خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » واتساپ بیزینس چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟ چرا باید از آن استفاده کنید؟

قطعا نام واتساپ را تا به حال شنیده اید. برنامه ای که تمام دنیا را گرفته و به عنوان یک پیام رسان فوق العاده شناخته می شود. این برنامه جز پر مخاطب ترین برنامه های پیام رسان به حساب می آید که شمار کاربران آن از هر برنامه دیگری بالاتر است. واتساپ به خودی خود نمی توان کمک چندانی به کسب و کار ها کند و سودی چندانی برای آنها ندارد. اما واتساپ بیزینس همان ویژگی است که کسب و کار ها به آن نیاز داشتند. واتساپ در سال 2018 این ویژگی را اضافه کرد که بسیاری از کسب و کار ها با استفاده از آن توانستند ماکرتینگ های موفق تری داشته باشند.

واتساپ بیزینس چیست؟

واتساپ بیزینس تنها یک ویژگی نیست بلکه یک برنامه مجزا از خود واتساپ است که امکانات بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

آموزش واتساپ بیزینس

چگونه متوجه برنامه واتساپ بیزینس شویم؟

اگر هر دو برنامه واتساپ بر روی گوشی شما نصب باشد برای تشخیص آنها کافی است به لوگوی آنها توجه کنید. لوگوی واتساپ اصلی علامت یک تلفن است اما در لوگوی واتساپ بیزینس یک حرف b نیز دیده می شود.

نحوه دانلود واتساپ بیزینس:

برای دانلود واتساپ بیزینس تنها کافی است ابتدا به اپ استوری یا گوگل پلی گوشی خود بروید. سپس نام این برنامه را سرچ کنید و آن را دانلود کنید. بعد از دانلود نصب می توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای استفاده از واتساپ وب (صفر تا صد + آپدیت)

آیا برای استفاده از واتساپ بیزینس باید پولی پرداخت کرد؟

در حال حاضر پاسخ این سوال خیر است! شما می توانید خیلی ساده و راحت این برنامه را دانلود و نصب کنید و در آن یک اکانت بسازید و از آن استفاده کنید بدون اینکه پولی برای این کار پرداخت کنید. در واقع نیازی نیست برای استفاده از خدمات واتساپ بیزینس فعلا به صورت مستقیم پولی را پرداخت کنید.

ویژگی های واتساپ بیزینس:

حالا رسیدم به بخش اصلی این مقاله یعنی ویژگی های واتساپ بیزینس که در واقع دلیل اصلی سوییچ از واتساپ به واتساپ بیزینس هستند. این برنامه دارای قابلیت های ریز و درشت بسیار زیادی است اما من به مهم ترین آنها برای کسب و کار ها می پرداختم تا در صورتی که خودتان تمایل داشتید این برنامه را نصب کنید و با دیگر ویژگی های آن آشنا شوید.

ساخت پروفایل کسب و کار

در واتساپ بیزینس شما می توانید یک صفحه مناسب کسب و کار خودتان بسازید و در این صفحه اطلاعات مختلفی را قرار دهید. اطلاعاتی که در این صفحه می توانید قرار دهید عبارت اند از آدرس، شرح کسب و کار، ساعت کاری، لوکیشن و…. با این ویژگی مشتریان می توانند خیلی راحت تر به شما و کسب و کارتان اطمینان کنند و این موضوع در جذب مشتریان و مارکتینگ تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین نیازی نیست تا یکسری اطلاعات تکراری را مدام برای همه افراد تکرار کنید و وقت خودتان را تلف کنید.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید قطعا به جز واتساپ نیاز به شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام و اینستاگرام برای جلب اعتماد مشتریان و بازاریابی دارید. در وبلاگ زرممبر مطالب زیادی درباره بازاریابی و آموزش این شبکه های اجتماعی نوشته شده که می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید از خدمات خرید ممبر واقعی، فالوور فیک اینستاگرام زرممبر نیز استفاده کنید.

پاسخ های سریع

در واقع می توان گفت اصلی ترین ویژگی که باعث می شود تا به سمت واتساپ بیزینس برویم استفاده از پاسخ های سریع است. بسیاری از مواقع پیش می آید که کاربران سوال های شبیه به هم را از شما می پرسند. قطعا اگر قرار باشد به همه آنها جواب بدهید هم باید وقت زیادی بگذارید، هم ممکن است به پاسخ دادن به برخی از آنها نرسید و هم ممکن است توانید به خوبی توضیحات لازم را به فرد مقابل ارائه دهید. در واتساپ بیزینس قابلیتی وجود دارد که می توانید پاسخ هایی آماده تعریف کنید تا در صورت لزوم با انتخاب آنها خیلی سریع متن از پیش مشخص شده برای کاربر فرستاده شود.

فرستادن پیام خوش آمدگویی

یکی دیگر از ویژگی های این اپ امکان مشخص کردن پیام خوش آمد گویی است. به این صورت که شما می توانید تنظیم کنید که هر فردی به حساب کاربری شما پیامی را ارسال کرد به صورت خودکار یک پیام از پیش مشخص شده برای او ارسال شود که همین موضوع باعث می شود تا کار شما در مارکتینگ بسیار حرفه ای تر و بهتر شود.

افزایش امنیت واتساپ – چگونه اکانت خود را ضدهک کنیم؟

پیام عدم سریس دهی

به جز پیام خوش آمد گویی واتساپ بیزینس به شما این امکان را می دهد تا یک پیام خاص را مشخص کنید تا وقتی مخاطب شما زمانی که شما سرویس دهی ندارید به شما پیامی را ارسال کرد این پیام از پیش مشخص شده برای او ارسال شود. برای مثال شما ساعت 8 شب تا 8 صبح فردا سرویس دهی ندارید در طول این تایم ممکن است افراد زیادی به حساب شما پیام دهند و از پاسخ ندادن شما ناراحت شوند اما شما می توانید با این ویژگی خیلی راحت به آنها اطلاع دهید که زمان ساعت کاری شما متفاوت است.

تقسیم بندی کردن چت ها

واتساپ بیزینس به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید چت های مختلف خود را تقسیم بندی یا گروه بندی کنید تا در صورت لزوم خیلی راحت تر به آنها  دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال چت های بسیار مهم، مشتریان قبلی، مشتریان جدید، افرادی که قصد سفارش دارند و….. به راحتی می توانید این چت ها دستی بندی کنید تا خیلی راحت تر قابل تشخیص باشند.

در این مطلب به شما واتساپ بیزینس را معرفی کردم و سعی کردم تا مهم ترین قابلیت های این برنامه را به شما معرفی کنم. شک کنید اگر بیزینس دارید و قصد دارید از واتساپ برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید واتساپ بیزینس می تواند تاثیر بسیار زیادی در مارکتینگ و نتیجه نهایی کار شما داشته باشد.