خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » اندازه پست در اینستاگرام (سایز استوری، سایز igtv، سایز عکس و ….)

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه اجتماعی های حال حاضر در ایران به حساب می آید که طرفداران بسیاری دارد. در این شبکه اجتماعی روزانه میلیون ها عکس و فیلم آپلود می شود و توسط کاربران دیده و لایک می شود. اگر شما هم تا به حال قصد پست گذاشتن در اینستاگرام را داشته باشید حتما با مشکل سایر عکس و فیلم ها رو به رو شدید چون اینستاگرام فقط بخشی از عکس را نشان می دهد و کل عکسی که شما آپلود می کند مشخص نمی شود. از این رو برای کامل دیده شدن عکس شما سایز آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب به اندازه پست در اینستاگرام، اندازه فیلم در اینستاگرام و اندازه استوری در اینستاگرام و … می پردازیم. تا انتها با زر ممبر – فروشگاه ممبر ایرانی همراه باشید.

در آن اوایل در اینستاگرام فقط یک سایز عکس میشد آپلود کرد و معمولا خیلی از افراد با این موضوع مشکل داشتند. بعد ها قابلیت های دیگری به اینستاگرام از جمله بارگذاری عکس، igtv و سایز های جدید اضافه شد که کار افراد را راحت تر کرد. به طوری که شما به راحتی برای بارگذاری یک عکس یا فیلم به صورت افقی و عمودی فقط کافی است از یکی از سایز های درست و مناسب آن استفاده کنید.

سایز پست در اینستاگرام

اندازه پست در اینستاگرام

برای بارگذاری یک محتوا در اینستاگرام نوع هایی از جمله عکس، فیلم وجود دارد. هر کدام از آنها به صورت افقی، عمودی و مربعی قابل آپلود هستند. همچنین روش های مختلفی از جمله پست، استوری و igtv وجود دارد که هر کدام از این موارد سایز مخصوص به خود را دارند. در ادامه به تمام این موارد خواهیم پرداخت.

اندازه عکس در اینستاگرام

بسیاری از ما اقدام به آپلود عکس در اینستاگرام می کنیم برای همین دانستن اینکه دقیقا سایز مورد مناسب برای اینستاگرام چند است بسیار می تواند در بالا رفتن کیفیت کار و راحت شدن ما کمک کند.

برای عکس شما می توانید آن را به صورت مربعی آپلود کنید که باید سایزش 1080*1080 باشد. برای عکس های افقی باید سایزش 608*1080 باشد. برای عکس های عمودی سایز مناسب 1350*1080 است. بهترین سایز مورد نظر مربعی یا عمودی در اینستاگرام است و بهتر است عکس هایی که آپلود می کنید با همین سایز ها باشد.

بهترین تلگرام غیر رسمی کدام است؟ (برسی تلگرام های غیر رسمی)

اندازه فیلم در اینستاگرام

فیلم ها یکی دیگر از محبوب ترین محتوا ها در اینستاگرام می باشند. اگر شما دارای یک پیج مهم در اینستاگرام هستید حتما باید از محتوای فیلمی استفاده کنید چون روی مخاطبین شما بسیار تاثیر بالایی دارد. همچنین اگر پیج شخصی است گذاشتن فیلم روی تعامل با افراد و افزایش فالوور ها تاثیر می گذارد.

سایز مناسب فیلم مربعی 1080*1080 می باشد و سایز مناسب فیلم افقی 608*1080 می باشد. سایز مناسب فیلم عمودی نیز 1035*1080 است. تقریبا می توان گفت که اندازه عکس در اینستاگرام با اندازه فیلم در اینستاگرام یکی می باشد. در گذاشتن فیلم ها بهتر است از فیلم های عمودی استفاده کنید چون دیدن آنها بسیار راحت تر می باشد.

اندازه پست در اینستاگرام : igtv

Igtv یکی از قابلیت های جدید است که اینستاگرام ارائه داده است تا کاربران بتوانند فیلم های طولانی تر و با ابعاد بیشتر را آپلود کنند دیگران نیز خیلی راحت تر بتوانند آن را ببینند.

اندازه فیلم های عمودی باید با نسبت 4:5 یا 9:16 باشد. اندازه فیلم های افقی نیز باید با نسبت 5:4 یا 16:9 باشد. اینها بهترین و مناسب ترین حالت فیلم برای igtv می باشد. بهتر است که فیلم های عمودی را با اندازه مناسب ان و فیلم های افقی را با اندازه مناسب آن بارگذاری کنید تا بعد ها با مشکلی رو به رو نشوید و کاربران در دیدن ویدئو های شما راحت باشند.

آموزش ارسال پیام به شماره ذخیره نشده در واتساپ (راحت ترین روش ممکن)

اندازه استوری در اینستاگرام

در استوری های اینستاگرام شما می توانید عکس ها و فیلم های مختلفی را با هر سایزی آپلود کنید. اما اگر می خوهید عکس شما کامل باشد و تمام آن دیده شود بهتر است آن را با ابعاد 9:16 آپلود کنید. همچنین بهتر است تا اندازه عکس استوری در اینستاگرام 1920*1080 باشد.

اینها همه اندازه پست در اینستاگرام هستند که شما می توانید با توجه به نوع محتوا و روش انتشار آنها یکی را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. شما با رعایت کردن ابعاد گفته شده می توانید هر عکسی را آپلود کنید ولی بهتر است برای اینکه عکس شما با کیفیت باشد و تصویری که فرد می بیند کیفیت قابل قبولی داشته باشد با اندازه های گفته شده آنها را منتشر کنید.

اینستاگرام بیشتر سعی کرده است تا عکس ها و فیلم ها را در یک سایز مناسب منتشر کند تا کاربران از دیدن آنها لذت ببرند. در حال حاضر بهترین اندازه پست اینستاگرام چه برای عکس و چه برای فیلم حالت 1:1 است. اما با توجه به کار خود می توانید از حالت های دیگری نیز استفاده کنید. مثلا آپلود ویدیو ها در حالت افقی گزینه بسیار بهتری نسبت به عمودی می باشد.

 

کلام آخر

در این مطلب به اندازه پست در اینستاگرام اشاره شده است و مواردی از جمله اندازه مناسب عکس در اینستاگرام، اندازه مناسب فیلم در اینستاگرام، اندازه مناسب عکس و فیلم برای استوری و ….. گفته شده است که با استفاده از همین اندازه ها می توانید محتواهای بسیار بهتری را برای مخاطبین خودتان درست کنید.