خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » 6 مرحله تا افزایش امنیت توییتر (جلوگیری از هک شدن)

در این روز ها کم کم توییتر در حال تبدیل شدن به یکی از شبکه اجتماعی های معروف است. به همین دلیل در چندین سال گذشته اکانت بسیار زیادی از افراد هک شده یا از دسترس خارج شده و… به همین دلیل تصمیم گرفتن تا در یکی از مطالب وبلاگ زرممبر به آموزش افزایش امنیت توییتر بپردازم تا دیگر از شر هک شدن و.. خلاص شوید. بنابراین اگر شماهم جز یکی از کاربران این شبکه اجتماعی هستید حتما تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

توییتر یک شبکه اجتماعی متفاوت است که بیشتر تمرکز خود را بر مبنای متن های کوتاه گذاشته است به همین دلیل در آن بیشتر شاهد پخش شدن اخبار و تعامل هستیم. همین متفاوت بودن باعث رشد آن شده و در چند سال گذشته در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. همین موضوع باعث شد تا حملات به سمت اکانت های توییتر بیش از گذشته شود.

افزایش امنیت توییتر

افزایش امنیت توییتر

بسیاری از افراد فکر می کنند که برای اینکه امنیت اکانت خود را افزایش دهند نیاز به کار خاصی دارند یا حتما باید مخصص امنیت باشند تا این کار را بتوانند انجام دهند. اما دقیقا برعکس این موضوع است. بیشتر هک ها و از دست رفتن اکانت ها مربوط طی یک فرایند پیچیده هک رخ نمی دهد بلکه هکر ها از اشتباهات بسیار کوچک شما استفاده می کنند و به اکانت شما دسترسی پیدا می کنند. اشتباهاتی که معمولا بسیاری آن را انجام می دهند یا کارهای خیلی ساده ای که خیلی از افراد این کارها را انجام نمی دهند دلیل اصلی هک شدن اکانت شما است. در ادامه به برخی از این موارد خواهم پرداخت.

از رمز پیچیده برای اکانت خود استفاده کنید

اولین مورد از کارهایی که موجب افزایش امنیت اکانت توییتر شما می شود بسیار سادست و من از قصد آن را به عنوان گزینه اول گذاشتم چون دقیقا همین مورد عامل بسیاری از هک ها می باشد.

سعی کنید از رمز هایی استفاده کنید که پیچیده باشد و حدس زدن آن آسان نباشد. یعنی رمزی که انتخاب می کنید شامل عدد و حروف کوچک و بزرگ و حتی کاراکترها باشد. همچنین طولانی بودن رمز یعنی بیش از 8 کاراکتر و ترکیبی از عدد و حروف و علائم می تواند آن را به یک رمز بسیار قوی تبدیل کند. همچنین تا جای ممکن از گذاشتن شماره موبایل، تاریخ تولد و رمز های تکراری برای اکانت های مختلف خودداری کنید. چون شاید این رمز ها به نظر قوی یا متفاوت باشند اما پیدا کردن آنها بسیار سادست.

دانلود فیلم از توییتر در اندروید، کامپیوتر و به صورت آنلاین

فعال کردن تایید دو مرحله ای

فرقی نمی کند که از چه شبکه اجتماعی استفاده می کنید این مورد به حتی می تواند احتمال هک شدن اکانت شما را تا حد بسیار کاهش دهد. تایید دومرحله ای امکانی است که در بیشتر برنامه ها و اپ ها وجود دارد اما افراد از آن استفاده نمی کنند تا به ان اهمیتی نمی دهند. در حالی که اصلی ترین و مهم ترین سپر شما در برابر هکر ها همین مورد می باشد.

همین الان وارد توییتر خود شوید و تایید دو مرحله ای یا احراز هویت دو مرحله ای را در بخش امنیت اکانت خود فعال کنید.

روش هایی برای افزایش امنیت اکانت توییتر

استفاده نکردن از برنامه های تغییر ای پی ناشناس یک قدم مهم در افزایش امنیت توییتر

در کل استفاده کردن از برنامه های تغییر ای پی می تواند امنیت تمام گوشی شما تهدید کند. اما بسیاری از اوقات واقعا نیاز است که از آنها استفاده کنیم. به همین دلیل سعی کنید تا از برنامه های معروف و معتبر استفاده کنید تا این تهدید کمتر شود.

اطلاعات خود را فاش نکنید

یکی از موارد ساده که می تواند موجب افزایش امنیت یوتییر شما شود فاش نکردن اطلاعات شخصی خود در توییت ها یا دایرکت و غیره است. شما در حال فعالیت در یک فضای مجازی هستید در آن بگردید و تعامل کنید اما به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود را نظیر شماره تلفن، مکان و… را در اختیار افراد عموم قرار ندهد.

نصب پلی استوری در ویندوز 11 (خیلی ساده و راحت)

برای افزایش امنیت توییتر به هر فردی پاسخ ندهید

خیلی از اوقات بسیاری از توییت ها و کامنت ها حاوی لینک هایی است که می توانند مخرب باشند. همچنین در بسیاری از مواقع افراد از طریق بخش پیام خصوصی برای شما پیام ها و لینک هایی را ارسال می کنند که همه آنها می تواند مخرب باشد. برای همین همیشه سعی کنید تا بر روی هیچ لینکی کلیک نکند یا تمام فعالیت شما در همان فضای توییتر باشد و از آن خارج نشوید.

نرم افزار های مخرب را دانلود نکنید

نرم افزار های بسیاری زیادی وجود دارند که مخرب هستند. بسیاری از مواقع شما با دانلود کردن اپ های مختلف از مراکز ناشناس و نامعتبر به راحتی زمینه وجود هکر ها را به گوشی خود فراهم می کنید. سعی کنید برنامه هایی را دانلود کنید که معتبر باشد و تا جای ممکن از گوگل پلی یا اپ استور به دانلود آنها بپردازید.

شبکه های اجتماعی این روز ها برای بسیار از ما مهم شده است و دوست دارید که در انها رشد کنیم. این رشد کردن و افزایش فالوور ها می تواند برای ما هم ایجاد مشهوریت کند و هم برایمان پولساز باشد. به همین دلیل زرممبر خدماتی مانند افزایش فالوور فیک اینستاگرام و خرید لایک ارزان اینستاگرام را به سرویس ها خود اضافه کرد تا بتوانید سرعت پیشرفت خود را افزایش دهید یا با استفاده از انها در ابتدای کار رشد سریع تری داشته باشد.