خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش اسکن qr کد در آیفون خیلی ساده | آپدیت 2023

Qr کد ها را می توان امروزه در همه جا دید. کد هایی که با اکسن کردن آنها می توان به اطلاعات مختلفی از جمله لینک، متن، تصویر و عکس دست یافت. به همین دلیل چه یک وسیله جدید میخرید یا اینکه قصد خواندن یک کتاب را دارید احتمالا با qr کد ها رو به رو می شوید. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش اسکن qr کد در آیفون بپردازم.

Qr کد ها را در واقع کد هایی هستند که می توانند اطلاعات بسیار زیادی را در خود ذخیره کنند و همین موضوع باعث شده تا از آن استفاده های زیادی شود. به همین دلیل است که در اکثر گوشی های همراه روش های مختلفی برای اسکن کردن آنها وجود دارد.

فعال کردن قابلیت اسکن qr کد با آیفون

خوشبختانه قابلیت اسکن qr کد ها در سیستم عامل دستگاه های آیفون قرار دارد و شما می توانید حتی بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای به راحتی این کد ها را اسکن کنید. این قابلیت در ios 12 به بعد به صورت خودکار فعال شده است و شما نیازی نیست که کاری انجام دهید اما در نسخه های قدیمی تر باید این قابلیت را فعال کنید. برای اینکار مراحل زیر  را دنبال کنید:

ابتدا وارد settings گوشی خود شوید.

سپس به قسمت camer بروید.

حالا گزینه scan qr codes را فعال کنید.

فعال کردن قابلیت اسکن qr کد با آیفون

البته در برخی از نسخه ها نیاز است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

به settings گوشی خود وارد شوید.

سپس وارد بخش control centre شوید.

بر روی دکمه + کنار code scanner کلیک کنید.

استفاده و ساخت qr code برای اینستاگرام

اسکن qr code در آیفون

اگر در آیفون شما قابلیت اسکن به صورت خودکار فعال بوده یا اینکه طبق آموزش بالا آن را فعال کردید حالا می توانید با خیال راحت qr کدهایی که می خواهید را اسکن کنید. برای اینکار تنها کافیست تا دوربین گوشی خود را باز کنید و سپس مقابل qr code مدنظرتان کمی نگهدارید و صبر کنید. سپس اعلامی برایتان ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن اطلاعات برایتان نمایش داده می شود.

اسکن کیو ار کد در آیفون

برنامه های جانبی برای اسکن qr code در آیفون

اگر دوست نداشتید از روش های بالا استفاده کنید و یا آنها برایتان کار نکردند می توانید خیلی ساده از برنامه های جانبی برای اینکار استفاده کنید. برنامه های بسیار زیادی برای اینکار وجود دارد که QR Code Reader Scanner Pro و QR Code Reader – Barcode Maker دو گزینه بسیار خود هستند.

تنها کافیست تا این برنامه ها را دانلود و نصب کنید.

سپس وارد آنها شوید و وارد بخش اسکن qr code شوید.

سپس کمی دوربین گوشی خود را جلوی qr کد مدنظر نگهدارید تا اسکن شود.

همچنین شما می توانید خیلی ساده و با کلیک بر روی آیکون عکس در این برنامه ها از طریق گالری گوشی خود تصویر qr code مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس خیلی ساده برنامه کار اسکن را برای شما انجام می دهد.

ورود به تلگرام با qr کد در کامپیوتر و نسخه وب (طی 3 مرحله)

اسکن Qr code به صورت آنلاین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شما می توانید خیلی ساده و از طریق وبسایت هایی که در زمینه اسکن Qr کد فعالیت می کنند کار اکسن را انجام دهید. بدون اینکه نیاز باشد تنظیماتی را فعال کنید و یا برنامه ای نصب کنید.

online-qr-scanner.com

scanqr.org

اسکن Qr code

دو تا از بهترین سایت ها در این زمینه هستند که می توانید خیلی ساده از طریق کروم یا هر مرورگر دیگری وارد آنها شوید و qr code خود را اکسن کنید و یا تصویر آن را بارگذاری کنید تا سایت کارهای اسکن آن را انجام دهد و اطلاعات آن را به شما نمایش دهد.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام و خرید ویو تلگرام به آموزش اسکن Qr کد در آیفون پرداختم تا بتوانید خیلی ساده این کد ها را با دستگاه آیفون خود بدون نیاز به نصب برنامه یا با نصب برنامه جانبی و یا آنلاین اسکن کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.