خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » بهترین نرم افزار نقاشی برای کامپیوتر (از فتوشاپ تا نرم افزار حرفه ای نقاشی دیجیتال!)

شاید شما هم مانند من علاقه داشته باشید که با کامپیوتر خود به نقاشی بپردازید و از آن لذت ببرید. نرم افزار های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بتوانید نقاشی دیجیتال را تجربه کنید و در آن به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید. اما اگر بخواهید واقعا در این حوزه جز بهترین ها شوید و خیلی راحت اثار زیباتری خلق کنید باید از بهترین نرم افزار ها در این زمینه استفاده کنید. در این مطلب قصد دارم تا به معرفی بهترین نرم افزار نقاشی برای کامپیوتر یا به عبارتی بهترین نرم افزار نقاشی دیجیتال برای کامپیوتر بپردازم. اگر شماهم مانند من به این حوزه علاقه دارید تا انتهای این مطلب را با من همراه باشید.

نقاشی دیجیتال چند سالی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحی کتاب ها، مجله ها، کمیک بوک ها و… همگی از نقاشی دیجیتال استفاده می شود. در گزینه شاید چندان گزینه های حرفه ای در این زمینه وجود نداشت اما به لطف قوی تر شدن سیستم ها و پیشرفت برنامه های مختلف در این حوزه دیگر می توان با استفاده از یک برنامه اثار بسیار خارق العاده ای خلق کرد.

بهترین نرم افزار نقاشی برای کامپیوتر

بهترین نرم افزار نقاشی برای کامپیوتر

برای اینکه یک نرم افزار به لیست بهترین ها راه پیدا کند باید امکانات و ابزار های خوبی داشته باشد، قلم ها و ابزار هایی در اختیار شما قرار بدهد تا بتوانید هرآنچه که می خواهید را خلق کنید. ما با در نظر گرفتن این موارد و نظر افراد مختلف در این مطلب به معرفی بهترین نرم افزار های نقاشی دیجیتال پردختیم.

بهترین سایت خرید ممبر واقعی تلگرام کدام است؟

نرم افزار بوم نقاشی رایگان برای کامپیوتر Krita

یکی از برنامه های رایگان و قدرتمند در این زمینه برنامه Krita می باشد. معمولا بسیاری از نرم افزار هایی که در این حوزه وجود دارند رایگان نیستند و نمی توان از انها استفاده کرد. البته ما در ایران به صورت غیر قانونی از آنها استفاده می کنیم. اما این برنامه یکی از قوی ترین برنامه های نقاشی دیجیتالی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. این برنامه قابلیت های زیادی از جمله قلم مو های مختلف، افکت های مختلف، براش، لایه ها و امکان زوم قوی دارد که می تواند به شما در خلق اثاری زیبا کمک کند. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه خوبی و حرفه ای می گردید این برنامه می تواند گزینه خوبی باشد. البته توجه داشته باشید که این برنامه چندان راحت و ابتدایی نیست و به آن به چشم یک برنامه حرفه ای نگاه کنید.

بهترین نرم افزار نقاشی برای کامپیوتر فتوشاپ

یکی از بهترین و کامل ترین و عالی ترین نرم افزار ها در حوزه ویرایش عکس و افکت عکس و نقاشی دیجیتال فتوشاپ می باشد. این برنامه به قدری معروف است که دیگر نیاز به هیچ معرفی نداشته باشد. به صورت معمولا برنامه های شرکت ادوب در لول بسیار بالایی قرار دارند و دارای امکانات و ابزار های بسیار زیادی هستند که آنها را به بهترین در حوزه خود تبدیل می کند. این برنامه دارای قابلیت های زیادی برای ادیت و ویرایش تصاویر است اما واقعا برای نقاشی دیجیتال هم می تواند مناسب باشد؟

جواب این سوال قطعا بله است! در این برنامه ابزار های زیادی برای طراحی قرار داشته است. اما شما می توانید از برخی از قابلیت های این برنامه برای خلق اثاری بهتر استفاده کنید و تصاویری زیبا را طراحی کنید. همه اینها به علاوه قدرت و امکانات و ازادی عمل بالای این برنامه باعث شده تا ادوب فتوشاپ به یکی از بهترین برنامه های نقاشی دیجیتال تبدیل شود. البته ادوب فتوشاپ یک برنامه رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه نسبتا زیادی را پرداخت کنید. اما اگر واقعا به دنبال بهترین هستید گزینه خوبی می باشد. همچنین می توانید از جایگزین های رایگان این برنامه نیز استفاده کنید.

Corel Painter

اگر به دنبال یک برنامه تخصصی تر برای نقاشی دیجیتال هستید این برنامه می تواند گزینه بهترین برای شما باشد. همانطور که از نام این برنامه پیداست یک برنامه تخصصی برای نقاشی می باشد و ابزار ها و امکانات آن همگی برای خلق نقاشی های بهتر بهینه شدند و می توانند یک گزینه خوب برای شما به حساب بیایند. این برنامه افزار دارای قابلیت مدیریت پیشرفته رنگ ها می تواند که باعث شده تا بتوانید خیلی بهتر از آن استفاده برای خلق اثاری زیبا تر استفاده کنید. همچنین پشتیبانی از فرمت های مختلف تصویری، مدل های زیباد از پیش طراحی شده، دارای افکت های مختلف، توانایی ایجاد متن سه بعدی، قابلیت بهینه سازی تصاویر، بهینه بود برای سیتم های مختلف، قابلیت طراحی تصاویری 3 بعدی و… باعث شده تا به یکی از کامل ترین و بهترین گزینه های ممکن تبدیل شود.

معرفی بهترین برنامه های ساخت میم اندروید (3تا از بهترین ها)

بهترین نرم افزار نقاشی دیجیتال کدام است؟

در این مطلب 3 تا از بهترین گزینه های ممکن را به شما معرفی کردیم. اگر این گزینه ها برایتان مناسب نبود می توانید از نرم افزار های حرفه ای دیگر مانند:

Painter: جایگزین فوق العاده فتوشاپ

Concepts: نرم افزار نقاشی سه بعدی

Inkscape: برنامه مبتدی برای نقاشی دیجیتال

در این مطلب به معرفی بهترین برنامه نقاشی دیجیتال پرداختم. امیدوارم این مطلب و نرم افزار هایی که در آن معرفی شده برایتان مفید بوده باشد.