خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » آلت تکست در اینستاگرام چیست؟ – نحوه فعال کردن الت تکست

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب در میان مردم به ویژه در ایران است. این اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. برنامه اینستاگرام توسط کوین سیستروم ساخته شد و در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. بیست و چهار ساعت پس از ورود این اپلیکیشن به App Store تبدیل به نرم‌افزار شماره یک در اپ استور شد‌. برنامه اینستاگرام ۲ ماه و نیم پس از انتشار به رکود یک میلیون دانلود دست پیدا کرد. این برنامه در مدت زمان بسیار کوتاهی توانست سودی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاران آن داشته باشد.با توجه به رشد سریع این نرم‌افزار سرمایه‌گذاران زیادی به سرمایه‌گذاری روی این برنامه تمایل پیدا کردند. در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۲ شرکت فیسبوک (متا) برنامه اینستاگرام را به قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری کرد.

 

آلت تکست اینستاگرام

یکی از قابلیت‌هایی که در نوامبر ۲۰۱۸ به ویژگی‌های برنامه اینستاگرام اضافه شد، قابلیت آلت تکست (Alt text) بود. با وجود اینکه مدت زیادی از اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام می‌گذرد، هنوز بسیاری از کاربران به‌ویژه بازاریاب‌ها و تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی با این قابلیت آشنا نیستند یا اطلاعات کافی از آن ندارند. شاید برای کاربران این سوال مطرح شود که، آلت تکست اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه به پاسخ این سوال می‌پردازیم.

افرادی که در حوزه‌ تولید محتوا و سئو فعالیت می‌کنند، با این قابلیت و کاربرد آن به خوبی آشنایی دارند. کلمه آلت تکست در واقع مخفف عبارت Alternative Text، به معنی متن جایگزین می‌باشد و برای عکس‌هایی که پست می‌شوند استفاده می‌شود. آلت تکست به صورت متنی است که در صورتی که عکس مورد نظر بارگزاری نشد، به جای آن عکس متن آلت تکست نمایش داده می‌شود.یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در سئو، ویژگی آلت تکست است که هر متخصص تولید محتوا باید به درستی از آن آگاهی داشته باشد و آن را رعایت کند.

 

ویژگی‌های آلت تکست

قبل از بررسی ویژگی و کاربرد آلت تکست اینستاگرام، به اطلاعات کلی در مورد ماهیت این ویژگی می‌پردازیم. در اصل ویژگی‌های کلی آلت تکست برای برنامه اینستاگرام هم صدق می‌کند و ماهیت آن در اینستاگرام تفاوتی ندارد. در دو حالت متن آلت تکست برای کاربران نمایش داده می‌شود:

_زمانی که سرعت اینترنت بسیار کند است و عکس به خوبی بارگزاری نمی‌شود.

_عکس مورد نظر را برداشته‌اید، اما تگ مربوط به آن هنوز موجود است.

ویژگی آلت تکست در مورد عکس توضیح کوتاهی ارائه میدهد، به این صورت که شما ماهیت عکس را در یک خط برای گوگل توضیح می‌دهید، در حالت عادی کاربران این متن را مشاهده نمی‌کنند، بلکه در صورت بارگزاری نشدن عکس قابل مشاهده است. متنی که داخل آلت تکست نوشته می‌شود بیشتر برای گوگل و بهینه سازی تصاویر از نظر سئو در نظر گرفته می‌شود و کاربردی فنی دارد. متن داخل Alt Text می‌تواند یک کلمه یا یک جمله کوتاه در مورد تصویر باشد. آلت تکست در ظاهر برای مخاطب قابل مشاهده نیست، اما در سئو تصویر تاثیر بسیاری دارد. شاید سئو در اینستاگرام برایتان جالب باشد اما باید گفت که واقعیت دارد، آلت تکست ابزاری برای سئو اینستاگرام است.

 

کاربرد آلت تکست اینستاگرام

در بخش جستجوی اینستاگرام با توجه به فعالیت‌های شما، عکس و فیلم‌هایی از اکانت‌های مختلف نمایش داده می‌شود. در قسمت بالایی آن مانند مرورگر اینترنت می‌توان اکانت‌ها را بر اساس هشتگ یا کلمات کلیدی جستجو کرد. در این بخش وقتی شما هشتگ یا یک کلمه کلیدی را جستجو می‌کنید، اکانت‌هایی که مطابق با سئو اینستاگرام هستند  یعنی بیشترین رتبه از نظر کلمه کلیدی یا هشتگ دارند را به شما نمایش می‌دهد. نتیجه جستجوی شما در اینستاگرام ارتباط زیادی با تعداد فالوور ندارد، بلکه بیشتر با کلمه کلیدی و هشتگ ارتباط دارد.

به طور کلی از مزیت‌های نوشتن آلت تکست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از آلت تکست در اینستاگرام باعث می‌شود در مورد ماهیت عکسی که منتشر می‌کنید اطلاعات بیشتری در اختیار موتور جستجوی اینستاگرام قرار دهید. هنگامی که کاربری به دنبال اکانتی با موضوع مشخص در این شبکه با استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر خود می‌گردد، موتور جستجوی اینستاگرام با توجه به کلمات کلیدی به کار رفته در بیو و محتوا بهترین صفحه را به کاربر نشان می‌دهد.

با توجه به الگوریتم اینستاگرام در زمان کمی پست‌های شما وارد اکسپلور می‌شود.

 

ویژگی‌های آلت تکست خوب

آلت تکست اینستاگرام تأثیر بسیاری در دیده شدن پست‌های شما دارد، اما نوشتن Alt Text قاعده و قانون‌هایی دارد که باید رعایت شود. یک آلت تکست مناسب و خوب باید خلاصه و کوتاه باشد و در عین حال در بردارنده کلمات کلیدی متن محتوای شما باشد، به عبارتی تصویر استفاده شده را در چند کلمه توصیف کند.

نحوه قرار دادن Alt Text در پست

برای قرار دادن آلت تکست در پست‌های خود این مراحل را دنبال کنید:

_وارد صفحه اینستاگرام خود شوید و سپس روی علامت + در پایین صفحه کلیک کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی علامت فلش در بالای صفحه کلیک کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_از فیلتر مورد نظر خود روی عکس استفاده کنید و روی فلش بالای صفحه کلیک کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_در این قسمت می‌توانید برای پست کپشن نوشته و تغییرات مورد نظر خود را روی پست اعمال کنید. در انتهای این صفحه روی Advanced Settings کلیک کنید. آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_سپس در انتهای صفحه نمایش داده شده، روی گزینه Write Alt Text کلیک کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

متن جایگزینی که در نظر گرفته‌اید را در این قسمت بنویسید و روی تیک بالای صفحه کلیک کنید تا آلت تکست برای پست شما اعمال شود.

 

ویرایش آلت تکست

شما ممکن است به تازگی با مفهوم آلت تکست برای اینستاگرام آشنا شده باشید و یا بخواهید متن جایگزینی که قبلاً برای پست خود در نظر گرفته‌اید را عوض کنید. برای ویرایش متن جایگزین یا اضافه کردن Alt Text به پست‌هایی که قبلاً برای آن‌ها آلت تکست در نظر نگرفته‌اید کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

_به صفحه اینستاگرام خود بروید و پست مورد نظر را انتخاب کنید، سپس روی ۳نقطه بالای پست کلیک کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_در اینجا گزینه Edit را انتخاب کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

_در گوشه سمت راست روی گزینه Edit Alt Text کلیک کنید و متن جایگزین را به پست اضافه یا آن را ویرایش کنید.

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

آلت تکست اینستاگرام - زر ممبر

 

پیشرفت در اینستاگرام و تلگرام

اینستاگرام و تلگرام دو اپلیکیشن برای به اشتراک گذاری محتوا هستند که در این مدت کرونا بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند. اینستاگرام و تلگرام هردو نقشه و الگوریتمی برای پیشرفت دارند. این الگوریتم‌ها اجزای مختلفی دارند که یکی از این اجزا گرفتن ممبر و فالوور بالا است. اگر از این دو مورد بهره ببرید، راه زیادی را برای پیشرفت طی کرده‌اید. خرید ممبر واقعی تلگرام و خرید فالوور فیک اینستاگرام را می‌توانید از زر ممبر انجام دهید. خدمات ما به صورت کارشناسی شده و تماما حرفه‌ای و با کمترین ریزش ارائه می‌شود.