خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام که اگر جز کاربران اینستاگرام هستید حتما باید آن را بدانید!

قطعا نام اینستاگرام به گوشتا خورده است شبکه اجتماعی فوق العاده محبوبی که بین ایرانیان طرفدار بسیار زیادی دارد. اینستاگرام نیز مانند  هر برنامه و شبکه اجتماعی دیگری اصطلاحات مخصوص به خود دارد که دانستن آنها باعث می شود تا متوجه شوید دقیقا در این فضا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. اصطلاحاتی که شاید حتی خجالت بکشید تا آنها را از افراد دیگر سوال کنید. در این مطلب به معرفی اصطلاحات اینستاگرام که برای ورود به این شبکه اجتماعی باید آنها را بدانید می پردازم.

اینستاگرام شامل اصطلاحات بسیار زیادی از پایه ای ترین چیز ها یا اصطلاحات سخت و حرفه ای می شود که دانستن آنها برای یک کاربر اینستاگرام می تواند بسیار مفید باشد. در ادامه به مهم ترین اصطلاحات این شبکه اجتماعی پرداختم.

اصطلاحات اینستاگرام

اصطلاحات اینستاگرام

ابتدا به اصطلاحات بسیار ساده و پیش پا افتاده که باید حتما بدانید می پردازم.

فالو چیست؟

فالو به معنی دنبال کردن کسی است. در اینستاگرام این اصطلاح برای وقتی استفاده می شود که شما پیج یک فرد را دنبال می کنید و از این پس استوری ها و پست های آن در صفحه هوم شما نمایش داده می شود.

فالوور چیست؟

به تعداد افرادی که یک پیج را فالو کردند فالوور می گویند. این عدد معمولا با کا بیان می شود. هر کا به معنی هزار نفر است. این عدد معمولا برای سنجش محبوبیت این پیج استفاده می شود.

فالوور فیک چیست؟

فالوور فیک به همان فالوور هایی می گویند که یا توسط ربات ها یا افرادی ایجاد شدند و فرد آنها را خریده است. این فالوور های معمولا فعال نیستند و تنها تعداد فالوور های پیجی را افزایش می دهد.

برگزاری لایو اینستاگرام با کامپیوتر خیلی ساده و راحت و رایگان!

فالویینگ چیست؟

فالویینگ در واقع به معنی همان دنبال کردن فردی است. اگر شما فردی را دنبال کنید آن فرد در لیست فالویینگ های شما به نمایش در می آید. به تعداد افرادی که شما آنها را فالو کردید فالویینگ گفته می شود که در صفحه پیج خود می توانید تعداد آنها و تمامی پیج هایی که آنها را فالو کردید را مشاهده کنید.

پیست چیست؟

اصطلاح پست در واقع به معنی همان محتوا می باشد که هر فردی در پیج خود قرار می دهد. پست ها در اینستاگرام به صورت ویدیو یا عکسی هستند که شما و دیگران می توانند آن را در پیج خود آپلود کنند تا بقیه افراد آن را مشاهده کنند.

استوری چیست؟

استوری در واقع به معنی داستان می باشد. این قابلیت از چندین وقت پیش به اینستاگرام اضافه شد که شما می توانید محتواهای کوتاهی را به مدت 24 ساعت منتشر کنید که افراد می توانند انها را مشاهده کنند. این محتواها تنها در بخش استوری پیج شما قرار می گیرند بعد از گذشت 24 ساعت پاک می شوند. البته شما می توانید با هایلایت کرد برخی از استوری ها آنها را در پیج خود نگهدارید. استوری یکی از مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام است.

خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام

لایو چیست؟

لایو در واقع به معنی پخش زنده می باشد که شما می توانید به صورت زنده با مخاطبین خود ارتباط بر قرار کنید به طوری که آنها تصویر و صدای شما را می شوند و می توانند برای شما به صورت لایو کامنت ارسال کنند. در حال حاضر هر لایو در اینستاگرام تنها می تواند 1 ساعت باشد و بعد از اتمام ان لایو  به مدت 24 ساعت به صورت استوری ذخیره می شود و در صورتی که صاحب پیج آن را ذخیره نکند حذف می شود.

اکسپلور چیست؟

اکسپلور به صفحه ای گفته می شود که شما می توانید در آن به جستجوی بین افراد و محتوا ها بپردازید. این بخش دقیقا مانند یک موتور جستجو عمل می کند تا شما بتوانید در دنیای بی کران اینستاگرام افراد یا محتواهای دلخواه خود را پیدا کنید.

منشن چیست؟

منشن در واقع به معنی نام بردن از فرد است. شما می توانید افراد دلخواه خود را در هر پست منشن کنید و به حضور انها اشاره کنید. منشن کردن در واقع یا برای اشاره کردن به حضور یک فرد استفاده می شود یا برای آگاه کردن یک فرد از چیزی استفاده می شود.

منشن تنها مربوط به عکس نمی شود و شما می توانید در بخش کامنت ها نیز یک نفر را منشن کنید و بعد از این اتفاق یک نوتیفیکیشن برای فرد ارسال می شود که شما آن را در نظر یک پست منشن کردید. منشن یکی از اطلاحات اینستاگرام است که دانستن آن بسیار مهم است و معمولا افراد از شما می خواهند که دوستان خود یا فرد خاصی را در زیر یک پست منشن کنید.

هشتگ چیست؟

هشتگ ها در واقع به معنی همان دسته بندی های اینستاگرام هستند. فرض کنید روزانه میلیون ها پست در اینستاگرام آپلود می شود حالا افرادی چگونه بین این همه پست به جستجو بپردازنند و اینستاگرام تشخیص دهد تا هر پست مربوط به چه چیزی است؟ در این حالت با هشتگ گذاشتن می توانید مشخص کنید که پست شما مربوط به چه چیزی است.

آموزش ساخت اسکرول پست اینستاگرام از صفر تا صد!

 فالوبک چیست؟

فالوک نیز یکی از اصطلاحات اینستاگرام است که بسیار مهم است. این اطلاحات وقتی استفاده می شود که کسی شما را فالو کرده است و شما نیز می توانید او را فالو کنید. به این کار فالوبک می گویند.

F4f چیست؟

این اصطلاح به معنی فالو کنید تا فالو شوید است. یعنی فردی اگر شما را فالو کند شما نیز آن را فالوو می کنید.

L4L چیست؟

دقیقا مانند اصطلاح بالا است یعنی اگر شما پست آن فرد را لایک کنید او نیز شما را لایک می کند.

شات چیست؟

شات در واقع به معنی اسکرین شاتی است که فرد از پیج شما می گیرد و آن را در استوری یا پست خود برای معرفی شما معرفی می کند.

اینها پایه ترین و  مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام هستند که دانستن آنها می تواند برای ورود به دنیای اینستاگرام بسیار مفید و کارامد باشد.