خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش مسدود کردن فرند ریکوئست فیسبوک

اگر جز کاربران فیسبوک باشید قطعا با قابلیت درخواست دوستی آن آشنا هستید و می دانید گاهی وقتی چقدر آزار دهنده است زمانی که درخواست های زیادی برایتان ارسال می شود و مجبور هستید همه آنها را چک کنید. اما خوشبختانه فیسبوک روش ها و تنظیماتی را در اختیار کاربران خود قرار داده تا بتوانند خیلی راحت برای فرند ریکوئست های خود محدودیت قائل شوند و آنها را مدیریت کنند. در این مطلب قصد دارم تا به نحوه مسدود کردن فرند ریکوئست در فیسبوک بپردازم. بنابراین اگر شماهم دوست دارید یا بیشتر با دنیای فیسبوک آشنا شوید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

فیسبوک را می توان غول شبکه های اجتماعی دانست که در حال حاضر کاربران بسیار زیادی دارد و به نوعی محبوب ترین شبکه اجتماعی در کل دنیا به حساب می آید. با اینکه این شبکه اجتماعی در ایران محبوبیت آنچنان زیادی نسبت به سایر برنامه ها ندارد اما همچنان در دنیا جز بهترین شبکه های اجتماعی به حساب می آید و طرفداران خود را دارد.

در برنامه فیسبوک شما می توانید برای یکدیگر درخواست دوستی ارسال کنید و همین موضوع باعث می شود تا بتوانید در فیسبوک دوستان جدیدی پیدا کنید و همدیگر را دنبال کنید. در واقع همین قابلیت فیسبوک است که باعث می شود تا تعاملات در آن پویا باشد و با گذشت چندین سال همچنان جز یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به حساب بیاید. اما امکاناتی وجود دارد که می توانید این درخواست را محدود کنید.

برنامه فیسبوک

آموزش مسدود کردن فرند ریکوئست فیسبوک

با اینکه امکان درخواست دوستی باعث می شود تا بتوانید دایره دوستان خود را گسترش دهید و افراد جدید را در فیسبوک پیدا کنید اما گاهی اوقات مدیریت این درخواست ها سخت و آزار دهنده می شود. به همین دلیل می توانید محدودیت هایی را اعمال کنید تا دایره افرادی که می توانند برایتان درخواست دوستی ارسال کنند کاهش یابد. برای اینکار تنها کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید:

باز کردن فیسبوک: ابتدا برنامه فیسبوک را در گوشی خود که با آیفون f نمایش داده شده است را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید. اگر وارد اکانت خود نیستید ابتدا اطلاعات لازم را وارد کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به منو:  سپس در صفحه اصلی بر روی آیکون سه خط بالای صفحه کلیک کنید تا وارد منو شوید. حالا کمی به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه settings and privacy کلیک کنید. سپس بر روی گزینه settings کلیک کنید.

ورود به بخش فرند ریکوئست: حالا در صفحه جدید در بخش audience and visibility بر روی گزینه how people find and contact you کلیک کنید. در صفحه بعد در گزینه اول شما عبارت who can send you friends requests را مشاهده می کنید.

تغییر تنظیمات: بعد از اینکه گزینه who can send you friends requests را پیدا کردید بر روی آن کلیک کنید. سپس باید بین دو گزینه everyone و friends and friends می توان یک گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه everyone هر فردی می تواند به شما فرند ریکوئست ارسال کند و انتخاب گزینه friends and friends فقط دوستان شما می توانند به شما فرند ریکوئست ارسال کنند.

خیلی راحت با دنبال کردن مراحل بالا توانستید به مسدود کردن فرند ریکوئست فیسبوک بپردازید. البته توجه کنید که این آموزش مربوط به نسخه جدید و آپدیت شده فیسبوک در موبایل است.

6 مرحله تا افزایش امنیت توییتر (جلوگیری از هک شدن)

بلاک کردن فرند ریکوئست در فیسبوک

آموزش بلاک کردن فرند ریکوئست فیسبوک در وب

اگر از نسخه وب فیسبوک استفاده می کنید بازهم مراحل مسدود کردن فرند ریکوئست در آن زیاد تفاوتی نمی کند. برای بلاک کردن FR خیلی راحت در صفحه اصلی فیسبوک در بالا بر روی گزینه کنار زنگوله نوتیفیکیشن کلیک کنید. سپس در منوی باز شده بر روی گزینه settings کلیک کنید.

در صفحه بعد گزینه  privacy را انتخاب کنید. حالا در بخش how people find and contact you به دنبال گزینه who can send you friend requests باشید. سپس خیلی راحت با تغییر دادن گزینه های به everyone یا friends of friends می توانید برای درخواست هایی که برایتان ارسال می شود محدودیت انتخاب کنید که در بخش قبلی به توضیح این دو گزینه به طور کامل پرداختم.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر گروه و ری اکشن تلگرام برای بالا بردن آمار و پیشرفت کانال و گروه شما به آموزش مسدود کردن فرند ریکوئست فیسبوک یا همان محدود کردن friends requests پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. در صورتی که مطالب دنیای اینترنت، برنامه و اپ ها، دنیای شبکه های اجتماعی و پیشرفت در آنها و… علاقه دارید می توانید سری به وبلاگ زرممبر بزنید.