خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » حل مشکل  waiting for download گوگل پلی طی 7 مرحله

نمی شود گوشی موبایل داشته باشید و با گوگل پلی آشنایی نداشته باشید. گوگل پلی در واقع یک مارکت اندرویدی متعلق به گوگل می باشد و تقریبا می توان آن را بزرگ ترین و اصلی ترین مرکز دانلود اپ ها و بازی های مختلف برای اندروید به حساب آورد. یکی از ارور ها و مشکلاتی که بسیاری از افراد در هنگام کار کردن با گوگل پلی به آن بر می خوردند waiting for download است که نمی گذارد فرایند دانلود شروع شود. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش حل مشکل waiting for download بپردازم.

حل مشکل  waiting for download گوگل پلی

ممکن تا به حال شماهم خیلی از برنامه ها و بازی های مختلف را از گوگل پلی دانلود یا آپدیت کرده باشید و فرایند دانلود آغاز نمی شود و بارگیری در مرحله waiting for download می ماند. این مشکل می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که بسیاری از افراد آن را نمی دانند. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا به در ادامه به اصلی ترین دلایل این مشکل و نحوه حل آنها بپردازم.

آموزش حل مشکل  waiting for download گوگل پلی

اتصال اینترنت را برسی کنید

یکی از اصلی ترین و پایه ترین دلایل برای این ارور مربوط به اینترنت می باشد. حتما اتصال اینترنت خود را چک کنید و مطمئن شوید که اینترنت دارید و اینترنت شما برقرار است. بهتر است چندین بار اینترنت خود را خاموش روشن کنید و یا از اینترنت دیگری استفاده کنید.

آموزش اضافه کردن لینک به بیو تیک تاک (+افزودن چند لینک)

ریستارت کردن گوشی برای حل مشکل waiting for download گوگل پلی

یکی از ساده ترین روش ها برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید خاموش روشن کردن گوشی یا به عبارتی ریستارت کردن گوشی است. خیلی از اوقات مشکل بسیار ریز یا مواردی که حتی دلیل آن را هم نمی دانید باعث این مشکل می شوند و شما می توانید خیلی راحت با ریستارت کردن گوشی آن را حل کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم حتما این روش را در ابتدا امتحان کنید و بعد به سراغ روش های دیگر بروید.

استفاده از برنامه های تغییر آی پی

گاهی اوقات می توانید خیلی راحت تنها با تغییر دادن آی پی خود این ارور را رفع کنید. البته بهتر است قبل از اینکه از این برنامه های استفاده کنید ابتدا کش گوگلی پلی خود را پاک کنید و بعد به سراغ استفاده از یکی از این برنام ها بروید.

خاموش کردن آپدیت خودکار برای رفع ارور waiting for download در گوگل پلی

گوگل پلی معمولا به صورت خودکار برنامه های مختلف را آپدیت می کند و این موضوع می تواند یکی از دلایل این ارور و این مشکل باشد. برای حل این مشکل تنها کافیست آپدیت خودکار گوگل پلی را خاموش کنید تا دیگر گوگل پلی نتواند برنامه ها را به صورت خودکار آپدیت کنید.

برای اینکار خیلی راحت وارد گوگل پلی شوید و سپس به بخش تنظیمات بروید. بعد از آن به بخش network preferences بروید و در آنها بر روی گزینه auto update apps کلیک کنید. سپس گزینه don’t auto update apps را انتخاب کنید. به همین راحتی شما آپدیت خودکار گوگل پلی را غیرفعال کردید.

حذف کردن پلی لیست در یوتیوب (موبایل – وبسایت)

حل مشکل download pending گوگل پلی

فضای خالی گوشی خود را برسی کنید

اولین چیزی که گوگل پلی برای دانلود و نصب یک برنامه نیاز دارد وجود فضای خالی است. گاهی اوقات این احتمال وجود دارد که علت این خطا نداشتن فضای خالی گوشی باشد. به همین دلیل بهتر است ابتدا چک کنید که چقدر فضای خالی دارد و اگر مشکل فضا دارید حتما مقداری فضا برای دانلود و نصب برنامه مدنظرتان آزاد کنید.

تغییر دادن تنظیمات download preference

گوگل پلی بر اساس اینکه به چه شبکه اینترنتی متصل هستید فرایند دانلود را شروع می کند. این موربوط به بخش preference در گوگل پلی است. به همین دلیل بد نیست تا نگاهی هم به این بخش داشته باشید. برای اینکار ابتدا وارد گول پلی شوید و سپس روی عکس پروفایل خود(عکس اکانت جیمیل) کلیک کنید. سپس گزینه Settings را انتخاب کنید. حالا در بخش network preferences بر روی گزینه app download preferences کلیک کنید. حالا آن را بر روی گزینه over any network قرار دهید. با اینکار فرقی نمی کند به چه شبکه ای وصل باشید گوگل پلی به صورت خودکار دانلود را شروع می کند.

پاک کردن کش گوگل پلی برای رفع مشکل waiting for download گوگل پلی

یکی دیگر از روش هایی که معمولا می تواند این مشکل را رفع کند پاک کردن کش برنامه گوگل پلی استور است. برای اینکار وارد تنظیمات گوشی خود و بخش apps شوید و سپس برنامه google play store را پیدا کنید. سپس بر روی گزینه clear cache کلیک کنید. البته می تواند کش برنامه google play services را هم پاک کنید.( البته با پاک کردن کش این برنامه اطلاعات مربوطه که در گوگل پلی ذخیره است هم ممکن است پاک شود به همین دلیل حتما مراقب باشید)

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات شبکه های اجتماعی از جمله خرید ممبر گروه، خرید ممبر واقعی و… سعی کردم تا به دلایل و روش های حل مشکل waiting for download گوگل پلی بپردازم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد و توانسته باشید با آن مشکل خود را حل کنید.