خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 5 تا از بهترین برنامه های تست سلامت باتری لپ تاپ در سال 2023

تست سلامت باتری لپ تاپ می تواند ما در انتخاب یک لپ تاپ خوب برای خرید و حتی نگهداری لپ تاپ کمک زیاد به ما بکند. اما متاسفانه خوب خیلی از افراد اطلاعات چندانی درباره آن و چگونه انجام آن ندارند و همین موضوع می تواند به ضررشان تمام شود. در این مطلب قصد دارم تا به معرفی بهترین برنامه های تست سلامت باتری لپ تاپ بپردازم.

برسی سلامت باتری لپ تاپ

یکی از قطعات مهم و اصلی هر لپ تاپی قطعا باتری آن است که سالم بودن آن بسیار مهم است. خراب بودن باتری می تواند باعث آسیب به بخش های دیگر شود. همچنین گاهی اوقات می تواند با یک تست ساده متوجه وضعیت باتری شد و از آسیب بیشتری به آن جلوگیری کرد.

موارد زیادی مانند مصرف زیاد، دمای محیط، استفاده نا مناسب و… می تواند آسیب زیادی به باتری بزند اما متاسفانه چون ویندوز و سیستم عامل ها معمولا اطلاعات آنچنانی درباره این موضوع نمی دهند بسیاری از سلامت باتری لپ تاپ خود اطلاعات چندانی ندارند.

برسی سلامت باتری لپ تاپ

بهترین برنامه های تست سلامت باتری لپ تاپ

شاید خود سیستم عامل ها اطلاعاتی درباره‌ی این موضوع به ما ندهند اما برنامه های مختلفی هستند که می توانند در این باره به ما اطلاعات مفیدی بدهند. در ادامه به معرفی بهترین و دقیق ترین این ابزارها می پردازم.

برنامه Pure Battery Analytics

Pure Battery Analytics را می توان یک برنامه با محیط کاربری بسیار ساده و جذاب به حساب آورد که با نصب آن می توانید اطلاعات مختلفی را درباره ی باتری لپ تاپ خود بدست بیاورید. در تب Quick glance می تواند اطلاعات ابتدایی و کلی بدست بیاورید و در تب های دیگر اطلاعات بسیار حرفه ای تر را می توانید بدست بیاورید.

ابزار  PowerCFG برای تست سلامت باتری

یکی از ابزار های خیلی ساده و البته پنهان ویندوز که می تواند اطلاعات مفیدی درباره وضعیت باتری لپ تاپ شما بدون نصب هیچ برنامه ای به شما بدهد دستور  PowerCFG است. برای استفاده از این دستور ابتدا در بخش جستجوی ویندوز خود Command Prompt را تایپ کنید و سپس آن را به صورت  Run as Administrator اجرا کنید. بعد از آن دستور powercfg /batteryreport را در داخل cmd تایپ کنید. حالا گزارشی درباره وضعیت باتری سیستم شما در آدرس C:\Windows\system32\battery-report.html به صورت html ذخیره شده است که می توانید آن را باز کنید.

شما می توانید میزان شارژدهی باتری خود را برسی کنید همچنین با برسی اختلاف میان Design Capacity و Full Charge Capacity دید کلی به سلامت باتری خود داشته باشید. هرچه این اختلاف بیشتر باشد نشان دهنده وضعیت بدتر باتری است.

5 تا از بهترین برنامه تبدیل ویدیو به mp3 برای اندروید

برنامه Microsys Smarter Battery

یکی دیگر از برنامه هایی که می تواند در زمینه تست سلامت باتری بسیار مناسب باشد Microsys Smarter Battery است. این برنامه دارای ابزارها و گزارش های مختلفی است که می تواند اطلاعات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

این برنامه دارای تب های مختلفی است که در کدام آن اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد. از اطلاعات ابتدایی یا جزئیات جرفه ای تر و گزارش هایی به صورت جامع که همه آنها باهم می توانند شما را نسبت به وضعیت باتری دستگاه خود آگاه کنند.

نرم افزار BatteryInfoView برای برسی سلامت باتری لپ تاپ

BatteryInfoView یک برنامه در زمینه تست باتری لپ تاپ است که با اینکه ui چندان جالبی ندارد اما می تواند info های مناسبی را درباره باتری دستگاه شما بدهد. شما می توانید در بخش Battery Information اطلاعاتی درباره ی ظرفیت باتری، سلامت باتری، حداکثر ظرفیت آن، ظرفیت اسمی، تعداد دفعات شارژ و..  بدست بیاورید. در بخش Show Battery Log نیز به اطلاعات جزئی تر مانند ولتاژ باتری، وضعیت پاور و مقدار شارژ و… بدست بیاورید.

5 تا از بهترین برنامه های افزایش سرعت گوشی

تست باتری با Save Battery

به عنوان آخرین گزینه در لیست بهترین برنامه های تست سلامت باتری لپ تاپ تصمیم گرفتن تا یک برنامه بسیار ساده با ظاهر خوب را به شما معرفی کنم. در واقع اگر به دنبال یک برنامه معمولی تر هستند Save Battery می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

این برنامه در چند منوی مختلف اطلاعات مختلفی از جمله ظرفیت باتری، ظرفیت شارژ آن، مدت زمان شارژدهی و… را در اختیار شما می گذارد. همچنین می توانید سلامت باتری شما را تست کند.

این برنامه نسبت به دیگر برنامه هایی که معرفی کردیم اطلاعات بسیار عجیب غریب و حرفه ای در اختیار شما قرار نمی دهد و بیشتر مناسب افرادی است علاقه ای به برنامه های حرفه ای ندارند.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات شبکه های اجتمای مانند تلگرام، اینستاگرام و تردز به معرفی بهترین برنامه ها برای تست سلامت باتری لپ تاپ پرداختم که بتوانید با استفاده از آنها اطلاعات بسیار مناسب را نسبت به وضعیت باتری لپ تاپ خود بدست بیاورید و نسب به آن آگاه باشید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.