خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 4 تا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس | آپدیت 2023

خیلی اوقات که شده که دنبال یک تصویر خاص با جزئیاتی که ذهن شما است باشید اما با ساعت ها جستجو در گوگل چیزی پیدا نکنید. ابزار های هوش مصنوعی دقیقا به همین خاطر ساخته شدند تا بتوانند براساس درخواستی که شما دارید و جزئیاتی که می دهید برایتان تصاویر متخلفی را خلق کنند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس بپردازم.

آیا واقعا هوش مصنوعی در ساخت عکس قدرتمند است؟

این روز ها همه جا سخن از هوش مصنوعی و پیشرفت آن است. اما واقعیت این است که از سالیان قبل هوش مصنوعی در حال توسعه بود و می تواند کارهای مختلفی دهد. اما حالا این ابزار ها تکامل پیدا کردند و تبدیل به چیزی شدند که می توانند در حوزه های مختلف کمک کننده باشند.

یکی از این حوزه مربوط به تولید و ساخت عکس است. خیلی اوقات چیزی در ذهن ماست و برای اینکه بتوانید برای آن تصویری پیدا کنیم باید ساعت ها دنیای اینترنت را زیر و رو کنیم یا با نرم افزار های مختلف و ادیت سعی کنیم چیزی که ذهنمان است را خلق کنیم.

اما خوشبختانه هوش مصنوعی توانسته در این زمینه به قدری پیشرفت کند که به عنوان روی آن به عنوان یک ابزار کمک کننده حساب کرد. حالا ابزار های مختلفی وجود دارند که می توانند تصاویری که  شما می خواهید را خلق کنند تا در نهایت شما با ایجاد یکسری تغییرات آن را به تصویر مدنظرتان تبدیل کنید.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس

ابزار های زیادی وجود دارد که بر پایه هوش مصنوعی برای شما می توانند عکس های مختلفی را درست کنند اما در ادامه قصد دارم تا به معرفی چندتا از کامل ترین و بهترین آنها بپردازم.

چت gpt چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

هوش مصنوعی Jasper Art

Jasper Art

Jasper Art یک محصول و ابزار فوق العاده copywriting به حساب می آید که می تواند خیلی ساده تصاویری که شما می خواهید را خلق کند. یعنی دیگر نیازی نیست برای پست یا مطالب وبلاگ خود به ساعت ها گوگل را بالا و پایین کنید تا بتواند چند تصویر مناسب پیدا کنید. بلکه خیلی ساده می توانید در وارد Jasper Art شوید و با وارد کردن یک عبارت عکسی که می خواهید را توضیح دهید. این ابزار به راحتی برای شما یک تصویر یا بهتر است بگویم یک هنر پیکسلی را ایجاد می کند.

Jasper Art از اطلاعات و داده های موجود استفاده می کند تا با الهام گرفتن از هنرمندان و حالات و سبک های مختلف چند تصویر زیبا خلق کند. این تصاویر حق چاپ ندارند و خیلی ساده می توانید از آن در وبلاگ و پست های خود استفاده کنید.

DALL-E 2 برای ساخت تصاویر با هوش مصنوعی

DALL-E 2

DALL-E 2 را در واقع می توان بهترین ابزار تولید عکس با هوش مصنوعی به حساب آورد. این ابزار در اساس باعث و بانی این بود که هوش مصنوعی در زمینه تولید عکس بسیار مورد توجه قرار بگیرد. شما تنها کافی بود تا متنی را برای آن تایپ کنید تا بعد از چند ثانیه یک تصویر خارق العاده با تمام جزئیات برای شما ساخته شود و می توانستید با تغییر متن خود و بالا و پایین کردن آن تصویری بهتر خلق کنید.

DALL-E 2 توسط شرکت openAI که سازنده چت جی پی تی است ساخته شده است و فکر کنم با همین نام می توانید متوجه شوید که چرا این ابزار به عنوان یکی از کامل ترین و ها و بهترین ها به حساب می آید. DALL-E نسخه قدیمی این مولد تصویر هوش مصنوعی بوده که چند سال قبل عرضه شده اما حالا DALL-E 2 با بهبود هایی ایجاست تا دوباره انقلابی در زمینه ابزار های هوش مصنوعی ساخت عکس ایجاد کند.

5 تا از بهترین ابزار های تولید محتوا با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Bing Image Creator

Bing Image Creator

در اصل قرار گرفتن Bing Image Creator در این لیست کار بسیار درستی نیست چون این این ابزار در واقع تحت پشتیبانی DALL-E است و تقریبا شبیه به همان است. اما این ابزار که به نوعی جز موتور جستجوی بینگ مایکروسافت می شود به صورت رایگان با استفاده از دستور های شما می توانید تصاویری زیبا و جالب را خلق کند. در واقع بعد از اینکه بینگ به جت جی پی تی مجهز شد حالا شما می توانید از طریق Bing Image Creator بدون نیاز به هزینه از نسخه ای شبیه DALL-E استفاده کنید.

Midjourney

اخرین ابزار هوش مصنوعی که در زمینه سخت عکس به شما معرفی می کنم همین میدجورنی است که از چندی پیش سر و صدای زیادی به پا کرد و به نوعی تبدیل به یکی از پایه های ثابت و محبوب این حوزه شد. این اتفاق به علت پیشرفت و نسخه جدید آن بود که نتایج آن بسیار کامل و فوق العاده بود و همین موضوع باعث شده تا بتواند در میان دیگر رقیبان جایگاه خود را پیدا کند.

میدجورنی سایت و اپ جدایی ندارد که بتوانید از آن استفاده کنید بلکه می توانید از طریق دیسکورد خیلی ساده از آن استفاده کنید. تنها کافیست تا متنی را برای آن بنویسید تا برای شما تصویری مطابق آنچه که می خواهید بسازد که می توانید از آن در ساخت ویدیو و پست و غیره استفاده کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ویو و خرید ممبر فعال گروه به معرفی بهترین ابزار های هوش مصنوعی برای ساخت عکس پرداختم. اینها بهترین ها و به نوعی غول های این حوزه به حساب می آیند که می توانند گزینه های بسیار مناسبی برای ساخت عکس باشند. البته این را بدانید که هوش مصنوعی هنوز به تکامل کامل نرسیده است و داشتن خطا و… طبیعی است.