خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » چرا ایمیل دریافت نمی کنم؟ حل مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل

دیگر اینترنت به قدری رشد کرده است که دنیای ما به آن وابسته شده است. یکی از مهم ترین ابزار هایی که در دنیای اینترنت بسیار مهم و ضروری به حساب می آید ایمیل و جیمیل است. فرقی نمی کند در اینترنت به دنبال چه هستید و برای چه کاری از آن استفاده می کنید داشتن حداقل یک جیمیل برای دریافت پیام ها، ثبت نام در سایت های مختلف؛ استفاده از سرویس های مختلف و… بسیار ضروری و مورد نیاز است. برای برخی از افراد این مشکل وجود دارد که ایمیلی در جیمیل خود دریافت نمی کنند. در این مطلب به آموزش رفع مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل خواهم پرداختم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

حل مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل

جیمیل چیست؟

جیمیل را می تواند یکی از مهم ترین سرویس های ایمیل در دنیا به حساب آورد که متعلق به گوگل است. به علت محبوبیت بالا و همه گیر شدن این سرویس به خصوص در ایران بسیاری به ساخت یک حساب گوگل و جیمیل در دنیای اینترنت نیاز دارند.

ایمیل در واقع مانند یک صندق پستی برای عمل می کند. از طریق آن هویت شما در دنیای مجازی مشخص می شود و از طریق آن می توانید با دیگران در ارتباط باشید و برای یکدیگر فایل ها و پیام های مختلفی ارسال کنید.

بهترین لانچر های اندروید

حل مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل

یکی از مشکلاتی که بسیاری با آن رو به رو می شوند عدم دریافت ایمیل در جیمیل خودشان است. این مشکل می تواند یکی از رو مخ ترین مشکلاتی باشد که برای افراد اتفاق می افتد. معمولا شما در دنیای اینترنت برای استفاده از اکثر سرویس ها و ورود به سایت های مختلف و مطلع شدن است از موضوعات مختلف باید جیمیل داشته باشید و دریافت نکردن ایمیل در جیمیل به معنای کار نکردن جیمیل می باشد و می تواند برایتان مشکل ساز شود. دلایل مختلفی وجود دارد که شما ایمیل دریافت نکنید که در ادامه به آن می پردازم.

دریافت نکردن ایمیل در جیمیل به علت حذف کردن آن

معمولا پیش آمده که افراد ایمیل را خودشان حذف می کنند و بعدا یادشان نمی ماند و می گویند که ایمیل ما دریافت نکرده ایم. به همین دلیل پیشنهاد می کند تا حتما بخش حذف شده ها را در جیمیل خود چک کنید اگر ایمیلتان را دریافت نکردید به سراغ برسی گزینه های دیگر بروید. برای این کار کافیست جیمیل خود را باز کنید یا به وبسایت جیمیل بروید و از کنار در لیست منو هایی که وجود دارد به بخش trash یا حذف شده ها مراجعه کنید. البته در نظر داشته باشید که پیام ها بعد از گذشت سی روز از این بخش حذف می شوند.

دریافت نکردن جیمیل به علت مسدود بود حساب فرستند

برخی موارد پیش می آید که فرد فرستند ایمیل را مسدود یا بلاک کردید. این کار باعث می شود تا دیگر ایمیل های فرد مقابل برای شما نمایش داده نشود. این کار معمولا برای تمیز تر شدن جیمیلتان لازم است اما اگر در این بین فردی را بلاک کنید که مهم باشد دیگر هیچ ایمیلی از او به دست شما نمی رسد. برای اینکه برسی کنید تا نام فرد مورد نظر در لیست بلاک شده های شما است یا نه به جیمیل خود بروید. سپس به تنظیمات آن بروید. بعد از آن به بخش Filters and Blocked Addresses یا فیلتر و نشانی های مسدود شده بروید و در آنجا چک کنید که ایمیل مدنظر شما در لیست ایمیل های بلاک شده نباشد.

چک کردن پوشه اسپم

یکی از راحت ترین کار ها که برای رفع مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل چک کردن بخش spam جیمیل است. معمولا خود جیمیل برخی از ایمیل ها را از برخی از فرستند ها اسپم شناسایی می کند و آنها را به بخش دیگری منتقل می کند. این مورد در ایمیل هایی که از سایت های مختلف دریافت می کنید بیشتر به چشم می خورد. بنابراین جیمیل خود را باز کنید و بخش هرزنامه یا اسپم یا spam آن را چک کنید تا متوجه شوید ایمیل شما در این بخش قرار ندارد.

سیستم مورد نیاز ویندوز 11 – آیا ویندوز 11 بر روی سیستم من نصب می شود؟

حل مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل با بررسی تنظیمات بخش فوروارد اتوماتیک

جیمیل قابلیت هایی مانند pop و imap دارد که فعال بودن این قابلیت ها و تنظیمات نادرست آن می تواند دردسر ساز باشد و از مشکل دریافت نکردن ایمیل باشد. برای چک کردن این دو بخش ابتدا وارد وبسایت جیمیل شوید. سپس بر روی گزینه settings کلیک کنید. حالا به سربرگ forwarding and pop/imap مراجعه کنید. و سپس گزینه save changes را بزنید.

اگر در این صفحه ایمیل دیگری وجود دارد که ایمیل های شما برای آن فوروارد می شود حتما گزینه keep gamils copy the inbox را بزنید تا از ایمیل های شما یک کپی در اینباکس خود جیمیل بماند. همچنین در بخش pop download نیز اگر گزینه enable for all mail انتخاب شده است  در منوی کشویی زیر آن گزینه keep gmails copy in the inbox را انتخاب کنید و سپس گزینه save changes  را بزنید.

نکته: به جز تمام موارد گرفته شده گاهی وقت ها دریافت نکردن یک ایمیل می تواند دلایلی از جمله ارسال نشدن آن یا مشکل داشتن سرور های فرستند باشد. به همین دلیل حتما پیگیری کنید و کمی صبر داشته باشید و سپس موارد گفته شده را برسی کنید.

در این مطلب به آموزش رفع مشکل دریافت نکردن ایمیل در جیمیل پرداختم که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.