خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش گرفتن پینگ داخلی و خارجی – آموزش تست پینگ با cmd

اگر اهل دنیای اینترنت باشید یا علاقه به بازی های ویدئو داشته باشید قطعا با کلمه ای به نام پینگ آشنایی دارید. پینگ یکی از مهم ترین فاکتور ها در تجربه گیم و کارهای مهمی اینترنتی می باشد که پایین بودن آن باعث بهتر شدن این تجربه می شود. در این مطلب قصد دارم تا شما را بیشتر با پینگ آشنا کنم و به نحوه گرفتن پینگ بپردازم. بنابراین اگر دوست دارید در بازی های انلاین یا فضای اینترنت تجربه بهتری داشته باشید تا انتهای این مطلب را بخوانید.

آموزش گرفتن پینگ

پینگ چیست؟

ابتدا قصد دارم تا یک تعریف درست از پینگ را ارائه بدهم. پینگ در واقع ابزار یا واحدی برای اندازه گیری تاخیر اتصال بین چند دستگاه یا سرور است. در واقع پینگ به شما نشان می دهد که ارسال هر پکت یا بسته یا داده از کامپیوتر یا دیوایس شما تا سرور و دریافت پاسخ آن چقدر طول می کشد.

به بیان ساده تر پینگ یعنی میزان زمانی که طول می کشد تا داده از کامپیوتر شما ارسال و پاسخ آن از سمت یک سرور دریافت شود. این موضوع دقیقا دلیل تاخیر در اجرا و نمایش در اینترنت می باشد. یعنی از زمان کلیک یا ارسال داده از سمت کامپیوتر شما چقدر  این داده طول می کشد تا به کامپیوتر یا سرور مقصد برسد و سپس جواب آن به کامپیوتر شما برگردد که این مورد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارند. گرفتن پینگ باعث می شود تا از این عدد باخبر شوید و اگر خطایی در آن وجود دارد به دنبال راه حل آن باشید.

بهترین دانلود منیجر برای گوشی کدام است؟

آموزش گرفتن پینگ

برای گرفتن پینگ به صورت کلی 3 روش وجود دارد. اول استفاده از برنامه cmd در کامپیوتر، دوم استفاده از برنامه های اندرویدی و سوم استفاده از سایت هایی است که در این زمینه کار می کنند.

گفتن پینگ در cmd

یکی از اصلی ترین و بهترین روش های گرفتن پینگ که افراد زیادی به ان اطمینان دارند و آن را درست می دانند گرفتن پینگ از برنامه cmd است. در واقع اگر شما همین الان به شرکت اینترنت خود زنگ بزنید و در مورد پینگ خود شکایت کنید آنها ابتدا از شما میزان پینگ را در cmd می خواهند.

برای گرفتن پینگ در Cmd ابتدا کامپیوتر خود را روش کنید و سپس کلید های windows + R را باهم فشار دهید. با این کار پنجره RUN برای شما باز می شود. سپس در بخش open کلمه cmd را به همین شکل تایپ کنید و سپس بر روی گزینه ok کلیک کنید. حالا محیط برنامه cmd برای شما باز می شود.

حالا شما تنها کافیست تا دستور پینگ را در این برنامه وارد کنید. برای گفتن پینگ ابتدا عبارت ping را تایپ کنید و سپس با یک فاصله آدرس سایت یا ip مدنظر خود را وارد کنید و سپس کلید enter را فشار دهید. با این کار سیستم شروع به گرفتن 4 پینگ می کند و سپس نتیجه تست را به شما نمایش می دهد.

دستوری که باید وارد کنید: ping 8.8.4.4

نکته:  اگر ip خاصی را نمی شناسید می توانید از ip های زیر استفاده کنید:

  • 8.8.4.4 : یکی از متداول ترین ip ها برای تست
  • 4.2.2.4: یکی از dns های شرکت گوگل
  • 79.127.127.35: یکی از سرور های داخلی

Loss به معنای میزان از دسته رفته یا پینگ های از دست رفته است که حتما این عدد باید زیر 2 درصد باشد در غیر این صورت در تجربه شما خصوصا اگر گیمر هستید اختلال ایجاد می کند.

الگوریتم اینستاگرام 2021 چگونه کار می کند؟ الگوریتم استوری، پست، فید و…

Minimum به معنی پایین ترین پینگی است که شما دریافت کردید و maximum به معنی بالاترین پینگی است که شما دریافت کردید. اما عدد اصلی که ما اینجا با آن سر و کار داریم average است که به شما نشان می دهد پینگ شما به صورت میانگین چند است. این عدد در صورتی که از سرور های خارج از کشور اقدام به تست گرفته باید حداکثر پایین 150 باشد. البته برای گرفتن یک تجربه خوب این عدد باید پایین تر از 80 باشد. همچنین اگر از سرور های داخلی تست گرفتید این عدد باید زیر 40 باشد.

نکته: اگر تصمیم دارید سیستم به صورت بی نهایت به گرفتن پینگ ادامه دهد می توانید از دستور ping 8.8.4.4 -t در cmd استفاده کنید. البته می توانید به جای عدد 8.8.4.4 ای پی هر سروری که دوست دارید را وارد کنید.

گرفتن پینگ آنلاین

روش های دیگری برای گرفتن پینگ نیز وجود دارد. اگر صاحب گوشی اندروید هستید و تصمیم به گرفتن پینگ دارید می توانید از برنامه pingtools استفاده کنید که یک برنامه کامل و فوق العاده در این زمینه می باشد.

همچنین اگر تصمیم دارید تا به صورت آنلاین اقدام به گرفتن پینگ کنید می توانید از سایت هایی مانند speedtest استفاده کنید ه علاوه بر تست سرعت اینترنت پینگ شما را اندازه می گیرد. ویژگی این سایت سرور های زیاد برای گرفتن تست سرعت و پینگ در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران می باشد.

زر ممبر مرکز خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام

در این مطلب سعی کردم تا شما را بیشتر با واژه پینگ و کاربرد آن آشنا کنم. همچنین به نحوه گرفتن پینگ در cmd و به صورت آنلاین یا استفاده از برنامه خاص نیز پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان جذاب بوده باشد.