خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش ساخت جیمیل مرحله به مرحله خیلی ساده و راحت (طبق آپدیت جدید)

این روز ها در دنیای زندگی می کنیم که همه چیز وابسته به اینترنت شده و دیگر اینترنت به یک جز جدایی ناپذیر از زندگی بسیار ما تبدیل شده است. برای فعالیت در اینترنت و استفاده از تمام امکانات آن ما نیاز به ساخت یک جیمیل داریم تا بتوانیم با استفاده از ما در سایت های مختلف لاگین کنیم، از خدمات مختلف استفاده کنیم و مهم تر از آن از تمام خدمت مجموعه گوگل استفاده کنیم. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش ساخت جیمیل به صورت مرحله به مرحله بپردازم. بنابراین اگر شماهم به دنبال ساخت اکانت جیمیل هستید تا انتهای این مطلب را دنبال کنید.

جیمیل یکی از مهم ترین و اساسی ترین سرویس ها در اینترنت به حساب می آید. جیمیل در واقع یک سرویس ارائه ایمیل از گوگل می باشد که در بین دیگر سرویس ها به خصوص در ایران دارای محبوبیت بیشتری است و بسیاری از آن استفاده می کنند. این سرویس کاملا رایگان می باشد و مانند یک شناسنامه شما در فضای مجازی عمل می کند که به شما این اجازه را می دهد که خیلی راحت در بسیاری از سایت ها و برنامه ها لاگین کنید و از خدمات مختلف استفاده کنید.

آموزش ساخت جیمیل

چرا باید جیمیل بسازم؟

 • اما چرا باید یک جیمیل بسازیم؟ و چرا داشتن حداقل یک حساب جیمیل برای هر کسی ضرورت دارد؟
 • با استفاده از جیمیل می توانید در سایت های مختلف خیلی راحت اکانت بسازید.
 • با استفاده از جیمیل می توانید خیلی راحت وارد بسیاری از وبسایت ها شوید.
 • می توانید اکانت های بازی ها و نرم افزار های خود را به جیمیل کانکت کنید.
 • اطلاعات شما در فضای مجازی در جیمیل شما ذخیره می شود.
 • می توانید از یوتیوب استفاده کنید.
 • می توانید از سرویس های مخصوص توسعه دهنده سایت گوگل استفاده کنید.
 • می توانید خیلی راحت از 15 گیگابایت فضای رایگان گوگل درایو استفاده کنید.
 • و…..

اینها و بسیاری از امکانات و ویژگی های دیگر همگی جز مزایا ساخت جیمیل گوگل و استفاده از آن به حساب می آید. بنابراین داشتن یک حساب جیمیل مخصوصا برای توسعه دهندگان سایت، گیمر ها و دانشجویان بسیار لازم می باشد.

آموزش گرفتن پینگ داخلی و خارجی – آموزش تست پینگ با cmd

آموزش ساخت جیمیل

برای اینکه بتوانید جیمیل بسازید ابتدا وارد آدرس www.gmail.com شوید. سپس در صفحه ورود به جیمیل بر روی گزینه ایجاد حساب یا Create account کلیک کنید.

سپس می توانید مشخص کنید که می خواهید برای خودتان اکانت بسازید یا برای کسب و کار خود که اطلاعات مورد نیاز برای هر دوی آنها تقریبا یکسان است اما ساخت اکانت برای کسب و کار ها بسیار راحت تر می باشد.

نکته: پیشنهاد ما این است که اگر تصمیم به استفاده شخصی دارید در این مرحله گزینه برای خود را انتخاب کنید.

در مرحله بعد نام خود و نام خانوادگی خود را وارد کنید. در این بخش حتما نیاز نیست که نام و نام خانوادگی واقعی خود را وارد کنید. اما اینکه قصد دارید نام و نام خانوادگی الکی وارد کنید یا واقعی بر عهده خودتان است.

در قسمت بعد باید نام کابری برای خود انتخاب کنید. این نام در واقع همان آدرس جیمیل شما می باشد. این نام نباید قبلا ساخته شده باشد و اکانتی بسیار مشابه آن در گوگل ساخته شده باشد. در ساخت نام کاربری می توانید از حرف، عدد و نقطه استفاده کنید.

در قصد بعدی باید گذرواژه یا پسورد اکانت خود را وارد کنید و سپس آن را دوباره تکرار کنید. سعی کنید پسوردی را وارد کنید که هم یادتان بماند و هم به قدری سخت باشد که به راحتی هک نشود. برای ساخت یک پسورد خوب مراحل زیر را رعایت کنید:

 • پسورد شما بیشتر از 8 حرف باشد.
 • در آن از حرف بزرگ انگلیسی استفاده شده باشد.
 • در آن از حرف کوچک انگلیسی استفاده شده باشد.
 • در آن از عدد استفاده شده باشد.
 • در آن از نقطه و علامت ها استفاده شده باشد.
 • از پسورد های ساده و مشخص استفاده نکنید.
 • از شماره تلفن، تاریخ تولد، اسم و… خود برای پسورد استفاده نکنید.

بعد از وارد کردن تمام موارد بالا بر روی گزینه next یا بعدی کلیک کنید.

در این مرحله باید در لیست کشور ها ایران را انتخاب کنید و سپس شماره تلفن خود را وارد کنید. دقت کنید که حتما در این لیست باید کشور ایران را انتخاب کنید به این دلیل که پیامک تایید به شماره شما در ایران فرستاده می شود.

آموزش ساخت اکانت فیک اینستاگرام از صفر تا صد + معرفی روش سرعتی

بعد از آن یک عدد کد تایید برای شما فرستاده می شود. بعد از دریافت این کد تایید 6 رقمی آن را در کادر مخصوص وارد کنید  و بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

در قسمت بعدی می توانید ایمیل بازیابی خود را در صورت تمایل وارد کنید. این ایمیل به شما کمک می کند وقتی پسورد خود را فراموش کردید و به شماره تلفن خود دسترسی ندارید دوباره پسورد خود را عوض کنید.

در قسمت بعدی سال تولد و جنسیت خود را وارد کنید. سعی کنید در بخش سال طوری سن خود را وارد کنید که بیش از 18 الی 20 سال شود. همچنین می توانید در صورتی که نمی خواهید در بخش جنسیت گزینه ترجیح می دهم نگویم را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات بر روی گزینه next کلیک کنید.

در مرحله بعد بر روی گزینه بله، موافقم کلیک کنید.

در مرحله بعد قوانین را بخوانید و بر روی گزینه موافقم کلیک کنید.

حالا کار تمام است و اکانت شما ساخته شده است. در این مطلب به صورت قدم به قدم به آموزش ساخت جیمیل پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و از آن استفاده کرده باشید.