خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب در موبایل و کامپیوتر

اگر کمی به محتوای ویدیوای علاقه داشته باشید قطعا یوتیوب را می شناسید و از آن استفاده می کنید. وبسایتی که در آن انواع و اقسام ویدیو ها در دسته بندی های مختلف برای تماشا با کیفیت بسیار بالا پیدا می شود. اما یکی از اذیت کننده ترین بخش های یوتیوب نوتیفیکیشن های آن می باشد که مدام  باعث ایجاد مزاحمت می شود. در این آموزش قصد دارم تا به نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب بپردازم بنابراین اگر شماهم یکی از افرادی هستید که از یوتیوب زیاد استفاده می کنید تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

یوتیوب در حال حاضر یکی از پرمخاطب ترین وبسایت ها و شبکه های اجتماعی به حساب می آید که مخاطبین بسیار زیادی دارد. محتوای بسیار عالی و با کیفیت و فضای مناسب باعث شده تا افراد تایم زیادی از وقت خود را در این شبکه اجتماعی محبوب سپری کنند. یکی از راه هایی که یوتیوب شما را از ویدیو های جدید باخبر می کند اعلان هاست که به گوشی، ایمیل و مرورگر شما ارسال می کند.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب

نوتیفیکیشن های یوتیوب برای موبایل و ایمیل ارسال می شود و حتی گاهی اوقات نوتیفیکیشن های آن برای مرورگر شما هم ارسال می شود. اما یوتیوب این امکان را فراهم کرده تا بتوانید هر موقع که نیاز بود آنها را غیر فعال کنید. در ادامه به آموزش کامل این موضوع می پردازم.

غیرفعال کردن اعلان های یک چنل خاص

از بین نوتیفیکیشن هایی که از طرف یوتیوب برای شما ارسال می شود اعلان های چنل هایی که شما در آنها را دنبال می کنید یکی از بیشترین و مهم ترین بخش ها به حساب می آید. برای اینکه بتوانید اعلان های یک چنل خاص را غیر فعال کنید. تنها کافیست تا وارد وبسایت یوتیوب شوید و سپس به صفحه چنل مدنظرتان بروید. در آنها بر روی آیکون زنگوله کلیک کنید. اگر آن را بر روی all قرار دهید نوتیفیکیشن تمامی ویدیو ها برایتان ارسال می شود. اگر بر روی personalized قرار دهید فقط اعلان های شخصی برایتان ارسال می شود و اگر آن را بر روی گزینه none قرار دهید هیچ اعلانی برایتان ارسال نمی شود.

دانلود زیرنویس یوتیوب (از طریق وبسایت، اپ اندروید و کامپیوتر)

خاموش کردن نوتیفیکیشن های یوتیوب از طریق وبسایت

برای اینکه بتوانید بهتر و کامل تر نوتیفیکیشن های یوتیوب را مدیریت کنید باید به بخش تنظیمات سری بزنید. ابتدا واردی وبسایت یوتیوب شوید و در کنار صفحه بر روی آیکون سه خط کلیک کنید. سپس کمی اسکرول کنید و به دنبال گزینه settings باشید. با کلیک بر روی آن در صفحه بعد به دنبال بخش notifications باشید. در اینجا شما می توانید اعلان هایی که برای موبایل و دکستاپ شما ارسال می شود و اعلان هایی که برای ایمیل شما ارسال می شود را مدیریت کنید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب 1

Get notifications in this browser: با روشن کردن این گزینه شما نوتیفیکیشن های یوتیوب را بر روی مرورگر دکستاپ دریافت می کنید حتی اگر در حال تماشا کردن یوتیوب نباشید.

Subscriptions: با روشن کردن این گزینه اعلان های فعالیت های کانال هایی که در آنها عضو یا همان مشترک شدید برایتان ارسال می شود.

Recommended videos: با روشن کردن این گزینه اعلان ویدیو های پیشنهادی که ممکن است دوست داشته باشید برایتان ارسال می می شود.

Activity on my channel: با روشن کردن این گزینه اعلان های نظرات و فعالیت های دیگر درباره‌ی چنل شما برایتان ارسال می شود.

Replies to my comments: با روشن کردن این گزینه اعلان پاسخی که به نظرات شما داده می شود برایتان برایتان ارسال می شود.

Mentions: با روشن کردن این گزینه اگر فردی شما را منشن کند برایتان اعلان ارسال می شود.

Shared content: با انتخاب این گزینه وقتی فردی محتوای شما را در کانال خودش به اشراک می گذارد برایتان اعلان ارسال می شود.

با روشن و خاموش کردن این گزینه ها خیلی راحت می توانید نوتیکفیشن های یوتیوب خود را مدیریت کنید و به غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های یوتیوب بپردازید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب

حذف کردن پلی لیست در یوتیوب (موبایل – وبسایت)

غیرفعال کردن اعلان های یوتیوب در موبایل

اگر موبایل دارید می توانید برای مدیریت نوتیکیشن های یوتیوب خیلی راحت وارد اپ یوتیوب شوید. سپس بر روی عکس پروفایل خود در بالا کلیک کنید و گزینه settings را انتخاب کنید. در صفحه بعد بر روی notification کلیک کنید. در اینجا می توانید به مدیریت نوتیفیکیشن هایی که برای موبایل شما ارسال می شود بپردازید که گزینه های آن تقریبا مشابه مواردی است که در بخش بالا به آن اشاره کردم.

یوتیوب نیز مانند اینستاگرام جز محبوب ترین شبکه های اجتماعی به حساب می آید و دلیل اینکه می تواند مانند اینستاگرام بسیار سودآور باشد افراد زیادی در آن فعالیت جدی می کنند و به کسب درآمد می پردازند. در این مطلب از وبسایت زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور فیک و لایک اینستاگرام به نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یوتیوب پرداختم تا دیگر از شر مزاحمت های آن راحت شوید.