خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی های اندروید و IOS خیلی ساده و راحت

یکی از بخش های مهم هر گوشی تلفن نوتیفیکیشن های آن هستند که ما را از وضعیت برنامه های مختلف باخبر می کنند. اما گاهی اوقات این نوتیفیکیشن ها آنقدر زیاد می شوند که هر بار گوشی خود را به اینترنت متصل می کند شاید با کندی و هنگی رو به رو شوید یا حتی در کار کردن با گوشی خود به مشکل بربخورید. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش نحوه‌ی مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی های اندروید و ios بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

هر برنامه ای که در گوشی خود نصب می کنید تلاش می کند تا با ارسال نوتیفیکیشن های مختلف شما از وضعیت آن برنامه باخبر کند تا شما دوباره به آن بازگردید. در این بین شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها بیشترین نقش را دارند. اما چگونه باید این همه از اعلان ها را مدیریت کنید؟ در این مطلب دقیقا قصد دارم به همین موضوع بپردازم.

مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی

مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی

برای مدیریت نوتیفیکیشن ها به صورت کلی 3 روش وجود دارد. اولی استفاده از برنامه های مدیریت نوتیفیکیشن است که با یک سرچ ساده در گوگل پلی یا اپ استور می توانید تعداد بسیار زیادی از این برنامه ها را پیدا کنید که به شما در مدیریت نوتیفیکیشن هایتان کمک می کند. اما اگر دوست ندارید از برنامه اضافی برای این کار استفاده کنید تنظیمات خود گوشی نیز کاملا این اختیار را اعلان های گوشی خود را مدیریت کنید.

مدیریت نوتیفیکیشن ها در اندروید

برای اینکه بتوانید نوتیفیکیشن های یک برنامه خاص را خاموش کنید و دیگر از آن برنامه نوتیفیکیشنی دریافت نکنید می توانید از بخش تنظیمات گوشی خود استفاده کنید.

برای این کار ابتدا به بخش settings گوشی خود بروید و سپس  گزینه apps را پیدا کنید. بعد از کلیک بر روی گزینه apps لیستی از تمام برنامه های مختلفی که گوشی خود نصب دارید را می بینید. حالا بر روی هر برنامه ای که قصد مدیریت نوتیفیکیشن آن را دارید کلیک کنید و سپس گزینه notification را انتخاب کنید. در این بخش خیلی راحت می توانید نوتیفیکیشن هر برنامه ای که می خواهید را خاموش کنید. البته در نظر داشته باشید با خاموش کردن نوتیفیکیشن ها در این بخش دیگر برنامه موردنظر نمی تواند به هیچ طریقی برای شما نوتیفیکیشن ارسال کنید و برای اینکه دوباره از این برنامه نوتیفیکیشن دریافت کنید باید دوباره به همین قسمت بیایید.

4 روش مخفی کردن برنامه ها در آیفون خیلی سریع و بدون نیاز به نصب برنامه!

مدیریت نوتیفیکیشن ها در ios

در ios کمی روند ماجرا فرق می کنید و مراحلی که باید انجام دهید متفاوت است. اما خوشبختانه ios نیز قابلیتی برای مدیریت نوتیفیکیشن ها از طریق خود گوشی در نظر گرفته است که بسیار جامع و کامل تر از اندروید بوده و می توانید تنظیمات آن را خیلی بهتر شخصی سازی کنید.

ابتدا به بخش settings گوشی خود بروید و سپس گزینه notifications را انتخاب کنید. حالا در این بخش گزینه edit را انتخاب کنید. حالا شما با لیستی از برنامه های مختلفی رو به رو می شوید که بر مدیریت هر کدام باید بر روی آن تاچ کنید.

در صفحه بعد شما تنظیمات نوتیفیکیشن مربوط به همان برنامه را مشاهده خواهید کرد که ممکن است با توجه به برنامه گزینه های متفاوتی را شامل باشد. اما گزینه هایی که در بیشتر برنامه ها یکسان است را در ادامه برایتان توضیح می دهم.

اولین گزینه allow nitifications است که با خاموش کردن آن ناتیفیکیشن آن برنامه خاموش می شود. اما گزینه های بعدی بخش اصلی مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی های ios است.

در بخش show in notification center می توانید برای تعداد نمایش نوتیفیکیشن های برنامه مورد نظر محدودیت قائل شوید. در بخش notification sound می توانید صدای مربوط به نوتیفیکیشن را تغییر دهید. گزینه badge app icon نیز مربوط به نمایش عددی تعداد نوتیفیکیشن ها بر روی آیکون برنامه برنامه است. گزینه show on lock  screen هم مربوط به نمایش نوتیفیکیشن در صفحه لوک اسکرین است.

مراحل انتقال چت از واتساپ به تلگرام طبق آپدیت جدید تلگرام

مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی ها به صورت حرفه ای تر

برخی از برنام ها خودشان تنظیماتی دارند که به شما این قابلیت را می دهد تا نوتیفیکیشن های آنها را مدیریت کنید. برای مثال برنام هایی مانند: تلگرام، اینستاگرام، واتساپ، جیمیل و… که بیشترین حجم اعلان ها را در گوشی افراد دارند تنظیمات مخصوصی  برای این بخش در نظر گرفتند که شما می توانید نوتیفیکیشن آنها را با جزئیات زیاد شخصی سازی کنید. بنابراین اگر از این برنامه ها استفاده می کنید بهتر است به جای خاموش کردن اعلان ها از طریق تنظیمات گوشی سری به تنظیمات خود برنامه بزنید و از آنجا به مدیریت اعلان های آن برنامه بپردازید.

در این مطلب به نحوه مدیریت نوتیفیکیشن در گوشی های ios و اندروید پرداختم و به شما شیوه مدیریت و اپشن ها و گزینه های هر کدام را آموزش دادم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و توانسته باشید نوتیفیکیشن های خود را به خوبی مدیریت کنید.