خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 8 تا از بهترین افزونه های ورد برای نوشتن مطلب بهتر

برنامه ورد را می توان یکی از کامل ترین و بهترین برنامه ها برای نوشتن و ذخیره اسناد به حساب آورد. اما گاهی اوقات ما قابلیت ها و امکاناتی می خواهیم که در آن وجود ندارد و درست همین جا است که دست به دامن افزونه ها می شویم. افزونه می توانند به ما کمک کنند تا کارها را سریع تر و آسان تر انجام دهیم و برخی از قابلیت هایی که قبلا در ورد وجود نداشته است را حالا خیلی ساده داشته باشیم. در این مطلب قصد دارم تا به معرفی بهترین افزونه های ورد بپردازم بنابراین اگر زیاد با برنامه Word مایکروسافت کار می کند حتما تا انتهای این مطلب را بخوانیم.

مایکروسافت office store

افزونه ورد چیست؟

بسیاری از اوقات ما برای انجام برخی کارها نیاز به قابلیت ها و ویژگی هایی داریم که در برنامه اصلی وجود ندارد و یا باید از بیخیال آن شویم و یا اینکه برنامه خود را عوض کنیم. افزونه  ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم قابلیت ها و امکانات جدید به برنامه اصلی اضافه کنیم تا از آن بیشتر لذت ببریم و کار کردن با آن ساده تر و لذت بخش تر باشد. برنامه ورد هم از این قاعده جدا نیست و خوشبختانه به علت محبوبیت بالای آن افزونه های بسیار مختلفی برای آن طراحی شده که باعث شده تا این برنامه بیش از پیش کامل باشد.

بهترین افزونه های ورد

افزونه های مختلفی برنامه برنامه word وجود دارد که هر کدام قابلیت های مختلف و متفاوتی را به این برنامه اضافه می کند اما من در این متن قصد دارم تا به معرفی بهترین افزونه های ورد که لازم و ضروری است که داشته باشید بپردازم.

ویراستیار

بسیاری از ما خوب صحبت می کنیم اما نمی توانیم خوب بنویسیم. شما در نوشتن متن ها مختلف به خصوص از متن مهمی باشد باید اصول نگارشی را رعایت کنید. همچنین کلماتی وجود دارد که ممکن است در نوشتن آنها غلط املایی داشته باشیم یا اینکه برخی از کلمات در زبان و گفتار عامیانه ایرادی نداشته باشد اما استفاده از آنها در نوشته خود اشتباه به حساب می آید.

قطعا هیچ یک از ما دوست ندارد تا به یک کلاس ادبیات برای این موارد برود پس چه بهتر است که از افزونه ویراستیار استفاده کنیم. این افزونه را می توان یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های ایرانی به حساب آورد که به شما در نوشتن یک متن بدون غلط و اشکال نگارشی کمک می کند. این افزونه می تواند اشتباهات شما را برایتان مشخص کند تا به راحتی آنها را اصلاح کنید.

معرفی بهترین کیبورد فارسی برای موبایل

Office QR

خیلی از اوقات اینکه یک متن بنویسید و مشخصات و یا منابع و مدارک آن را به صورت متن در آن قرار دهید نه تنها جذاب نیست بلکه می تواند حجم نوشته شما را بسیار زیاد کند. qr کد ها دقیقا همیجا هستند که به کمک ما می آیند و به شما این امکان را می دهند تا یک qr کد طراحی کنید تا با اسکن آن فرد بتواند به محتوایی فراتر از آنچه می خواهید دست پیدا کند و توضیحات اضافه را دریافت کند. افزونه Office QR دقیقا همنین کار را برای شما می کند.

Office Tabs

قطعا تا به حال شده که بخواهید با اسناد زیادی به صورت همزمان کار کنید و بین آنها گم شوید. خوشبختانه افزونه Office Tabs تمامی اسناد ورد شما به صورت تب در کنار هم مرتب می کند و درست مانند آنچه در مرورگر ها می بینید می توانید بین اسناد مختلف جا به جا شوید.

افزونه word

Vertex42 Template Gallery

این افزونه بیش از 300 قالب متن مختلف را درون خود دارد که می توانید از انها برای ایجاد یک فایل ورد حرفه ای تر استفاده کنید. تنها کاری که نیاز است انجام دهید نصب افزونه Vertex42 است که به شما یک دنیا از قالب های مختلف در دسته بندی های مختلف ارائه می دهد تا بتوانید نوشته های بسیار حرفه ای و دقیق تری را طراحی کنید.

بهترین روش های تبدیل پی دی اف به ورد (+بهترین روش برای زبان فارسی)

Symbol Search

ورد دارای نماد های مختلفی است که شما می توانید از آنها در نوشته های خود استفاده کنید. این نماد ها به شما کمک می کنند تا یک نوشته بهتر داشته باشید. اما خیلی از اوقات پیدا کردن این نماد ها کار سخته است اینکه برای یک نماد ساده ساعت ها وقت برای جستجو کردن بگذارید کار چندان عقلانی به حساب نمی آید. به همین علت است که Symbol Search می تواند یک ابزار فوق العاده باشد تا بتوانید خیلی ساده نماد های مختلف را پیدا کنید و از آنها در متن خود استفاده کنید.

Lucidchart Diagrams for Word

گاهی اوقات برای اینکه یک نوشته حرفه ای تر و بسیار تمیز داشته باشید نیاز به یک فلوچارت یا دیاگرام دارید. اما اینکه برای ساخت یک فلوچارت بخواهید یک برنامه دیگر نصب کنید چاید چندان جالب نباشد به همین دلیل است که این افزونه به شما کمک می کند تا بتوانید یک دیاگرام بسیار تمیز و زیبا را در با استفاده از مجموعه ای از اشکال و خطوط و نماد های مختلف برای فلوچارت بسازید.

Read My Document

طبیعتا از نام این افزونه مشخص است که می تواند متن شما را با صدای بلند برایتان بخواند. اگر حوصله خواندن متن های طولانی را در ورد ندارید و می توانید با استفاده از این افزونه خیلی ساده گوش دهید تا متن برایتان خوانده شود.

Emoji Keyboard

آخرین افزونه ای که قصد دارم به شما معرفی کنم Emoji Keyboard است که لیستی از ایموجی های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد تا در متن خود استفاده کنید. در حالت عادی استفاده از ایموجی در ورد چندان راحت نیست و شاید حتی ایموجی که می خواهید را پیدا نکنید اما با این افزونه که بیش از 1000 ایموجی را در اختیار شما قرار می دهد تقریبا هر چیزی را که بخواهید می توانید پیدا کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر گروه و ممبر فیک و خرید ممبر واقعی تلگرام به معرفی بهترین افزونه های ورد پرداختم تا بتوانید خیلی ساده تر و سریع تر متن ها خود را بنویسید و از برنامه ورد استفاده کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.