خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » چگونه زمان سین شدن یا خوانده شدن پیام های تلگرام را مخفی کنیم؟

یکی از قابلیت های جدیدی که به تلگرام اضافه شده امکان مشاهده تایم خواندن شدن پیام هاست یعنی شما می توانید مشاهده کنید دقیقا چه تایمی پیام شما خوانده شده است اما ممکن برخی دوست نداشتن که دیگران از این موضوع باخبر شوند. خوشبختانه تلگرام این قابلیت را به شما داده تا بتوانید آن را مخفی کنید در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش مخفی کردن زمان سین شدن پیام در تلگرام بپردازم تا انتها با من همراه باشید.

تلگرام یکی از معروف ترین پیام رسان های سراسر جهان به حساب می آید که طی هر آپدیت با ارائه امکانات جدید که حتی نمونه آن به کنون در هیچ برنامه دیگر دیده شده باعث رضایت و راحتی بیشتر کاربران خود می شود. در گذشته شما می توانستید تایم آنلاین بودن افراد را در تلگرام مشاهده کنید که امکان بسیار خوبی بود و از وضعیت اکانت فرد مقابل اطلاع پیدا کنیم اما حالا امکان مشاهده تایم خواندن شدن پیام هایتان نیز اضافه شده تا بتوانید به صورت دقیق متوجه شوید افراد چه تایمی پیام شما را خواندند. با اینکه این قابلیت جالب به نظر می رسد اما ممکن است دلتان نخواهد دیگران از این موضوع باخبر شوند. تلگرام فکر این موضوع هم بوده و از همان ابتدا امکان مخفی کردن این اطلاعات را به کاربران خود داده است.

چگونه زمان سین شدن پیام های تلگرام را مخفی کنیم؟

در گذشته وقتی فردی پیام شما را در تلگرام می دید شما از طریق دابل تیک آبی متوجه این موضوع می شدید اما هیچ وقت نمی فهمیدید که دقیقا چه تایمی او پیام شما را خوانده است. حالا تلگرام این امکان را در اختیارتان قرار داده است. چگونه باید تایم خوانده شدن پیام خود را ببینم؟

برای اینکه ببینید دقیقا چه تایمی پیام شما خوانده شده است تنها کافیست بر روی پیام مدنظرتان ضربه بزنید و باکسی که باز می شود در قسمت بالای آن تایم خوانده شدن پیامتان با عبارت read… مشاهده کنید.

چگونه زمان خوانده شدن یا سین شدن پیام در تلگرام را ببینم؟

مخفی کردن تایم خوانده شدن پیام در تلگرام

قبل از هرچیزی در نظر داشته باشید که این قابلیت طی آپدیت های جدید به تلگرام اضافه شده است بنابراین ممکن است شما آن مشاهده نکنید و یا تنظیمات شما فرق کند به همین دلیل بهتر است حتما ابتدا برنامه تلگرام خود را از طریق گوگل پلی یا اپ استور آپدیت کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا برنامه تلگرام خود را آپدیت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

وارد برنامه تلگرام شوید و از بالا بر روی آیکون سه خط (مربوط به منو) ضربه  بزنید.

در منوی باز شده گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.

در صفحه ای که برایتان باز می شود بین گزینه های بخش Settings به دنبال بخش Privacy and Security باشید.

تنظیمات privacy and security برای پنهان کردن read time در تلگرام

حالا در بخش Privacy گزینه last seen & online را انتخاب کنید.

تنظیمات last seen & online

آموزش مخفی کردن چت در تلگرام نسخه اصلی

در پایین این صفحه گزینه ای به عنوان Hide Read Time مشاهده می کنید با روشن کردن این گزینه افرادی که برایتان پیام ارسال می کنند نمی توانند تایم خوانده شدن پیام خود را مشاهده کنند. البته توجه داشته باشید این قابلیت درست مانند لست سین تلگرام عمل می کند و اگر آن را روشن کنید شما هم نمی توانید برای افراد دیگر را مشاهده کنید. البته اگر جز کاربران premium تلگرام باشید این محدودیت برایتان برداشته می شود.

پنهان کردن تایم خوانده شدن پیام در تلگرام

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید بازدید تلگرام و ممبر فیک و ممبر واقعی به آموزش مخفی کردن زمان سین شدن پیام ها یا همان تایم خوانده شدن پیام ها پرداختم تا اگر دوست ندارید دیگران متوجه شوند چه تایمی پیام آنها را خواندید بتوانید آن را مخفی کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.