خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » گذاشتن ویس در استوری یا استاتوس واتساپ | آپدیت 2023

ویژگی  WhatsApp Status یکی از امکانات جالب واتساپ به حساب می آید که چندین سال پیش شرکت متا آن را به برنامه خود اضافه کرد. امکانی شبیه به استوری اینستاگرام که امکان اشتراک گذاری اتفاقات روز مره با دیگران را به شما می دهد. بعد از گذشت چند سال واتساپ عملکرد استوری خود را گسترش داده و حالا در کنار عکس، فیلم و متن به کاربران خود امکان گذاشتن یادداشت های صوتی را می دهد. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش گذاشتن ویس در استوری و استاتوس واتساپ می پردازم.

استاتوس واتساپ چیست؟

Status امکانی مشابه با استوری اینستاگرام است که به شما این امکان را می دهد تا متن، فیلم، عکس و در حال حاضر صوت را به صورت پست هایی با دیگران به اشتراک بگذارید که بعد از گذشت مدتی به صورت خودکار پاک می شوند.

البته محیط واتساپ کمی خصوصی تر است و فقط افراد نزدیک و معمولا افرادی که شما آنها را می شناسید می توانند این استوری ها را مشاهده کنند و همین موضوع آن را کاربری تر کرده است.

گذاشتن ویس در استوری و استاتوس واتساپ

با استفاده از امکانی که واتساپ به تازگی به بخش استاتوس خود اضافه کرده حالا شما می توانید، تبلیغ یک محصول، یک پیام صوتی کوتاه، گزارش یک موضوع و یا خبر را به راحتی با استوری کردن یک ویس در واتساپ انجام دهید.

نحوه گذاشتن صوت در استوری واتساپ اندروید

ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید و سپس در بین بخش های بالا بر روی گزینه status کلیک کنید. سپس بر روی آیکون مداد در بالای آیکون دوربین در پایین صفحه کلیک کنید تا وارد فضای اضافه کرد یک استوری جدید شوید.

ضبط ویس برای استاتوس واتساپ

در فضای ساخت استوری بر روی آیکون میکروفون نگهدارید تا بتوانید به راحتی ویس مدنظرتان را ضبط کنید. همچنین می توانید انگشت خود را به سمت چپ بکشید و ویس ضبط شده خود را لغو کنید و دوباره یک ویس جدید ضبط کنید.

ریکورد ویس برای استاتوس اینستاگرام

بعد از اینکه ویس مدنظرتان را ضبط کردید دست خود را از روی دکمه میکروفون بردارید سپس ویس شما در صفحه و درون یک کادر ظاهر می شود. با کلیک بر روی دکمه play می توانید آن را گوش دهید و با کلیک بر روی گزینه سطح آشغال می توانید این ویس را حذف کنید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی آیکون palette که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

در آخر که استوری خود را ساختید با کلی بر روی آیکون فلش در پایین صفحه یا همان Send استوری شما در Status واتساپ قرار میگیرد و شما می توانید با رفتن به بخش Status و کلیک بر روی گزینه my status استوری خود را مشاهده کنید و به ویس خود گوش دهید.

3 روش برای گذاشتن لینک واتساپ در بیو اینستاگرام

آموزش اشتراک گذاری ویس در استاتوس واتساپ آیفون

مراحل اشتراک گذاری ویس در استاتوس واتساپ نسخه آیفون بسیار شبیه به اندروید است اما برخی مراحل آن به علت ui متفاوت نسخه آیفون متفاوت است. در ادامه به آموزش گذاشتن صدا در استوری واتساپ نسخه آیفون می پردازم.

ابتدا وارد برنامه واتساپ شوید و سپس بر روی آیکون status در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید. سپس در صفحه status بر روی آیکون مداد در کنار آیکون دوربین جلوی عبارت my status کلیک کنید.

گذاشتن ویس در استوری واتساپ

حالا وارد فضای استوری واتساپ می شوید. با نگهداشتن بر روی آیکون میکروفون در پایین صفحه می توانید ویس مدنظرتان را ضبط کنید و وقتی کارتان تمام شد می توانید به ویس ضبط شده خود گوش دهید و در صورت لزوم با کلیک بر روی آیکون سطح آشغال آن را حذف کنید.

وقتی همه چیز اوکی بود می توانید با کلیک بر روی آیکون فلش در پایین صفحه یا همان گزینه send استوری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا می توانم یک پیام صوتی را در واتساپ ضبط کنید و بعدا منتشر کنید؟

شما نمی توانید یک پیام صوتی را در واتساپ ضبط کنید و آن را بعدا منتشر کنید. به عبارتی واتساپ امکان زمانبندی ارسال استوری را به شما نمی دهد. اما شما می تواند قبل از ارسال استوری خود برای مخاطبین به ویس ضبط شده خود یک بار گوش دهید.

آموزش مخفی کردن چت واتساپ در اندروید و ios

آیا می توانم استوری ویس خود را در واتساپ پاک کنم؟

بله، شما می توانید بعد از گذاشتن استوری خود هر وقت که خواستید به راحتی به بخش status بروید و در بخش my status استوری خود را به راحتی پاک کنید.

چرا امکان ضبط صدا در استوری واتساپ را ندارم؟

اگر هنگامی که در حال ضبط صدا هستید متوجه شدید که نمی توانید ویس خود را ضبط کنید و در استوری واتساپ قرار دهید احتمالا دسترسی میکروفون و برخی از تنظیمات دیگر را به واتساپ ندادید. به راحتی به بخش تنظیمات گوشی خود بروید و در بخش دسترسی ها، مجوز های لازم را به واتساپ بدهید تا بتواند ویس شما را ضبط کند.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر فیک تلگرام و خرید رای ری اکشن به آموزش گذاشتن ویس در استوری یا استاتوس واتساپ اندروید و ios پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.