خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » نحوه ارسال عکس های باکیفیت در واتساپ | آپدیت 2023

قطعا یکی از اشکالاتی که همیشه به واتساپ وارد بود کیفیت پایین عکس ها هنگام ارسال بود در مقایسه با برنامه های دیگر مثل تلگرام که به شما اجازه می داد تا هر کسی با هر کیفیتی که خواستید را ارسال کنید. اما حالا واتساپ ویژگی جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده تا بتوانند تصاویر خود را با کیفیت بسیار بالاتر ارسال کنند و عملا دیگر مشکل پایین بودن کیفیت تصاویر ارسالی نداشته باشند. در این آموزش قصد دارم تا به نحوه ارسال عکس با کیفیت hd در واتس‌اپ بپردازم.

اگر جز کاربران واتساپ بودید قطعا همیشه با مشکل ارسال عکس و ویدیو رو به رو بودید. برنامه واتساپ به صورت پیش فرض کیفیت، ابعاد و اندازه تصاویر را تا حد زیادی کاهش می دهد تا حجم عکس کم شود و ارسال آن راحت تر شود. این موضوع زمانی خیلی مشخص می شد که یک عکس full hd یا 4k برای کسی ارسال می کردید. فرض کنید با استفاده از دوربین عکاسی خود چند عکس تهیه کردید و آن را با واتساپ برای دوست خود فرستادید. زمانی که دوست شما آن تصویر را باز می کنید احساس می کند که با یک گوشی بسیار ضعیف گرفته شده چون واتساپ کیفیت آن را بسیار زیاد کاهش داده است.

ارسال عکس های باکیفیت در واتساپ

خوشخبتانه بالاخره و بعد از مدت ها انتظار واتساپ ویژگی ارسال تصاویر با کیفیت hd را به برنامه خود اضافه کرد تا دیگر کاربران برای ارسال تصاویر خود از پیام رسان دیگر استفاده نکنند.(البته هنوز فقط hd را اضافه کرده و همچنان در ارسال تصاویر 4k و کیفیت بالا مشکل پابرجاست)

آپدیت کردن واتس‌اپ

قابلیت ارسال تصاویر به صورت hd در نسخه جدید واتساپ اضافه شده است و اگر از نسخه های قدیمی آن استفاده می کنید باید حتما آن را آپدیت کنید. خیلی ساده وارد گوگل پلی یا اپ استور خود شوید و به راحتی واتساپ خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

فرستادن تصاویر hd در واتساپ

اگر واتساپ خود را به آخرین نسخه آپدیت کردید  برای ارسال تصاویر خود با کیفیت بالا می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا وارد برنامه واتساپ و هر چتی که دوست دارید شوید.
  2. سپس تصویر مدنظر خود را انتخاب کنید یا اینکه با دوربین خود عکس بگیرید.
  3. در مرحله ویرایش تصاویر در بالا بر روی گزینه HD ضربه بزنید تا فعال شود.
  4. سپس در مرحله بعد گزینه HD quality را انتخاب کنید  و بر روی گزینه done کلیک کنید.
  5. حالا بر روی گزینه send کلیک کنید و به راحتی تصویر خود را با کیفیت hd ارسال کنید.

ارسال عکس باکیفیت hd در واتساپ

وقتی عکس شما برای فرد مقابل ارسال می شود در پایین آن علامت hd وجود دارد که نشان می دهد این عکس با کیفیت بالایی ارسال شده است. اگر مشکلی از لحاظ حجم و سرعت اینترنت ندارید بهتر است از این قابلیت در ارسال اکثر عکس های خود استفاده کنید.

Massage Reaction واتساپ چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

تصاویر شما در واتساپ با چه کیفیتی ارسال می شوید؟

قابلیت ارسال تصاویر با کیفیت بالاتر واتساپ به نوعی هوشمند است و به توجه به کیفیت تصویری که شما قصد ارسال آن را دارید به شما امکان می دهد تا آن را با کیفیت بالاتری ارسال کنید. البته همچنان محدودیت هایی دارید. به علاوه واتساپ امکان ارسال تصاویر با حجم بیشتر از 18 مگابایت را نمی دهد. بنابراین اگر قصد ارسال تصاویر بسیار باکیفیتی را دارید همچنان با مشکل رو به رو هستید.

چرا نمی توانم از گزینه ارسال عکس hd واتساپ استفاده کنم؟

در حال حاضر این ویژگی در اختیار اکثر کاربران دنیا قرار گرفته است. اگر این گزینه را مشاهده نمی کنید و یا نمی توانید از آن استفاده کنید احتمالا واتساپ خود را بروزرسانی نکردید. حتما به گوگل پلی یا اپ استور بروید و برنامه خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

چگونه تماس های واتساپ را ضبط کنیم؟ آموزش ضبط تماس واتساپ

حالت Standard در ارسال عکس واتساپ چیست؟

این در واقع همان حالت پیش فرض واتساپ است که تصاویر شما را فشرده می کنید و با کاهش کیفیت و ابعاد آن را ارسال می کند. اگر نمی خواهید تصاویر شما فشرده شود و کیفیت آن کم شود می توانید از گزینه hd quality استفاده کنید.

آیا استفاده از قابلیت عکس hd در واتساپ اینترنت بیشتری مصرف می کند؟

طبیعتا بله، وقتی شما از این قابلیت استفاده می کنید عکس های شما با کیفیت بیشتر و حجم بیشتری ارسال می شود بنابراین از اینترنت شما به میزان بیشتری استفاده می کند.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر تلگرام و ممبر فیک تلگرام به آموزش ارسال تصاویر باکیفیت بالا در واتساپ پرداختم تا بتوانید از قابلیت ارسال عکس hd این برنامه استفاده کنید و بالاخره از گذشت سال ها عکس های خود را با کیفیت بالاتری در واتساپ ارسال کنید.