خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » آموزشی » نحوه فعال کردن دارک مد تلگرام (حالت شب تلگرام)

تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در ایران است که روز به روز در حال آپدیت شدن میباشد تا امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران قرار دهد. تلگرام در آخرین آپدیت خود دارای قابلیت های جذاب و پر کاربرد زیادی میباشد از جمله پخش شناور ویدیو در تلگرام و حالت night mode تلگرام. در این مقاله میخواهیم به تغییر تم تلگرام به حالت شب و یا فعال کردن دارک مد تلگرام بپردازیم. در ادامه با زر ممبر فروشگاه خرید ممبر واقعی گروه

 

دارک مد تلگرام چیست؟ آموزش فعال کردن دارک مد تلگرام

گاهی افراد به دلیل استفاده زیاد از تلگرام در ساعات شب و یا جاهای کم نور دچار خستگی چشم میشوند. در این حالت تلگرام جدیدا دارای قابلیتی میباشد که میتوان تم آن را به حالت تیره تغییر داد. در واقع دارک مد تلگرام، که به آن حالت شب نیز گفته میشود، نوعی تم است که فضای تلگرام را به حالت تیره در می آورد تا در شب به چشم های شما آسیب نرسد. شما میتوانید این کار را هم بصورت دستی و هم بصورت خودکار انجام دهید. با تنظیم کردن حالت دارک مد شما میتوانید مشخص کنید که در چه ساعاتی از شبانه روز تغییر تم تلگرام شما انجام شود یا بصورت خودکار، هنگام شب این تغییر برای شما فعال شود و یا بطور کلی حالت دارک مد تلگرام را بصورت خودکار غیر فعال کنید و فقط در زمان های موردنیاز آن را فعال کنید.

فعال کردن حالت شب تلگرام

نحوه فعال کردن دارک مد تلگرام

حالت دارک مد تلگرام هم باعث افزایش عمر گوشی و یا لپ تاپ شما میشود و هم با این کار، شما نورهای آزار دهنده را از چشم های خود دور کرده اید. برای تغییر تم تلگرام خود به حالت دارک مد و فعال سازی آن میتوانید از روش های زیر استفاده کنید.

تنظیم تغییر تم تلگرام بصورت دستی:

ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و به تنظیمات تلگرام مراجعه کنید. بعد از آن گزینه Theme را انتخاب کنید. وقتی که وارد بخش تم ها شدید با سه گزینه مواجه خواهید شد: گزینه  default یعنی تمی که بصورت پیش فرض وجود دارد، گزینه blue که تم آبی میباشد و گزینه  darkیعنی سیاه یا تاریک که گزینه مورد نظر ما میباشد و آن را انتخاب می کنید. در اینصورت بلافاصله تغییرات تم خود را مشاهده می کنید.

شما حتی میتوانید تم هایی با خواست و علاقه خود ایجاد کنید که برای اینکار در بالای صفحه گزینه  create new theme را انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید نامی برای تم خود ایجاد کنید و تنطیمات آن را مطابق میل خود انجام دهید و بعد آن را ذخیره کنید.

حتی امروزه در آپدیت جدید تلگرام وقتی شما در صفحه اصلی روی آیکون سه خط که در قسمت بالا ی صفحه سمت چپ وجود دارد، ضربه بزنید صفحه ای برای شما باز میشود که در بالای آن صفحه سمت راست دو شکل خورشید و ماه طراحی شده است که با انتخاب شکل ماه تم دارک مد تلگرام برای شما فعال می شود.. حتی شما میتوانید با وارد شدن به صفحه تنظیمات گوشی خود، گزینه Chat Settings را انتخاب کنید و در اینصورت انواع تم های تلگرام برای شما نمایش داده میشود که میتوانید به دلخواه آنها را انتخاب کنید.

پیشنهاد می شود مطلب “چگونه در تلگرام عکس پروفایل‌مان را از دیگران مخفی کنیم؟” را بخوانید.

تنظیم تم تلگرام بصورت خودکار:

در این حالت با تنظیم تغییر تم تلگرام به حالت خودکار، حالت شب یا دارک مد تلگرام بصورت اتوماتیک برای شما فعال میشود. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد برنامه تلگرام خود شوید.
 • در صفحه اصلی قسمت بالا سمت چپ روی آیکون سه خط ضربه بزنید.
 • گزینه  settings را انتخاب کنید.
 • گزینه theme را انتخاب کنید.
 • در این صفحه قسمت بالا گزینه auto-night mode را انتخاب کنید.

در صفحه ی بعد روی گزینه  automatic ضربه بزنید. در این حالت با تنظیم یک حد آستانه برای روشنایی، تنظیم میکنیم که هر زمان میزان روشنایی به آن حد رسید، تم تلگرام بصورت اتوماتیک به حالت دارک مد تغییر میکند.

فعال کردن دارک مد تلگرام

تنظیم تغییر تم تلگرام به صورت خودکار در زمان هایی که شما انتخاب می کنید:

در اینجا شما حالت دارک مد را برای تم تلگرام خود فقط در زمان هایی که دوست دارید و فکر میکنید که نور روشن برای شما سخت هست میتوانید تنظیم کنید. برای فعال کردن دارک مد تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا برنامه تلگرام خود را باز کنید.
 • وارد قسمت تنظیمات تلگرام گوشی خود بشوید.
 • گزینه theme را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد قسمت بالا، گزینه auto-night mode را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده گزینه دوم یعنی scheduled را انتخاب کنید.
 • بعد از آن روی from ضربه بزنید و ساعتی را که می خواهید تم تلگرام شما به حالت دارک مد تغییر کند را انتخاب و سپس ok  کنید.
 • همچنین روی گزینه To تپ کنید و ساعتی را که میخواهید حالت دارک مد تلگرام برای شما غیرفعال شود را نیز انتخاب کنید.
 • با انجام مراحل بالا، حالت دارک مد تلگرام تنها در ساعت هایی که شما انتخاب کردید به صورت خودکار برای شما فعال می شود.

 

غیرفعال کردن تغییر تم تلگرام :

به قسمت تنظیمات تلگرام گوشی خود بروید.

 • گزینه theme را انتخاب کنید.
 • بعد از آن گزینه auto-night mode را انتخاب کرده و در صفحه بعدی روی گزینه  disabled تپ کنید.

در اینصورت حالت شب یا دارک مد تلگرام بصورت خودکار برای شما غیر فعال میشود و از این پس برای تغییر تم تلگرام خود باید بصورت دستی تم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در نهایت از این مقاله میتوانید برای تنظیم تغییر تم تلگرام خود استفاده کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید باشد.