خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 5 تا از بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی در سال 2023

هوش مصنوعی فناوری تقریبا جدید که این روز ها سر و صدای بسیار زیادی کرده است. یک ابزار جدید که به شما کمک می کند تا بتوانید خیلی از کارها را آسان تر و سریع تر انجام دهید. از تولید آهنگ یا ادیت فیلم و تصویر گرفته تا کارهای بسیار تخصصی تر مثل کدنویسی و… با کمک هوش مصنوعی دارند وارد فاز جدید می شوند.

با اینکه هنوز هوش مصنوعی آنقدر پیشرفت نکرده است و به تازگی توانسته نظر افراد مختلف در دنیا را به خود جلب کند اما با همین پیشرفت کم توانسته گامی بزرگ در اکثر حوزه های موسیقی، هنر، آموزش و.. بردارد. در این مقاله قصد دارم تا به بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی بپردازم که اگر به کد نوشتن و دنیای آن علاقه دارید قطعا می تواند برایتان جذاب باشد.

بهترین ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی

بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی

بعد از سر و صدایی که chatgpt ایجاد کرد هوش مصنوعی های مختلفی در حوزه برنامه نویسی توسعه پیدا کردند که در فرایند تولید کد، رفع مشکلات کد ها، کمک به شما در نوشتن کدهای حرفه ای تر و دقیق تر و.. می توانند بسیار کمک کننده باشند.

هوش منصوعی Github copilot

Github copilot

مگر می شود برنامه نویس باشید و github را نشناسید. یکی از بزرگ ترین پلتفرم های موجود برای برنامه نویسان که شامل مخزن عظیمی از کد ها و.. می شود. این پلتفرم زیرمجموعه شرکت مایکروسافت است که حالا با هوش مصنوعی ترکیب شده و در github copilot تبدیل به یک دستیار فوق العاده برای برنامه نویسان شده است.

این هوش مصنوعی از مدل gpt-4 استفاده می کند که تقریبا بهترین و جدید ترین مدل ممکن است که امکانات بسیار زیادی دارد. این دستیار هوش هوشمند در فرایند نوشتن کد می تواند به شما کمک کند و پیشنهاداتی برای بهتر شدن کدهایتان به شما بدهد. همچنین می تواند کد هارا اصلاح و تغییر دهد و یا کدی را ترجمه کند. به علاوه می تواند به سوالات شما درباره اسناد شما پاسخ دهد و بر اساس خطاها و مشکلاتی که در برنامه نویسی دارید به شما آموزش های مختلفی را پیشنهاد کند.

شما می توانید از github copilot در vs code، visual studio، neovim و.. استفاده کنید. همچنین این ابزار از زبان های مختلفی نظیر php، java، go، c، c++، javascript و اکثر زبان های برنامه نویسی معروف پشتیبانی می کند.

4 تا از بهترین ابزارهای هوش منصوعی ساخت آهنگ

دستیار برنامه نویسی هوش مصنوعی Codiga

Codiga

Codiga یک دستیار هوش مصنوعی برای برنامه نویسان است که به شما کمک می کند تا کمتر با ارور ها و مشکلات مختلف در هنگام نوشتن کد رو به رو شود. این هوش مصنوعی توانایی خواندن کدهای شما را دارد و می تواند بهترین پیشنهادات ممکن را به شما بدهد تا بتوانید قبل از اینکه به مشکلی بربخورید کدهای خود را اصلاح کنید. این ابزار از اکثر زبان های معروف پشتیبانی می کند و یکی از بهترین هوش مصنوعی های ممکن به خصوص برای کارهای تیمی است.

هوش مصنوعی Tabnine

Tabnine

Tabnine یکی از دیگر از ابزار های هوش مصنوعی برای برنامه نویسان است که به بهبود کیفیت کد شما کمک می کند و باعث می شود تا در وقت و زمان شما صرفه جویی شود. این دستیار هوش مصنوعی به شما در نوشتن سریع تر کد ها کمک می کند. با تجزیه و تحلیل خود و ارائه پیشنهاداتی به کامل تر شدن کد های شما و رفع خطاهای احتمالی کمک می کند و باعث می شود تا کدی که تولید می کنید کیفیت بیشتری داشته باشد.

این ابزار از یک شبکه عصبی برای یادگیری از دادها و دیتا های مختلف منبع باز استفاده می کند تا بتواند پیشنهاد کامل تر و بهتری به شما حتی در کدهای سخت و پیچیده دهد. tabnine با زبان های مختلفی از جمله java، python، go، php،  javascript سازگاری دارد و می تواند به شما در فرایند کد نویسی کمک کند.

بهترین ویرایشگرهای تصویر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Kite

Kite

Kite برای افرادی که به دنبال یک هوش مصنوعی رایگان هستند تا بتواند در نوشتن کد ها به آنها کمک کند می تواند یک گزینه بسیار خوب باشد. این هوش مصنوعی در هنگام نوشتن کد به شما پیشنهاد های مختلفی را ارائه می کند تا بتواند سریع تر کد های خود را بنویسید. همچنین با داشتن مجموعه زیادی از داده ها می تواند در هنگام نوشتن به شما فیدبک حلظه ای ارائه دهد ارور ها و مشکلات کد های شما سریع تر رفع شود.

Replit بهترین هوش مصنوعی برای کدنویسی

 Replit

Replit در واقع یک پلتفرم آنلاین کد نویسی است که دارای یک ide مبتنی بر مرورگر می شود تا افراد بتوانند خیلی ساده در محیط انلاین کد نویسی کنند و با دیگر کاربران تعامل داشته باشند. همچنین replit دارای ابزاری به نام ghostwriter است که در واقع یک هوش مصنوعی فوق العاده برای برنامه نویسی به حساب می آید. این هوش مصنوعی توسط میلیون کد آموزش دیده تا بتواند به شما در هنگام نوشتن کدهایتان کمک کند. پیشنهاداتی بدهد، اشکال هایتان را رفع کند، کدهایتان را تکمیل کندو…

در واقع اگر به دنبال یک پتلفرم کدنویسی همراه با یک دستیار هوش مصنوعی خوب میگردید قطعا replit می تواند یک گزینه فوق العاده باشد.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر گروه و ممبر واقعی تلگرام به معرفی بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی پرداختم که می تواند به هر برنامه نویسی در فرایند نوشتن کد ها کمک کند و سرعت آن را افزایش دهد و از نوشتن کدهای اشتباه جلوگیری کند. امیدوارم این مطلب برایتام مفید و جالب بوده باشد.