خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » معرفی بهترین برنامه های ترجمه با استفاده از عکس ها | آپدیت 2023

قطعا همه ما به زبان های دیگر مسلط نیستم و همین موضوع می تواند باعث شود که در سفر های خارجی، خواندن مقاله، کار کردن با گوشی و کامپیوتر و… دچار مشکل شویم. خوشبختانه بعد از چند سال ارتقاء حالا برنامه های ترجمه بسیاری خوبی وجود دارد که می تواند از متن ها را از روی عکس برایمان ترجمه کند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به معرفی بهترین برنامه های ترجمه عکس برای گوشی های موبایل بپردازم.

برنامه های ترجمه با استفاده از عکس ها

از گذشته های دور برنامه های ترجمه توسط شرکت های مختلف به وجود آمدند تا دیگر بلد نبودن و آشنا نبودن با یک زبان مانع از خواندن یک متن، استفاده کردن از یک وسیله و یا مسافرت و… نشود. اما برخی مواقع خیلی سخت است یک متن طولانی را که می بینیم بخواهیم در برنامه های مترجم وارد کنیم تا معنی آن را بفهمیم یا برخی مواقع نوشته هایی را می بینیم به برخی زبان ها که حتی نمیدانیم چگونه باید آنها را تایپ کرد. همین عوامل باعث شد تا در چند سال گذشته برنامه هایی برای ترجمه عکس پدیدار شوند که به ما کمک می کنند تا خیلی ساده هر متنی را که مشاهده میکنیم با یک عکس ساده ترجمه کنیم.

ترجمه با عکس

بهترین برنامه های ترجمه عکس

برنامه های زیادی در زمینه ترجمه عکس وجود دارد اما اینکه آن برنامه با چه دقتی ترجمه می کند و یا به چه زبان هایی می تواند ترجمه کند قطعا اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم به درستی متوجه منظور یک نوشته شویم. در ادامه به معرفی محبوب ترین و بهترین برنامه هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می پردازم.

 Google translate

قطعا هر کسی که یک بار خواسته یک متن را ترجمه کند گوگل ترنسلیت را می شناسد. یکی از بهترین پروژه های شرکت گوگل که می تواند متن های مختلفی را به زبان های متفاوتی ترجمه کند. خوشبختانه به علت اینکه گوگل صاحب این پروژه است و با کمک و همراهی بسیاری از مخاطبان این برنامه روز به روز در حال کامل تر و بهتر شدن است و همین موضوع باعث شده تا دقت آن در برخی از زبان تقریبا کامل شود و بتواند هر متنی را برای شما ترجمه کند. در زبان فارسی با اینکه هنوز به دقت کافی نرسیده است اما می تواند ترجمه خوب و نسبتا بهتر از هر برنامه دیگری را در اختیار شما قرار دهد.

برای ترجمه هر متنی از روی عکس خیلی ساده تنها کافیست تا برنامه google translate را برای گوشی خود دانلود کنید. این برنامه دارای نسخه اندروید و ios می باشد و شما می توانید آن را تقریبا از هر اپ استوری دانلود کنید.

بعد از دانلود تنها کافیست تا برنامه را باز کنید در همان صفحه اول گزینه camera را مشاهده می کنید. با انتخاب آن 3 گزینه  برای شما نمایش داده می شود که:

Instant: برای ترجمه فوری است که شما آن را روی هر متنی نگه دارید به صورت لایو برایتان ترجمه می کند که می تواند برای ترجمه سریع یک تابلو یا… بسیار مناسب باشد.

:Scan که به شما اجازه می دهد تا یک عکس بگرید و بعد از مدتی گوگل متن موجود در ان را تشخیص می دهد و شما می توانید با انتخاب آن بخش از متن که می خواهید آن را ترجمه کنید.

Import: که از نام آن بسیار مشخص است شما می توانید یک عکس را از گالری خود انتخاب کنید و بعد گوگل متن درون آن را تشخیص می دهد و شما با انتخاب بخشی از متن که مدنظرتان است می توانید ترجمه آن را دریافت کنید.

ترجمه عکس با گوگل ترنسلیت

4 تا از بهترین برنامه های هوش مصنوعی برای ساخت آواتار

Microsoft Translator

یک برنامه فوق العاده دیگر که قطعا بعد از گوگل ترنسلیت می تواند بهترین گزینه باشد. این برنامه علاوه بر ترجمه عکس به شما قابلیت ترجمه متن، خواندن از روی متن و…. را برای بیش از 100 زبان مختلف دنیا می دهد.

برخلاف گوگل ترنسلیت این برنامه دارای قابلیت ترجمه آنی و سریع نیست اما می توانید همانند قابلیت اسکن در اینجا هم عکسی که می خواهید را بگرید و کمی بعد ترجمه متن داخل آن را دریافت کنید.

قطعا وقتی مایکروسافت پشت یک برنامه است نمی توان اسم را بد گذاشت و تقریبا یک برنامه کامل برای ترجمه به حساب می آید که دقت فوق العاده ای دارد اما برنامه زبان فارسی در برخی از جاها خیلی خوب و برخی از مواقع هم می تواند خطا داشته باشد که همه اینها به امتحان کردنش می ارزد و قطعا یک گزینه خیلی خوب برای هر کسی است که می خواهید از برنامه های ترجمه عکس استفاده کند.

4 تا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس

translate-image.com

در بالا به معرفی 2 تا از بهترین برنامه هایی که در این زمینه وجود دارد پرداختم. البته می توان از برنامه های دیگری مثل iTranslate، Papago، Waygo و.. نیز استفاده کنید اما این برنامه ها معمولا برای زبان فارسی چندان گزینه مناسبی نیستند و همان دو برنامه بالا می تواند در زبان فارسی بهترین و کامل ترین گزینه های ممکن باشند.

وبسایت translate-image را می توان به عنوان یک سایت خوب برای ترجمه از روی عکس به حساب آورد. تنها کاری که لازم است انجام است این است که زبان مبدا و مقصد را انتخاب کنید و عکس خود را بارگذاری کنید. به همین راحتی فایل ترجمه آن را می توانید دریافت کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر فعال گروه و خرید ممبر فیک بدون ریزش به معرفی بهترین برنامه های ترجمه عکس پروداختم تا بتوانید خیلی ساده و بدون اینکه بخواهید یک متن را تایپ کنید از روی عکس آن را ترجمه کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.