خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اخبار تکنولوژی » آموزش افزودن قابلیت ارسال نظر در کانال‌های تلگرامی

تلگرام باز هم کاربرانش را سورپرایز کرد، بله امکان افزودن نظر در کانال‌های تلگرامی اضافه شده است و این خبر خوبی برای مدیران کانال‌های تلگرامی است که می‌توانند ارتباطشان را با کاربرانشان نزدیک و نزدیک‌تر کنند. البته که این ویژگی معایبی نیز دارد ولی از دید ما مزایای ارسال نظر در کانال های تلگرامی بیشتر از معایبش است.

در ادامه با زر ممبر همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید قابلیت ارسال نظر را در کانال تلگرام فعال کنید.

در ابتدا می‌بایست ربات @discussbot را در کانال تلگرامی‌تان ادمین کنید، البته توجه داشته باشید که حتما می‌بایست کانالتان عمومی باشد و اگر نمی‌دانید که چگونه کانال‌تان عمومی کنید می‌توانید از مقاله‌ی آموزش تبدیل کانال خصوصی به عمومی که پیشتر آماده کرده‌ایم استفاده کنید.

چگونه ربات discussbot را در کانال ادمین کنم؟

شاید در مرحله‌ی اول ادمین کردن یک ربات برایتان عجیب و غیر ممکن به نظر برسد ولی این کار بسیار ساده است و البته باید خدمتتان عرض کنم که ربات discussbot توسط خود تلگرام ارائه شده است و مشکلی از لحاظ امنیتی برای کانالتان پیش نخواهد آمد ولی خب در نهایت خود شما تصمیم گیرنده هستید که آیا ربات را ادمین کنید یا خیر!

در نهایت در صورتی که تصمیم گرفتید ربات را ادمین کنید، مراحل زیر را می‌بایست انجام دهید:

  1. وارد تنظیمات کانال شوید
  2. بخش ویرایش یا همان Edit را بزنید
  3. به دنبال بخش مدیران یا Administrator بگردید
  4. گزینه افزودن مدیر یا Add Admin را انتخاب کنید
  5. در بخش جستجو، واژه‌ی «discussbot» را سرچ کنید تا ربات برای‌تان نمایان شود
  6. در نهایت ربات را با دسترسی‌های لازم ادمین کنید

پس از انجام مراحل بالا خواهید دید که اگر پست جدیدی در کانال اضافه کنید یک دکمه با نام Comments زیر پست‌هایتان اضافه می‌شود و حتی اگر کاربری آن پست را در جای دیگه فروارد هم کند، آن دکمه پاک نخواهد شد.

اگر برای بار اول کسی بخواهد نظر ارسال کند، ربات دسترسی‌هایی از او خواهد گرفت که با تائید کردنش وارد یک صفحه‌ی وب می‌شود که بخشی برای ارسال نظر دارد و کاربران می‌توانند متن‌شان را بنویسند و ارسال کنند، همچنین این ربات ویژگی جالب لایک را نیز دارد و کسانی که نظراتشان تعداد لایک بیشتری بگیرد در صدر لیست قرار خواهند گرفت.

در صورتی که با هر یک از بخش‌ها مشکلی دارید می‌توانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید همچنین خوشحال خواهیم شد نظرتان را در مورد ارسال نظر در کانال های تلگرامی با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید، آیا از نظر شما این ویژگی خوب است؟ جای پیشرفت دارد؟ کاربران توانسته‌اند با آن ارتباط برقرار کنند؟