خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » آموزشی » ویس چت تلگرام چیست؟ چطور Voice Chat تلگرام را فعال کنیم؟

پیام‌رسان تلگرام در مارس ۲۰۱۳ توسط پاول دورف روسی بنیان‌گذاری شد. برخی لقب مارک زاکربرگ روسیه را به پاول دورف نسبت داده‌اند. نکته قابل توجه در مورد این برنامه امنیت بسیار بالای آن می‌باشد. سازندگان این برنامه در مورد قابلیت گفتگوی خصوصی به کاربران اطمینان دادند که پیام‌ها در فضای ابری ذخیره نخواهد شد و تنها این پیام‌ها در مبدا و مقصد قابل مشاهده است. همچنین برای اثبات این موضوع به کاربران برای شخصی که بتواند این پیام‌ها را رمزگشایی کند مبلغ ۳۰۰ هزار دلار را در نظر گرفته‌اند که هیچ‌کس نتوانست در این کار موفق شود. استفاده از پیام‌رسان‌ تلگرام رایگان می‌باشد. از امکانات برجسته این برنامه می‌توان ارسال متن، عکس و فیلم، ایجاد گروه، چت‌های محرمانه، ویس چت و… را نام برد. در ادامه مطلب ویس چت تلگرام (Voice Chat Telegram) و چگونگی استفاده از آن را توضیح می‌دهیم.

 

آشنایی با قابلیت ویس چت (Voice Chat) تلگرام

در آپدیت جدید تلگرام قابلیت‌های بسیار کاربردی به اپلیکیشن تلگرام اضافه شد. که یکی از برجسته‌ترین این قابلیت‌ها، ویس چت تلگرام یا کنفرانس صوتی تلگرام می‌باشد. این قابلیت امکان صحبت کردن اعضای گروه و کانال را فراهم کرده است. با استفاده از ویژگی ویس چت گروهی تلگرام، ادمین‌های گروه و کانال‌ها می‌توانند بحث‌هایی را ایجاد کنند و در طی آن کاربران با هم به بحث و گفتگو بپردازند. اعضای گروه و کانال از زمان ایجاد ویس چت تا پایان آن هر وقت که بخواهند می‌توانند وارد چت صوتی شوند و یا از آن خارج شوند. امروزه کاربران تلگرام با استفاده از گفتگوی صوتی به ابعاد جدیدی از گفتگو در این پیام‌رسان دست یافته‌اند.

ویس چت تلگرام

آموزش فعال‌سازی و استفاده از ویس چت تلگرام

در صورتی که ادمین گروه یا کانالی هستید و می‌خواهید کنفرانس صوتی با اعضا ایجاد کنید، باید وارد گروه یا کانال شوید.

روی نام گروه ضربه بزنید.

علامت سه نقطه در بالای صفحه را بزنید.

گزینه Start Voice Chat را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه سوالی از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید ویس چت را شروع کنید؟

برای شروع گفتگوی صوتی گزینه Start را انتخاب کنید.

 

نحوه ورود اعضا به Voice Chat

اعضای گروه به آسانی می‌توانند وارد ویس چت تلگرام شوند. هر یک از اعضای گروه به محض وارد شدن به صفحه چت گروه در بالای صفحه با تصویر کوچکی که نشان دهنده گفتگوی صوتی است روبرو خواهند شد. این نوار نشان می‌دهد که در این زمان چند نفر و چه کسانی در Voice Chat گروه شما حضور دارند و یا مشغول صحبت هستند. در صورتی که قصد ورود به ویس چت را دارید، گزینه Join را بزنید تا وارد کنفرانس صوتی شوید‌.

روش صحبت کردن افراد

فردی که وارد یک ویس چت تلگرام می‌شود به صورت پیش‌فرض فقط می‌تواند به مکالمه گوش دهد. در این هنگام زیر اسم شما نوشته می‌شود (listening) یعنی در حال گوش دادن. زمانی که بخواهید شروع به صحبت کردن کنید، باید روی آیکون میکروفون که به رنگ آبی است کلیک کنید تا رنگ آن سبز شود‌

ورود به ویس چت تلگرام

نحوه اضافه کردن اعضا به ویس چت

این امکان هم وجود دارد شخصی که در Voice Chat حضور ندارد را به گفتگوی صوتی اضافه کنید. گزینه Invite Member را بزنید و نام شخص را جستجو کنید. به این صورت می‌توانید فرد را به ویس چت اضافه کنید.

 

ویجت شناور

قابلیت دیگری که وجود آن استفاده از ویس چت را بسیار آسان‌تر و کاربردی‌تر کرده است، ایجاد ویجت شناور است. با ایجاد ویجت شناور می‌توانید Voice Chat را حتی در زمان استفاده از برنامه‌های دیگر نیز فعال نگه دارید.

علامت مربع بالای صفحه ویس چت در سمت چپ را بزنید.

با زدن این آیکون صفحه‌ای باز می‌شود که اجازه نمایش در زمان استفاده از برنامه‌های دیگر را درخواست می‌کند.

گزینه Enable را بزنید و اجازه نمایش را به برنامه تلگرام بدهید.

در هنگام استفاده از برنامه‌های دیگر با زدن دکمه میکروفون شناور، گزینه‌های بی‌صدا کردن، بلندگو و خروج از ویس ظاهر می‌شوند.

ویجت ویس چت تلگرام

تنظیمات Voice Chat

با زدن گرینه سه نقطه بالای صفحه چت صوتی، امکان بی‌صدا کردن اعضا وجود دارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید اعضا را بی‌صدا کنید یا به آن‌ها اجازه صحبت کردن بدهید.

گزینه دیگری که وجود دارد Share Invite Link است که به وسیله آن می‌توانید لینک گفتگوی صوتی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای پایان دادن به ویس چت می‌توانید گزینه End Voice Chat را بزنید. همچنین روی صفحه اصلی ویس چت هم با زدن گزینه Leave می‌توانید از ویس چت خارج شوید.

گزینه Speaker هم برای زمانی که بخواهید صداها را با میزان بلندتری بشنوید وجود دارد.

 

ضبط صدا در کنفرانس صوتی تلگرام

برای ضبط گفتگو کافی است گزینه Start Recording را بزنید تا ضبط مکالمه شروع شود. این کار توسط ادمین یا مالک کانال انجام می‌شود. با شروع ضبط مکالمه به اعضا اطلاع داده می‌شود. همچنین می‌توانید پس از پایان یافتن مکالمه صوتی فایل صدای ضبط شده را در قسمت Saved Massage مشاهده کنید.

نکاتی در مورد Voice Chat تلگرام

پس از فعال‌سازی ویس چت تلگرام ادمین‌ها می‌توانند مشاهده کنند که چه کسانی در حال صحبت کردن هستند، چه کسانی در حال گوش دادن به صحبت‌ها هستند، میکروفون چه افرادی فعال است و کدام یک از افراد هنوز به گفتگوی صوتی وارد نشده‌اند.

ویس چت تلگرام با فرستادن ویس در چت عادی متفاوت است. در فرستادن ویس باید همه افراد منتظر یک نفر بمانند تا صحبت خود را ضبط و سپس ارسال نماید و افراد بعد از آپلود شدن ویس بتوانند به آن گوش دهند. اما در کنفرانس صوتی تلگرام همه افرادی که در ویس چت حضور دارند به صورت زنده و بدون اتلاف وقت صحبت‌ها را می‌شنوند.

گفتگوی صوتی تلگرام برای برگزاری جلسات آنلاین یک گزینه بسیار عالی می‌باشد. چون در این جلسات افراد می‌توانند به صحبت‌ها گوش داده و به آسانی نظرات خود را اعلام کنند.

ضبط صدا در ویس چت تلگرام

ممبر فیک تلگرام

ممبر فیک تلگرام در واقع به اعضای مجازی یا مخاطبان غیرواقعی تلگرام گفته می‌شود. استفاده از آن‌ها تعداد ممبر‌های کانال شما را افزایش می‌دهد اما بازدید از پست‌های شما را انجام نمی‌دهد. در اصل این ممبرها اصلا وجود ندارند و فقط پروفایل فیک دارند. با این حال مزایای زیادی برای کانال شما دارند. در ابتدای ایجاد کانال که تعداد ممبر کانال شما پایین است، می‌توانید برای افزایش سریع ممبر از خرید ممبر فیک تلگرام بدون ریزش استفاده کنید. خرید ممبر فیک و بالا بردن تعداد اعضا در ابتدای ایجاد کانال برای جلب اعتماد مخاطب است. زیرا معمولا بیشتر مردم به کانالی اعتماد می‌کنند که ممبرهای زیادی داشته باشد.