خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » ولاگ چیست؟ vlogger کیست؟ چگونه یک ولاگر شویم؟

اگر جز افرادی باشید که در شبکه های اجتماعی پرسه می زنید قطعا اسم ولاگ و ولاگر تا به حال به گوشتان خورده است. اما بسیاری از افراد حتی درست نمی دانند دقیقا چه کسانی ولاگر هستند و معمولا آنها را با بلاگر ها اشتباه می گیرند. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در این مطلب به سوال ولاگر کیست و چگونه می توان ولاگر شد بپردازم.

شاید تا به حال با خودتان فکر کرده باشید که نفر چقدر خوش شانس است که صرفا با تولید چند ویدیو ساده و راحت بازدید بسیار زیادی بدست می آورد و درآمد زیاده کسب می کند. اما آیا واقعا ولاگری انقدر سادست؟ آیا واقعا تولید چند ویدیو ساده به معنای آن است که شما ولاگر هستید؟

ولاگر چیست

ولاگ چیست؟ vlogger کیست؟

ولاگ که اسم آن زیاد شنیده می شود در واقع مخفف کلمه ویدیو بلاگ است. این کلمه به معنای محتوای است که صرفا ویدیو ای تولید شود و آن در فضای اجتماعی منتشر شود.

ولاگر به شخصی گفته می شود که این محتوای ویدیو را تولید می کند و آن را منتشر می کند. در دنیای امروزه شبکه های اجتماعی محبوبیت بسیار زیادی دارند و همین موضوع باعث شده تا ولاگر ها بتوانند با تولید ویدیو بلاگ های با کیفیت در این فضا رشد کنند و به محبوبیت بسیار زیادی برسند.

ولاگر با بلاگر چه تفاوتی دارد؟

بسیاری از افراد این دو اصطلاح را می شوند اما حتی نمی دانند که تفاوت آن چیست و بسیاری از اوقات از آنها به جای یکدیگر استفاده می کنند. بلاگر به فردی گفته می شود که هر محتوایی در موضوعات مختلف که معمولا به صورت شخصی سازی شده است را در صفحه خود منتشر می کند که این صفحه می تواند یک پیج شبکه اجتماعی باشد یا اینکه یک سایت باشد. ولاگر در واقع شاخه ای از بلاگری است و فقط به فردی گفته می شود که محتوای ویدیو ای تولید می کند و آن را منتشر می کند.

ایمپرشن و ریچ چیست؟ تفاوت آنها با یکدیگر چیست؟ کدام مهم تر است؟

چرا ولاگر ها انقدر در حال رشد هستند؟

بخش بزرگی از دنیای امروز ما را دنیای اینترنت تشکیل داده است و افراد تایم زیادی را در فضاهای مجازی سپری می کنند. حال در فضایی با این حجم مخاطب و محبوبیت محتوا حرف اول را می زند و به نوعی پادشاه این دنیا به حساب می آید. بنابراین اگر کسی یا کسب و کار که بتواند محتوای بهتری تولید کند در این فضا رشد می کند و محبوب می شود. شبکه های اجتماعی نیز این بستر را در اختیار افراد قرار دادند تا بتوانند با تولید محتوا شخصی خیلی ساده در این فضا دیده شوند.

حالا در چنین دنیایی که محتوا پادشاهی می کند فرمت ویدیو روز به روز در حال معروف تر شدن است. به لطف پیشرفت سرعت اینترنت و دنیای آنلاین روز به روز ارزش و مخاطبین محتوای ویدیو ای بیشترمی شود زیاد استفاده از آن راحت تر، جذاب تر و لذت بخش تر و کامل تر است. این موضوع دقیقا باعث این شده تا ولاگر را در فضای مجازی بتوانند رشد بسیار خوبی کنند.

چگونه vlogger شویم

چگونه یک ولاگر شویم؟

برای اینکه یک ولاگر شوید ابتدا باید ببینید دقیقا به چه چیزی علاقه دارید یا در چه چیزی استعداد دارید و دوست دارید درباره ی چه موضوعی تولید محتوا کنند. بعد از آن باید به سراغ انتخاب یک پلتفرم برای به اشتراک گذاری ولاگ های خود بروید. سپس با توجه به دانش خودتان و مخاطبین حاضر در فضای مجازی و دیگر افراد و منابع موجود در حوزه خود به تولید محتوای و ولاگ های مناسب بپردازید و سپس آنها را انتشار دهید و سعی کنید با ساخت ویدیو های جذاب و وایرال شونده سرعت رشد خود را بیشتر کنید.

بهترین پلتفرم انتشار ولاگ کدام است؟

در دنیا رسمی ترین و محبوب ترین پلتفرم برای منتشر کردن ولاگ ها یوتیوب به حساب می آید. محتوای یوتیوب بر پایه ویدیو هایی با تایم متوسط است که دقیقا قالب اصلی ولاگ هاست و همین موضوع باعث شده تا فضای بسیار مناسبی باشد. البته بعد از آن اینستاگرام به لطف محبوبیت و مخاطبین بسیار زیادی که دارد هم می تواند جایگاه دوم را داشته باشد.

معرفی 5 تا از ایده های جدید بلاگری با درآمد بالا

چگونه می توان یک ولاگر موفق در اینستاگرام شد؟

برای اینکه یک ولاگر موفق شوید ساده ترین راه الگو برداری از یک ولاگر دیگر است. در واقع در فضای مجازی و به خصوص به زبان انگلیسی افراد بسیاری زیادی وجود دارند که در هر حوزه ای به تولید ولاگ می پردازند و شما می توانند از آنها الگو بگیرید فقط کافیست تا کافی در یوتیوب و اینستاگرام به گشت و گذار بپردازید.

همچنین سعی کنید حتما سبک و حالت خاص خود را داشته باشید تا بتوانید خیلی بهتر و خاص تر شناخته شوید. به علاوه با اینکه تولید ولاگ به هر سبکی مجاز است اما بهتر است درباره ی موضوعات جذاب تر و پر مخطب تر ولاگ تهیه کنید و سعی کنید تا از لحن عادی و ساده به همراه شوخی استفاده کنید چون این موضوع می تواند باعث شود که مخاطب خیلی بهتر جذب شما شود.

در دنیای مجازی این روز ها می توان با تولید محتوا و تبلیغات و استفاده از خدمات مانند خرید فالوور ایرانی و خرید لایک واقعی با یک استراتژی اصولی رشد زیادی کرد. در این بین اگر واقعا به تولید محتوای ویدیوای علاقه دارید طبیعتا ولاگری می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما به حساب بیاید.