خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش تبدیل ورد به عکس با برنامه و آنلاین | آپدیت 2023

ما اسناد و فایل های مختلف را به فرمت های متفاوتی ذخیره می کنیم چون هر کدام آنها مناسب یک کاری است. ممکن گاهی اوقات بخواهید که یک فایل ورد یا همان doc را به صورت تصویر ذخیره کنید اما در برنامه ورد گزینه ای برای ذخیره به صورت عکس دیده نمی شود. در این مطلب قصد دارم تا چند روش برای تبدیل ورد به عکس معرفی کنم تا خیلی ساده بتوانید این دو فرمت را به هم تبدیل کنید.

در میان انبوهی از فرمت ها تصویر را می توان بهترین و کامل ترین فرمت دانست. در اکثر دستگاه ها اجرا می شود، قابل تبدیل به دیگر فرمت ها است و قابل اشتراک گذاری خیلی ساده ای دارد. به همین دلیل است که شاید بخواهید هر فرمتی از جمله pdf، ورد و… را به صورت تصویر ذخیره کنید.

آموزش تبدیل ورد به عکس

برای تبدیل ورد به عکس نمی توانید از طریق خود برنامه Word مایکروسافت اقدام کنید چون گزینه ای برای این موضوع وجود ندارد اما ترفند های و روش هایی برای اینکار وجود دارد که در ادامه به آن می پردازم.

تبدیل بخشی از یک صفحه ورد به تصویر

اگر می خواهید یک بخش خاص یا یک صفحه از ورد را به تصویر تبدیل کنید بهترین راه استفاده از قابلیت اسکرین شات خود ویندوز است تا نیاز به نصب هیچ برنامه دیگری نباشد. ابتدا فایل ورد خود را اجرا کنید و سپس بخش مدنظر خود را پیدا کنید. همچنین می توانید با ذخیره بزرگ نمایی، یک صفحه را به طور کامل در اسکرین خود قرار دهید. سپس کلید های windows + shift + s را با باهم فشار دهید. بخشی از صفحه که می خواهید را انتخاب کنید و تصویر خود را ذخیره کنید.

تبدیل doc به عکس

تبدیل ورد به عکس به صورت آنلاین

بهترین و کامل ترین روشی که می توانید سراغ آن بروید استفاده از وبسایت های آنلاینی است که در این زمین فعالیت می کنند.

wordtojpeg.com

convertio.co/doc-jpg

دوتا از بهترین وبسایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. تنها کافیست تا وارد یکی از این سایت ها شوید. برای مثال ما سراغ convertio رفتیم. در صفحه اصلی سایت بر روی گزینه choose files کلیک کنید و فایل خود را انتخاب کنید. سپس در جلوی گزینه to فرمت تصویری که می خواهید را انتخاب کنید(بهترین گزینه همان jpg است). در آخر بر روی گزینه convert کلیک کنید. کمی بعد فایل شما تبدیل می شود و می توانید آن را دانلود کنید.

به همین راحتی توانستید فایل ورد خود به عکس تبدیل کنید بدون اینکه نیازی باشد برنامه ای نصب کنید یا اینکه آن را به فرمت دیگری تبدیل کنید. همچنین از این روش می توانید در گوشی خود نیز استفاده کنید.

آموزش کم کردن حجم عکس در اندروید و آنلاین (بدون افت کیفیت)

تبدیل docx به pdf و png با برنامه

تبدیل فایل های pdf به عکس کار بسیار ساده تر و آسان تری است چون برنامه ها و وبسایت های زیادی در این زمینه وجود دارد. شما شاید بتوانید فایل ورد خود را به صورت عکس ذخیره کنید اما می توانید آن را به فرمت pdf سیو کنید. برای اینکار در فایل ورد خود بر روی گزینه file در بالا کلیک کنید و سپس گزینه save as را انتخاب کنید. یک مسیر برای ذخیره فایل خود انتخاب کنید و سپس در بخش save as type فرمت pdf را انتخاب کنید.

بعد از اینکه فایل شما به صورت pdf ذخیره شد می توانید خیلی ساده برنامه  PDF Converter را از مایکروسافت استور یا دیگر سایت ها دانلود و نصب کنید. سپس فایل خود را انتخاب کنید و بر روی گزینه convert کلیک و فایل های pdf خود را به صورت تصویر ذخیره کنید.

همچنین می توانید به جای دانلود یک برنامه جدید از وبسایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز استفاده کنید.

pdftoimage.com

/www.ilovepdf.com/pdf_to_jpg

smallpdf.com/pdf-to-jpg

تبدیل word به pdf و png

سه تا از بهترین گزینه ها برای تبدیل pdf به تصویر هستند که می توانید از آنها استفاده کنید و فایل های خود را به فرمت های مختلف تصاویر تبدیل کنید.

تبدیل پی دی اف به عکس در موبایل | pdf to jpg

تبدیل docx به تصویر با برنامه

اگر می خواهید فایل های ورد خود را به صورت مستقیم و بدون تبدیل به pdf به تصویر تبدیل کنید می توانید از برنامه هایی که این کار را انجام می دهند استفاده کنید. یکی از بهترین برنامه در این زمینه DocuFreezer است. این برنامه را خیلی ساده دانلود و نصب کنید. سپس در خود برنامه از طریق add files فایل های ورد خود را انتخاب کنید و در بخش output file type گزینه png یا jpeg را انتخاب کنید و بر روی گزینه start کلیک کنید. به همین راحتی فایل ورد شما بدون نیاز به هیچ تغییری به تصویر تبدیل می شوید.

در این مطلب از سایت افزایش ممبر تلگرام زرممبر به آموزش تبدیل ورد به عکس یکی از بهترین و محبوب ترین و البته کم دردسر ترین فرمت ها پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و توانسته باشید خیلی ساده فایل ورد خود را به عکس تبدیل کنید.