خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » آموزش نوشتن بیو اینستاگرام به روش حرفه ای ها (بهترین بیو اینستاگرام)

بیو یکی از مهم ترین بخش ها در پروفایل اینستاگرام شما به حساب می آید که می تواند باعث افزایش جذب فالوور و تعامل بیشتر افراد با شما شود. در این مطلب قصد دارم تا نکاتی که برای نوشتن یک بیو اینستاگرام جذاب نیاز دارید را به شما بگویم. یک بیو خوب می تواند سود های بسیار زیادی برای شما داشته باشد و موجب پیشرفت کار، درآمد و پیج شما شود. تا انتها این مطلب با من همراه باشید چون قرار است به نکات بسیار مهمی اشاره کنم.

بیو در واقع همان بخش پایین پروفایل شما و بالای قسمت پست های پیج شماست که می توانید متنی کوتاه در آن بنویسید. بسیاری یا از آن بخش استفاده نمی کنند تا اصلا برایشان مهم نیست که چه چیزی آنها قرار دادند در حالی که تک تک کلمات داخل بیو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام

نوشتن بیو اینستاگرام  به روش حرفه ای ها

برای اینکه بتوانید یک بیو خوب برای اینستاگرام بنویسید ابتدا نیاز است بدانید دقیقا باید چه چیزی درون این بیو بنویسید. برای این کار ابتدا باید هدف اصلی خود را مشخص کنید.

اصلا هدف اصلی پیج شما چیست؟ برای چه منظوری پیج خود را ایجاد کردید؟ آیا پیج یک کسب و کار درون اینستاگرام هستید؟ آیا برای برند سازی شخصی این پیج را ایجاد کردید؟ آیا این پیج خودش یک کسب و کار مجزا است؟ شما باید دقیقا بدانید پیج شما چیست و برای چه منظوری ایجاد شده است در این صورت است که می توانید یک بیو خوب برای پیج شما بنویسید.

کوتاه نویسی مهم ترین اصل در نوشتن بیو اینستاگرام

کوتاه نوشتن یکی از اصل های مهم در نوشتن بیو است. خود بیو اینستاگرام به تعداد بسیار محدودی به شما اجازه می دهد و شما هم باید تا جای ممکن از خلاصه نویسی و استفاده از مفاهیم استفاده کنید. به جای اینکه توضیح های اضافه دهید از کلماتی که مفاهیم دارند استفاده کنید.

همچنین بعد از نوشتن بیو چند بار آن را بخوانید و تمام کلماتی که اضافه است را پاک کنید. اگر بیو شما خلاصه باشد می توانید در زمان بسیار کمتری به مخاطب منظور اصلی خود را برسانید که این موضوع هم جذب افراد را افزایش می دهد و هم حرفه ای بودن شما را نشان می دهد.

روش های بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام

درج آدرس کسب و کار خودتان

در بخش پروفایل خود بخشی به نام آدرس وجود دارد. اگر صاحب یک فروشگاه هستید که دارای پیج اینستاگرام هستید بهتر است آدرس خود را در این بخش وارد کنید یا اگر آدرس شما کوتاه است و می خواهید مشتریان حضوری نیز داشته باشید آدرس کوتاه محل کسب و کار خود را در بیو ذکر کنید.

برای مثال پیج های رستوران ها و فروشگاه های قطعات کامپیوتر

معرفی خود یا شرکتتان

حتما در بیو خود و کسب و کار خود را معرفی کنید. افراد حوصله ندارند که کل پیج شما را زیر و رو کنند تا متوجه شوند که شما یا کسب و کارتان دقیقا چی است و چه کاری انجام می دهد بنابراین خیلی ساده و کوتاه خودتان و کسب و کارتان را معرفی کنید. سعی کنید کمتر از بزرگ نمایی و… استفاده کنید تا متن شما اعتماد کاربر را راحت تر جلب کند.

بهترین اپلیکیشن های ادیت فیلم موبایل

دادن یک دلیل برای اینکه چرا باید شما را دنبال کنند

دادن یک دلیل برای دنبال کردن پیجتان اصلی ترین کاری است که باید در نوشتن بیو اینستاگرام خود انجام دهید. یعنی شما باید فرد را متقاعد کنید که چرا باید پیج شما را دنبال کند یا به صورت نا مخصوص به فرد ویژگی و فایده پیج خود را نشان دهید.

استفاده از فونت های مختلف

یکی از کارهایی که برخی افراد از آن استفاده می کنند و در برخی از پیج ها نتیجه خوبی می دهد استفاده از فونت های دیگر است. معمولا وقتی متنی را در خود اینستاگرام می نویسید با فونت پیش فرض اینستاگرام نوشته می شود ولی می توانید با استفاده از وبسایت igfonts متن خود را وارد و خروجی آن را با فونت دیگری تحویل بگیرید و در بخش بیو اینستاگرام آن را کپی کنید.

زر ممبر مرکز خدمات فالوور فیک اینستاگرام

استفاده از هشتگ ها یک اصل مهم در آموزش نوشتن بیو اینستاگرام

یکی دیگر از اصول اساسی و مهم در نوشتن بیو اینستاگرام که حتما لازم دانستم در آموزش نوشتن بیو اینستاگرام به آن اشاره کنم استفاده از هشتگ ها است. شما می توانید خیلی راحت از یک یا دو هشتگ مرتبط با کار خودتان در متن بیو استفاده کنید. بهتر است این کار را به شیوه ای انجام دهید که همزمان با توضیحات پیجتتان از این هشتگ هاهم استفاده کنید. این مورد تاثیر به سزایی در دیده شدن پیج شما دارد.

استفاده از ایموجی ها در نوشتن بیو اینستاگرام

استفاده از ایموجی ها همیشه باعث می شود تا منظور شما خیلی بهتر به فرد منتقل شود و فضا از حالت خشک بودن خود خارج و شود. اینستاگرام نیز فضایی برای سرگرمی است و کاربران زیاد با محیط های خشک و بی روح حال نمی کنند. بنابراین بهتر است از برخی از ایموجی های مرتبط در متن هم برای رساندن منظور خود و هم برای جذاب تر کردن بخش بیو استفاده کنید.

در این مطلب سعی کردم یک آموزش نوشتن بیو اینستاگرام خیلی ساده و جمع و جور به شما ارائه دهم تا بتوانید یک بیو خوب و مفید مانند حرفه ای ها و مارکترها بنویسید.