خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش باز کردن فایل ها زیپ و rar در موبایل

قطعا تا به حال برای شماهم پیش آمده که فایل هایی را دانلود کنید اما گوشی شما توانایی اجرا و باز کردن آنها را نداشته باشد. یکی از محبوب ترین این فایل ها یا به نوعی فرمت ها فایل های zip یا rar است. خیلی از افراد برای باز کردن این نوع فایل ها در گوشی موبایل خود مشکل دارند که در این مطلب از زرممبر قصد دارم تا به آموزش باز کردن فایل های زیپ در موبایل بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

امروزه بسیاری از فایل ها در سطح اینترنت به صورت فشرده و  zip قرار دارند تا افراد بتوانند با حجم کمتر و دسته بندی خیلی بهتری به فایل ها دسترسی داشته باشند. اما این فرمت از فایل ها در گوشی های موبایل به طور معمول  اجرا نمی شود و برای همین باید از برنامه ها و روش های دیگری برای این کار استفاده کرد.

باز کردن فایل ها زیپ در موبایل

برای اینکه بتوانید فایل های زیپ را در گوشی موبایل خود اجرا کنید نیاز به برنامه هایی دارید که در این زمینه فعالیت می کنند.

معرفی بهترین برنامه های باز کردن فایل های zip در موبایل

برنامه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید از آنها برای باز کردن فایل های زیپ استفاده کنید اما rar، winzip، zarchiver 3 تا از بهترین برنامه هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند که می توانید با نصب یکی از آنها خیلی راحت فایل های zip را در موبایل خود اجرا کنید.

7 تا از بهترین برنامه های هواشناسی برای اندروید (دقیق ترین در ایران)

باز کردن فایل ها زیپ در موبایل با rar

نحوه استفاده از برنامه rar

برنامه rar را می توان یکی از معروف ترین و محبوب ترین برنامه هایی دانست که برای باز کردن فایل های زیپ از آن استفاده می شود. این برنامه به جز موبایل در دنیای کامپیوتر و دکستاپ نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. برای دانلود آن تنها کافیست وارد گوگل پلی شوید و نام rar را سرچ کنید. خیلی راحت می توانید آن را دانلود و نصب کنید.

بعد از نصب کردن وارد این برنامه شوید و سپس به مسیری که فایل zip شما در آن قرار دارد بروید. سپس فایل های زیپ را با آیکون چندین کتاب روی هم مشاهده می کنید. می توانید با کلیک کردن بر روی آن وارد این فایل های زیپ شوید و محتوا درون آن را اجرا کنید. اما اگر می خواهید آن را از فرمت zip خارج کنید تنها کافیست روی فایل مدتی نگه دارید تا منویی برای شما باز شود.

ّبرنامه rar موبایل

در منوی باز شده سه گزینه وجود دارد:

Extract to ..: با کلیک بر روی این گزینه یه پوشه به نام همان فایل زیپ ساخته می شود و تمامی فایل ها در آن استخراج می شود.

Extract here: با کلیک بر روی این گزینه تمامی فایل های درون فایل zip در همان جا استراج می شود. بهتر است از این گزینه استفاده نکنید چون ممکن است تمامی فایل های درون فایل Zip شما به صورت نا منظم قرار بگیرند.

Extract files: با انتخاب این گزینه شما می توانید در صفحه بعد یک مسیر برای استخراج این فایل زیپ انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ok کلیک کنید.

باز کردن فایل های Zip با ZArchiver:

مراحل باز کردن فایل های زیپ در موبایل در بیشتر برنامه ها شبیه به هم است اما میان این برنامه ها برنامه rar از همه راحت تر و آسان تر است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم تا از این برنامه به جای zarchiver استفاده کنید که آموزش آن را در بالاتر به شما دادم. البته مراحل zarchiver هم کم و بیش شبیه rar است.

بهترین برنامه های مدیریت ایمیل برای اندروید

چرا برخی از فایل های zip برایم باز نمی شود؟

برخی از فایل های zip دارای پسورد می باشند و اگر شما پسورد آن را وارد نکنید عملا این فایل باز نمی شود. بنابراین حتما وقتی فایلی را دانلود می کنید دقت کنید که پسورد نداشته باشد یا پسورد آن را حفظ کنید تا بعدا بتوانید در باز کردن فایل zip از آن استفاده کنید.

همچنین برخی از فایل های zip چندین پارته هستند و عملا بدون دانلود تمامی این پارت ها نمی توانید آنها را باز کنید. برای باز کردن این فایل های بهتر از کامپیوتر استفاده کنید تا مراحل راحت تر باشد.

فایل rar چیست؟

Rar در واقع یک فرمت ذخیره سازی مثل zip است که از آن زیاد استفاده می شود و شما در سطح اینترنت برخی از فایل ها را با پسوند و فرمت rar مشاهده می کنید.  این فرمت به نوعی فرمت بومی برنامه WinRar است که باید برای باز کردن آن از برنامه rar استفاده کنید.

چگونه فایل های zip را باز کنم؟

برای باز کردن فایل های Zip به صورت درست در موبایل نیاز به برنامه هایی دارید که در این زمینه فعالیت می کنند. که در این مطلب به شما آموزش دادم.

در این مطلب از وبلاگ زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام و ری اکشن تلگرام به آموزش باز کردن فایل های زیپ در موبایل که یکی از معروف ترین فرمت های ذخیره سازی و فشرده سازی اطلاعات است پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.