاسفانه بسیاری از افراد و ربات ها از قابلیت دایرکت در شبکه های اجتماعی سوء استفاده می کنند و موجب آزار می شوند. اما در توییتر تنظیماتی برای حریم خصوصی شما در نظر گرفته شده که افرادی که می توانند برای شما پیام ارسال کنند را محدود می کند. از پیام شخصی که آن را دنبال نمی کند و یا با آن مکالمه قبلی ندارید جلوگیری می کند. در ادامه به شیوه های مختلف کنترل دایرکت توییتر می پردازم.

چگونه دایرکت توییتر را غیرفعال کنم؟

برای اینکه بتوانید دایرکت دیگران را محدود کنید تا از مزاحمت آنها جلوگیری کنید روش های مختلفی وجود دارد که بهترین آنها استفاده از تنظیمات حریم شخصی است.

در وب

اگر از نسخه وب توییتر استفاده می کنید و قصد غیرفعال کردن DM توییتر خود را دارید تنها کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا مرورگر خود را باز کنید و وارد وبسایت توییتر به آدرس twitter.com شوید.
  2. سپس بر روی گزینه more در گوشه سمت چپ تصویر کلیک کنید.
  3. در منوی pop-up که برایتان باز می شود گزینه settings and support را انتخاب کنید.
  4. در تب settings بر روی privacy and safety کلیک کنید.
  5. در تب Privacy and safety، زیر گزینه your twitter activity گزینه Direct message را انتخاب کنید.
  6. گزینه Allow message requests from everyone را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن دایرکت توییتر

آموزش افزایش فالوور در توییتر خیلی ساده و راحت (6 روش مختلف)

با غیرفعال کردن این گزینه تنها افرادی که شما آنها را فالو دارید و یا قبلا با آنها دایرکت باز دارید می توانند به شما پیام دهند و دیگر کسی نمی تواند مزاحمتی براتان ایجاد کنید.

بستن dm توییتر در اندروید و iphone

اگر از نسخه اندروید یا ios توییتر استفاده می کنید می توانید خیلی ساده تر و راحت تر این کار را انجام دهید. در ادامه به مراحل این کار به صورت کامل می پردازم.

  1. ابتدا برنامه توییتر را در تلفن همراه خود باز کنید.
  2. در پایین صفحه بر روی آیکون پیام ها (عکس نامه) ضربه بزنید.
  3. بر روی چرخ دنده بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید تا وارد بخش تنظیمات این بخش شوید.
  4. گزینه Allow message requests from everyone را غیرفعال کنید.

خاموش کردن dm توییتر

به همین راحتی توانستید کاری کنید که دیگر افراد مزاحم نتوانند به شما دایرکت ارسال کنند و از شر آنها خلاص شدید.

6 مرحله تا افزایش امنیت توییتر (جلوگیری از هک شدن)

بستن دایرکت یک فرد خاص در توییتر

روشی که در بالا گفته شد خیلی کلی است اما اگر می خواهید از شر دایرکت های یک کاربر خاص خلاص شوید نیازی به انجام این کار نیست بلکه می توانید با بلاک کردن آن کاربر چه در نسخه وب و چه در نسخه اندروید و ios کاری کنید که دیگر نتواند به شما پیام دایرکت ارسال کند.

وقتی شما شخصی را در توییتر بلاک می کنید دیگر اون نمی تواند شما را دنبال کند البته شما هم نمی توانید او را دنبال کند. شخص مورد نظر نمی توانند به شما پیام ارسال کند و یا توییت ها، دنبال کنندگان و دنبال شوندگان شما را مشاهده کند.

غیرفعال کردن دریافت اسپم در دایرکت توییتر با ریپورت کردن

اگر از طرف شخصی مدام اسپم دریافت می کنید می توانید به راحتی با ریپورت کردن آن نه تنها خودتان را از شر دایرکت های مداوم او راحت کنید بلکه باعث بن شدن آن فرد نیز شوید. برای اینکار وارد برنامه توییتر شوید سپس در پایین بر روی آیکون نامه که مربوط به بخش پیام ها می شود کلیک کنید.

در بخش دایرکت توییتر گفتگوی مدنظر را پیدا کنید و سپس در صفحه چت آن بر روی علامت تعجب بالای صفحه کلیک کنید. سپس بر روی report @username کلیک کنید و گزینه spam را انتخاب کنید. در مرحله بعد بر روی دکمه yes. Report spam کلیک کنید و به همین راحتی فرد مدنظر را ریپورت کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور تردز و خرید لایک تردز به آموزش بستن دایرکت توییتر برای کل افراد و یا برای یک فرد خاص پرداختم تا دیگر از مزاحمت های مداوم افراد مختلف در دایرکت راحت شوید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.