خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش استفاده از گوشی اندروید به‌عنوان روتر بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای!

یکی از ویژگی های جالب و جذاب گوشی های موبایل امکان تبدیل آنها به روتر بی سیم wifi می باشد. یعنی شما می توانید خیلی راحت گوشی خود را به یک مودم تبدیل کنید تا دستگاه های دیگر به آن متصل شوند و از اینترنت آن استفاده می کنند. این کار خیلی سخت نیست و نیاز به تنظیمات و برنامه های خاصی ندارد و حتی با چند کلیک می توان آن را انجام داد. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش تبدیل گوشی اندروید به روتر بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اینترنت موبایل در ایران دارای سرعت بالاتر و پایداری تری است. همچنین قطع و وصلی آن به نسبت اینترنت های خانگی بسیار کمتر است. به همین دلیل بسیاری اینترنت موبایل را بهتر است اینترنت های خانگی می دانند. این دقیقا یکی از اصلی ترین دلیل هایی است که افراد از گوشی خود به عنوان روتر استفاده می کنند. همچنین قطع بودن اینترنت خانگی، نداشتن مودم، مسافرت و….. همگی می تواند دلایلی باشند که شما بخواهید از گوشی موبایل خود به عنوان یک مودم استفاده کنید.

تبدیل گوشی اندروید به روتر

تبدیل گوشی اندروید به روتر

برای اینکه بتوانید گوشی خود را به یک روتر تبدیل کنید باید کاری کنید تا دستگاه های دیگر بتوانند از طریق وای فا به گوشی شما متصل شوند و از دیتای همراه شما استفاده کنند. خوشبختانه خود گوشی های هوشمند دارای این قابلیت هستند و دیگر نیازی نیست تا به نصب برنامه خاصی بپردازم.

حالا نوبت آن رسیده که به بحث اصلی این مطلب یعنی آموزش تبدیل گوشی هوشمند به مودم بپردازیم. برای این کار گوشی خود را روشن کنید و سپس به بخش settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.

سپس به دنبال بخش connections باشید. این بخش معمولا در بالای گزینه های تنظیمات است. سپس بر روی آن کلیک کنید. در صفحه جدید به دنبال گزینه mobile hotspot and tethering بگردید و وارد آن شوید و بعد از آن گزینه mobile hotspot را روشن کنید.

نکته: برای راحتی کار می توانید انگشت خود را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید نوار دکمه ای تنظیمات گوشی خود را مشاهده کنید. سپس به نبال گزینه mobile hotspot بگردید و بر روی آن کلیک کنید. همچنین با کمی نگهداشتن بر روی آن می توانید وارد بخش تنظیمات mobile hotspot شوید.

توجه: این تنظیمات ممکن است در برخی از گوشی ها متفاوت باشد اما معمولا گزینه های تقریبا به همین نام ها هستند.

تا اینجای کار و با روشن کردن گزینه mobile hotspot شما توانستید کاری کنید تا دیگران بتوانند به گوشی شما متصل شوند و از اینترنت آن استفاده کنند.

در مرحله بعد شما باید داده گوشی خود یا همان اینترنت سیمکارت خود را فعال کنید. برای این کار نیز ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید. سپس به بخش connections بروید و به دنبال گزینه data usage باشید. بعد از آن گزینه mobile date را روشن کنید.

نکته: برای راحتی کار می توانید انگشت خود را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید تا نوار دکمه ای تنظیمات گوشی باز شود. سپس به دنبال گزینه mobile data باشید و آن را روشن کنید.

به همین راحتی شما توانستید گوشی هوشمند خود را به یک روتر تبدیل کنید تا دیگر دستگاه ها به راحتی بتوانند به آن متصل شوند.

تنظیمات hotspot موبایل

بعد از تبدیل گوشی اندروید به روتر باید تنظیمات hotspot خود را درست کنید تا بتوانید خیلی بهتر از اینترنت گوشی خود استفاده کنید. برای این کار وارد تنظیمات mobile hotspot شوید. برای دسترسی به این بخش وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس بر روی گزینه connections کلیک کنید. بعد از آن به دنبال گزینه mobile hotspot and tethering باشید. حالا بر روی گزینه mobile hotspot کمی نگهدارید. همچنین مستقیم می توانید بعد از وارد شدن به تنظیمات گزینه عبارت mobile hotspot را سرچ کنید.

با ورود به صفحه mobile hotspot شما می توانید آن را خاموش یا روشن کنید. در قسمت پایین می توانید نام دیوایس خود را تغییر دهید.(نام روتر) و در قسمت password می توانید رمز وای فای خود را عوض کنید. اما برای تنظیمات بیشتر می توانید بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید. و بر روی گزینه configure mobile hotspot کلیک کنید.

  • در بخش network name می توانید نام روتر یا نام وای فای خود را مشخص کنید.
  • با کلیک بر روی گزینه hide my device می توانید وای فای خود را مخفی کنید.
  • در بخش Security می توانید امنیت وای فای خود را مشخص کنید.
  • در بخش password می توانید رمز وای فای خود را مشخص کنید.

در این مطلب سعی کردم تا خیلی ساده و راحت به شما آموزش تبدیل گوشی اندروید به روتر را بدهم تا با دستگاه های دیگر بتوانید به گوشی خود متصل شوید و از اینترنت آن استفاده کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.