خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » معرفی مهم ترین کلید های میانبر که حرفه ای ها از آن استفاده می کنند!

افرادی که در روز زمان زیادی را با کامپیوتر سپری می کنند با کلید های میانبر آشنا هستید. کلید هایی که به شما کمک می کند تا حرفه ای تر و آسان تر با کامپیوتر کار کنید و از کار کرد با ان لذت ببرید. در واقع یکی از قابلیت های جالبی که ویندوز دارد کلید های میانبر آن در برنامه ها و بازی های مختلف است که باعث می شود خیلی راحت بتوانید با کامپیوتر کار کنید. در ادامه این آموزش قصد دارم تا شما را بیشتر با کلید های میانبر در ویندوز آشنا کنم.

اگر جز افرادی باشید که زمان زیادی را با کامپیوتر سپری می کنید و یا در طول روز کارهای مختلفی را با آن انجام می دهید یادگرفتن کلید های میانبر به نوعی جز واجبات برایتان به حساب می آید. یادگیری کلید های میانبر شما را حرفه ای می کند و باعث می شود تا خیلی جاها بتوانید کارهایتان را ساده تر انجام دهید.

مهم ترین کلید های میانبر در ویندوز

اگر بخواهیم به کل کلید های میانبر اشاره کنم شاید بتوانیم لیستی بسیار طولانی آماده کنیم که حتی یادگرفتن آن هم زمان زیادی طول می کشد. به همین دلیل در ادامه به معرفی مهترین ترین آنها پرداختم تا یادگیری آنها خیلی راحت تر باد.

WIN+R: از این شرتکات برای اجرای برنامه run در ویندوز استفاده می کنند که خود آن یک برنامه بسیار پرکاربرد است.

WIN+E: با این شرتکات فایل اکسپلورر ویندوز برایتان باز می شود و دیگر نیازی نیست در صفحه نمایش به دنبال آن باشید.

WIN+D: یکی دیگر از شرتکات های بسیار پرکاربر که با استفاده از آن می توانید به صفحه اولیه دکستاپ ویندوز برگردید و به نوعی تمام صفحه های باز را در صفحه به پایین هدایت کنید.

WIN+Ctrl+D: اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید شاید با دکستاپ مجازی آشنا باشید. اما به طور معمول افراد زیاد از آن استفاده نمی کنند. اما با استفاده از این کلید خیلی راحت می توانید به دکستاپ دوم یا همان دکستاپ مجازی هدایت شوید.

WIN+(+): با زدن کلید ویندوز و + یا – در ویندوز می توانید ذره بین ویندوز را اجرا کنید و از آن برای بزرگنمایی استفاده کنید.

ربات تلگرام چیست؟ چگونه کار می کند؟ آیا امن هستند؟

معرفی کلید های میانبر ساده ویندوز

معرفی کلید های میانبر ساده ویندوز

در ادامه به شما کلید های میانبر ساده تر اما پرکاربد را در ویندوز معرفی می کنم که معمولا بسیار پرکاربرد هستند.

F2: با فشردن این دکمه می توانید نام فایل و برنامه ای که انتخاب کردید را خرید راحت تغییر دهید. در واقع دیگر نیاز نیست تا کلیک راست کنید و دکمه رینیم را کلیک کنید تا نام فایل را تغییر دهید.

F5: با زدن این دکمه در بسیاری از برنامه فرمان رفرش اجرا می شود.

Ctrl+A : یکی از پرکاربرد ترین کلید ها که با استفاده از آن می توانید تمام محتوای یک صفحه، پوشه یا… را باهم انتخاب کنید.

Ctrl+F: با زدن این دکمه به خصوص در مرورگر ها می توانید به راحتی یک عبارت را جستجو کنید و به دنبال آن باشید. در واقع اگر در یک صفحه به دنبال یک چیز خاصی هستید این میانبر می تواند بسیار پرکاربرد باشد.

Ctrl+S : در بسیاری از برنامه ها این کلید باعث سیو شدن فایل می شود. از این کلید به خصوص در محیط ورد بسیار استفاده می شود.

Ctrl+X : با این میانبر می توانید فایل یا متنی را کات کنید. دقت کنید که این کلید برای کات کردن است و بعد از اینکه فایل را در جای دیگر قرار دادید دیگر در محل اولیه وجود ندارد.

پاک کردن سابقه جستجو در یوتیوب (دیلیت کردن سابقه تماشا، جستجو و…)

Ctrl+C : حرف C در این میانبر مخفف کلمه COPY است که با استفاده از آن می توانید فایل یا متنی را کپی کنید و آن را در جایی دیگر PASTE کنید.

Ctrl+V: این کلید به شما این امکان را می دهد تا بتوانید فایل کات شده یا کپی شده را در جایی قرار دهید.

Ctrl+Z و Ctrl+Y: این دو کلید هم در بسیاری از برنامه ها شما را به ترتیب به آخرین عمل انجام شده و به عمل بعدی هدایت می کند. برای مثال اگر تغییر انجام دادید اما آن را دوست نداشتید می توانید با استفاده از این کلید ها سریعا این عملیات را بازگردانی کنید.

Alt+F4:  این این میانبر برای لست برنامه ها و بازی هایی که در حال حاضر باز هستند استفاده می شود.

Ctrl+Shift+Esc: با زدن این کلید Task manager سیستم برایتان باز می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

Home: با زدن دکمه home در صفحه کلید به بالای صفحه مرورگر خود منتقل می شود و با زدن دکمه end به پایین آن منتقل می شوید.

در این مطلب از وبلاگ زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک ارزان سعی کردم تا به معرفی مهم تین کلید های میانبر در ویندوز بپردازم تا از این به بعد بتوانید مانند حرفه ای ها از امکانات و قابلیت های ویندوز استفاده کنید.