خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اخبار تکنولوژی » آموزش ساخت گروه عمومی (پابلیک) دارای یوزرنیم و تبدیل گروه خصوصی به عمومی

ممکن است شما هم پیش از این مطلب، دیده باشید که یک گروه دارای آیدی و به صورت عمومی است، در واقع در گروه عمومی شما می‌توانید با آدرسی مثل آدرس کانال که با @ شروع می‌شوند وارد گروه شوید و پیش از عضویت پیام‌های گروه را ببینید و در صورتی که می‌خواهید در بحث شرکت کنید روی گزینه Join بزنید و قابلیت نوشتن پیام برای‌تان فعال شود. در ادامه با زر ممبر همراه باشید تا نحوه‌ی ساخت گروه عمومی و همچنین آموزش تبدیل گروه خصوصی به عمومی را یاد بگیرید.

آموزش ساخت گروه عمومی تلگرام و تبدیل گروه خصوصی به عمومی

در صورتی که هنوز گروهی ایجاد نکرده‌اید می‌بایست ابتدا گروه را بسازید و کسانی که می‌خواهید را در گروه اضافه کنید و نام و عکس مناسب برای گروه انتخاب کنید، پس از انجام این مراحل می‌بایست روی عکس گروه کلیک کنید و وارد بخش داخلی‌تر گروه شوید و روی گزینه Edit یا ویرایش یا در صورتی که گوشی اندرویدی دارید آیکون ۳ نقطه را انتخاب کنید و سپس ویرایش را بزنید.

پس از انجام مراحلی که خدمتتان عرض کردیم، می‌بایست به دنبال گزینه Group Type بگردید که احتمالا بر روی Private قرار دارد، پس از کلیک وارد محیطی می‌شوید که می‌توانید گروه را در حالت عمومی یا public قرار دهید و پس از انتخاب گزینه عمومی باید آدرس ثابتی برای گروهتان تنظیم کنید که می‌تواند شما اعداد و حروف انگلیسی و _ باشد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای تبدیل گروه خصوصی یا ساخت گروه خصوصی می‌بایست وارد تنظیمات گروه شوید و به دنبال گزینه Group Type بگردید و سپس گروه را بر روی گزینه Public قرار دهید و برای آن یک یوزرنیم ست کنید.

از مزایای گروه عمومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاربران بدون نیاز به عضویت می‌توانند محتوای گروه را ببینند
  • باعث می‌شوند گروه شما در سرچ‌هایی که کاربران نمایش می‌دهند دیده شود
  • گروه به یک آدرس کوتاه و زیبا مجهز می‌شود

البته توجه داشته باشید که گروه را حتما با یک شماره‌ی ایرانی ساخته باشید زیرا کاربرانی ایرانی تلگرام، تنها در گروه‌های عمومی‌ای که توسط اکانت‌های ایرانی ساخته شده باشند می‌توانند عضو شوند.

در صورتی که در هر یک از بخش‌های آموزش ساخت گروه عمومی مشکلی داشتید می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.