خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اخبار تکنولوژی » آموزش ساخت گروه تلگرام با ویژگی پیدا کردن افراد در نزدیکی شما

همانطور که پیش از این اطلاع داده بودیم، تلگرام در حال توسعه‌ی ویژگی‌ای برای پیدا کردن افراد از طریق لوکیشن بود و در واقع شما می‌توانستید با افرادی که در نزدیکی شما هستند ارتباط برقرار کنید و حتی گروه‌هایی ایجاد کنید که کاربران نزدیک شما بر اساس فاصله‌ای که با شما دارند وارد گروه شوند. پیش از این در پیام‌رسان وی‌چت این ویژگی وجود داشت که با Shake کردن یا همان تکان دادن گوشی، افرادی که نزدیکشان بود را پیدا می‌کردند.

ساخت گروه تلگرامی با ویژگی پیدا کردن افراد از روی لوکیشن

برای این کار می‌بایست ابتدا وارد بخش مخاطبین در تلگرام شوید و روی گزینه Add people nearby کلیک کنید.

 

پس از انجام مراحل بالا می‌توانید لیستی از گروه‌هایی که در نزدیکی شما هستند را مشاهده کنید و در صورتی که تمایل دارید گروهی ایجاد کنید روی گزینه Create local group کلیک کنید و مراحل ساخت گروه را ادامه دهید.

توجه داشته باشید که حین ساخت گروه در هر نقطه‌ای باشید، موقعیت مکانی شما برای آن‌جا ثبت خواهد شد و در بیو گروه کاربران دیگر می‌توانند لوکیشنی حین ساخت گروه در آن قرار داشته‌اید را مشاهده کنند، البته می‌توانید حین ساخت گروه روی نقشه کلیک کنید و موقعیت را به جای دلخواه تغییر دهید.

علاوه بر موارد بالا، شما می‌توانید یک آدرس عمومی همانند کانال، برای گروه‌تان ایجاد کنید و کاربران می‌توانند به راحتی وارد گروه‌تان شوند. در صورتی که در هر یک از بخش‌های آموزش مشکلی دارید می‌توانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.