خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » چگونه تصاویر یک بار مصرف (one time view) تلگرام ارسال کنیم؟

شاید برای شماهم پیش آمده باشد که عکس یا پیامی که در تلگرام دریافت کردید خود به خود ناپدید شده باشد. این قابلیت فوق العاده تلگرام است که نوعی باعث افزایش حریم خصوصی کاربران شده تا بتوانند مکالمات با حریم خصوصی بسیار بهتری را تجربه کنند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش ارسال تصاویر یک بار مصرف یا همان تصاویر ناپدید شونده بپردازم.

تلگرام را می توان یکی از معروف ترین و محبوب ترین پیام رسان های کل دنیا به حساب آورد که هر روز در حال اضافه کردن قابلیت های مختلف به برنامه خود است به نوعی در حال حاضر آنقدر قابلیت های مختلفی دارد که حتی برخی افراد از آن مطلع نیستند.

تصاویر یک بار مصرف تلگرام یا همان ناپدید شوند چیست؟

تصاویر یک بار مصرف در واقع مدلی از تصاویر ناپدید شونده تلگرام هستند که تنها امکان مشاهده یک بار آن را دارید و بعد از اینکه فرد یک بار آن را مشاهده کرد به صورت خودکار پاک می شود. یعنی دیگر نیاز نیست که منتظر باشید تا فرد پیام شما را مشاهده کنید تا بتوانید آن را پاک کنید بلکه به راحتی می توانی با این قابلیت مشخص کنید که یک تصویر به صورت خودکار ناپدید شود.

آموزش مخفی کردن چت در تلگرام نسخه اصلی

چگونه تصاویر یک بار مصرف تلگرام ارسال کنیم؟

برای ارسال تصاویر ناپدید شونده در تلگرام ابتدا حتما برنامه خود را آپدیت کنید. درست این قابلیت چند وقتی است که در تلگرام حضور دارد اما ممکن است هنوز در نسخه شما وجود نداشته باشد یا اینکه در نسخه های جدید تر بسیار بهتر و کامل تر شده باشد. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد برنامه تلگرام و گفتگویی که قصد ارسال تصویر در آن را دارید شوید.

بر روی سنجاق پایین صفحه کلیک ضربه بزنید.

از بخش gallery عکسی که می خواهید را انتخاب کنید.

انتخاب تصویر یک بار مصرف در تلگرام

قبل از اینکه عکس را ارسال کنید بر روی آیکون تایمر در کنار کادر Add a caption ضربه بزنید.

حالا می توانید حالت های مختلفی برای پاک شدن خودکار تصاویر خود انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه view once تصاویر شما مدت زمان ندارد بلکه بعد از یک بار مشاهده به صورت خودکار پاک می شود و دیگر فرد نمی تواند آن را مشاهده کند.

انتخاب تایم برای تصویر ناپدید شونده تلگرام

حالا تصاویر خود را ارسال کنید.

در نظر داشته باشید تصویر شما قبل از اینکه دانلود و باز شود به فرد مقابل به فرد نشان نمی دهد و فرد حتی نمی تواند به حالت پیش نمایش آن را مشاهده کند بلکه حتما باید آن را باز کند و بعد تصویر به صورت خودکار پاک می شود.

one time view photo telegram

تصاویری که شما به این سبک در تلگرام ارسال می کنید با یک آیکون مخصوص در بالای آن ارسال می شود که فرد متوجه شود تا حتما حواس خود را جمع کند چون نمی تواند دوباره آن را مشاهده کند.

نحوه استوری گذاشتن در تلگرام در اندروید و آیفون

آموزش ارسال متن ناپدید شونده در تلگرام

شاید باورتان نشود اما حتی می تواند متن ناپدید شونده در تلگرام ارسال کنید. اما شیوه انجام این کار کمی متفاوت است و باید از قابلیت secret chat استفاده کنید.

برای اینکار وارد گفتگوی خود شوید و سپس بر روی نام فرد در بالای صفحه ضربه بزنید.

کلیک بر روی پروفایل در تلگرام برای ارسال پیام ناپدید شونده

بر روی سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید.

گزینه start secret chat را انتخاب کنید.

شروع سکرت چت تلگرام

با انتخاب این گزینه پیام شما به صورت end-to-end رمزگذاری می شود و هیچ کدام از دوطرف نمی توانند از صفحه اسکرین شات بگیرند همچنین شما می توانید برای تمامی پیام خود یک تایمر مشخص کنید که پیامتان به صورت خودکار بعد از گذشت آن تایمر پاک شود.

با قابلیت ارسال تصاویر و متن زماندار شما دیگر خیالتان راحت است که هیچ کس نمی تواند از عکس و پیام شما سوء استفاده کند و حریم خصوصی شما حفظ می شود البته دقت کنید که هنوز هم روش هایی وجود دارد که افراد بتوانند با کارهای عجیب و غریب از محتوایی که شما ارسال کردید را سیو کنند درست است که اینکار بسیار سخت است اما برخی همچنان می توانند اینکار را انجام دهند به همین دلیل بهتر است حتما به فکر حریم خصوصی خود باشید چون این امکانات صرفا جهت افزایش امنیت شماست و نمی تواند آن را کامل تامین کند.