خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » بهترین ابعاد تصاویر و ویدیو اینستاگرام در 2024 | برای پست، استوری، ریلز

اینستاگرام را دیگر همه می شناسند؛ یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در طی این سال ها که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید عکس ها، ویدیو ها و محتوای خود را در قالب های مختلفی با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. این تنوع زیاد باعث شده تا تشخیص سایز و اندازه ایده‌آل پست ها در اینستاگرام کمی سخت باشد و به نوعی یک مشکل به حساب بیاید. در آپدیت جدید این مطلب از وبلاگ زرممبر قصد دارم تا به هر آنچیزی که باید درباره اندازه پست، تصاویر و ویدیو در اینستاگرام بدانید بپردازم.

اینستاگرام در ابتدا تنها امکان بارگذاری عکس با سایز محدود را به افراد می داد اما با گذشت زمان و طی این سال ها قابلیت های مختلفی مانند igtv، استوری، ریلز و… را به برنامه خود اضافه کرده که هر کدام آنها سایز مناسب و مخصوص به خود را دارند.

سایز مناسب تصاویر پست ها در اینستاگرام

سایز مناسب تصاویر اینستاگرام

اینستاگرام طیف بسیار زیادی از ابعاد را برای تصاویر مخصوص ویدیو و پست های خود شامل می شود اما برخی ابعاد هستند که بهترین حالت ممکن را برای اینستاگرام دارند که در ادامه به همه آنها به تفکیک می پردازم.

اندازه پست های اینستاگرام

روزگاری اینستاگرام فقط پست های مربعی داشت اما الان انواع و اقسام پست های مختلف در سایز های متفاوت را شامل می شود. در حال حاضر پست های اینستاگرام از رنج 16:9 تا 4:5 متغییر است.

اندازه پست های افقی

اینستاگرام اندازه 1.91:1 را برای این مدل از پست ها پیشنهاد می کند اما شما می توانید تا سایز 16:9 پیش بروید. اما حتما توصیه می کنم ارتفاع تصاویر خود را حداقل 1080 پیکسل قرار دهید تا زمانی که اینستاگرام تصویر شما را فشرده می کنید همچنان باکیفیت باقی بماند. بهترین حالت ممکن 1080 در 566 پیکسل است.

سایز پست های مربعی اینستاگرام

با اینکه اکنون اینستاگرام به شما امکان بارگذاری پست های افقی و عمودی را می دهد اما همچنان پست های مربعی یک انتخاب بسیار بهتر هستند که محبوبیت بیشتری دارند.

عکس های شما باید نسبت 1:1 داشته باشند و بهترین ابعاد ممکن 1080 در 1080 پیکسل است که در نهایت باعث حفظ کیفیت تصاویر پست های شما در اینستاگرام می شود.

پست های عمودی اینستاگرام

پست های عمودی حالت بسیار بهینه ای برای تولید محتوا در اینستاگرام به حساب می آیند زیرا بخش مناسبی از صفحه را اشغال می کنند و مخاطب می تواند کل محتوا را به خوبی در دید خود داشته باشد.

به طور کلی عکس های عمودی شما باید دارای نسبت تصویر 4:5 باشند و بهترین حالت ممکن ابعاد 1080 در 1350 پیکسل است. این باعث می شود تا وقتی اینستاگرام تصویر شما را فشرده می کند در ابعاد 480 در 600 نمایش دهد که هم مناسب است و هم کیفیت آن حفظ شده است.

چگونه بفهمیم پست ما وارد اکسپلور اینستاگرام شده است؟

سایز مناسب پست در اینستاگرام

سایز ویدیو در اینستاگرام

فیلم ها یکی دیگر از محبوب ترین محتوا ها در اینستاگرام می باشند. اگر شما دارای یک پیج مهم در اینستاگرام هستید حتما باید از محتوای فیلمی استفاده کنید چون روی مخاطبین شما بسیار تاثیر بالایی دارد. همچنین اگر پیج شخصی است گذاشتن فیلم روی تعامل با افراد و افزایش فالوور ها تاثیر می گذارد.

شما می توانید از ابعاد 1:1 ، 4:5 یا 16:9 برای ویدیو های خود استفاده کنید و سایز مناسب فیلم مربعی 1080*1080 می باشد و سایز مناسب فیلم افقی 608*1080 می باشد. سایز مناسب فیلم عمودی نیز 1035*1080 است.

در واقع سایز ویدیو در اینستاگرام با سایز پست های آن تقریبا یکسان است و از همان ابعاد و نسبت ها استفاده می کند. تمام موارد گفته شده حداکثر رزولوشن مورد نیاز برای ویدیو ها در اینستاگرام است که باعث می شود تا کیفیت ویدیو های شما در حد بسیار خوبی حفظ شود.

اندازه مناسب ریلز در اینستاگرام

ریلز امکان جدیدی است که به برنامه اینستاگرام اضافه شده است و محبوبیت بسیار زیادی هم پیدا کرده است. بنابراین اگر قصد تولید ریلز دارید بهتر است رزلوشن 1080 در 1920 و نسبت 9:16 را رعایت کنید زیرا بهترین حالت ممکن برای محتوای ریلز در اینستاگرام به حساب می آید.

6 تا از بهترین برنامه های ادیت ویدیو ریلز اینستاگرام

اندازه پست در اینستاگرام : igtv

Igtv یکی از قابلیت های جدید است که اینستاگرام ارائه داده است تا کاربران بتوانند فیلم های طولانی تر و با ابعاد بیشتر را آپلود کنند دیگران نیز خیلی راحت تر بتوانند آن را ببینند.

اندازه فیلم های عمودی باید با نسبت 4:5 یا 9:16 باشد. اندازه فیلم های افقی نیز باید با نسبت 5:4 یا 16:9 باشد. اینها بهترین و مناسب ترین حالت فیلم برای igtv می باشد. بهتر است که فیلم های عمودی را با اندازه مناسب ان و فیلم های افقی را با اندازه مناسب آن بارگذاری کنید تا بعد ها با مشکلی رو به رو نشوید و کاربران در دیدن ویدئو های شما راحت باشند.

سایز مناسب استوری در اینستاگرام

اندازه استوری در اینستاگرام

استوری اینستاگرام فضایی متفاوت با پست ها را در بر میگیرد و ابعاد آن حالت عمودی دارد. شما می توانید هرچیزی که خواستید در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید اما حداقل ابعاد آن 1.91:1 و حداکثر آن 9:16 باید باشد.

بیشتر افراد استوری های خود را طوری تنظیم می کنند که کل صفحه را در بگیرد به همین دلیل بهتر است از نسبت 9:16 و ابعاد 1080 در 1920 پیکسل استفاده کنید. البته حتما دقت کنید که موارد بسیار مهم در گوشه های تصویر قرار نگیرند که معمولا آنچنان دیده نمی شود.

سایز مناسب تصاویر پروفایل اینستاگرام

بهترین نسبت برای تصاویر پروفایل شما 1:1 و بهترین رزولوشن 320 در 320 می باشد که یک عکس پروفایل مناسب و بدون نیاز به ویرایش را در اختیارتان قرار می دهد.

اینها همه اندازه پست در اینستاگرام هستند که شما می توانید با توجه به نوع محتوا و روش انتشار آنها یکی را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. شما با رعایت کردن ابعاد گفته شده می توانید هر عکسی را آپلود کنید ولی بهتر است برای اینکه عکس شما با کیفیت باشد و تصویری که فرد می بیند کیفیت قابل قبولی داشته باشد با اندازه های گفته شده آنها را منتشر کنید.

اینستاگرام بیشتر سعی کرده است تا عکس ها و فیلم ها را در یک سایز مناسب منتشر کند تا کاربران از دیدن آنها لذت ببرند. در حال حاضر بهترین اندازه پست اینستاگرام چه برای عکس و چه برای فیلم حالت 1:1 است. اما با توجه به کار خود می توانید از حالت های دیگری نیز استفاده کنید. مثلا آپلود ویدیو ها در حالت افقی گزینه بسیار بهتری نسبت به عمودی می باشد.

کلام آخر

در این مطلب به اندازه پست در اینستاگرام اشاره شده است و مواردی از جمله اندازه مناسب عکس در اینستاگرام، اندازه مناسب فیلم در اینستاگرام، اندازه مناسب عکس و فیلم برای استوری و ….. گفته شده است که با استفاده از همین اندازه ها می توانید محتواهای بسیار بهتری را برای مخاطبین خودتان درست کنید.