خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش تغییر برنامه های پیش فرض گوشی (حذف، غیرفعال کردن و تغییر)

این روز ها اندروید محبوب ترین سیستم عامل گوشی های موبایل به شمار می آید که طرفداران بسیار زیادی دارد. این سیستم عامل که توسط گوگل معرفی شد همیشه جز یکی از بهترین ها بوده و دلیل این موضوع قابلیت های متنوع و آزاد گذاشتن کاربران است. اما یکی از موارد آزاردهنده که بسیاری از گوشی های اندروید مشاهده می شود برنامه های دیفالت آن هستند که حجم زیادی از فضای گوشی را پر کردند اما کاربرد چندان خاصی ندارند. در این مطلب می خواهم به آموزش تغییر برنامه های پیش فرض گوشی در اندروید و حذف آنها بپردازم. بنابراین اگر شماهم زیاد از برنامه های پیشفرض گوشی خوشتان نمی آید تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

برنامه های دیفالت در واقع همان برنامه هایی هستند که به صورت پیش فرض در بسیاری از گوشی ها نصب هستند. برخی از این برنام ها به نوعی برنامه های پایه ای به حساب می آیند که همه جا آنها را مشاهده می کنیم مانند: برنامه phone، sms و… و برخی برنامه ها نیز به همراه نصب گوشی نصب می شوند که در هر سیستم عاملی فرق دارد. برنامه مثال در بسیاری از گوشی های امروزی شاهد نصب برنامه facebook، docs، Netflix و duo هستیم.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض گوشی

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض گوشی

برخی از برنامه ها برای کارهای خاصی به صورت پیش فرض انتخاب شدند برای اینکه آنها را تغییر دهید تنها کافیست تا وارد بخش Settings گوشی خود یا همان تنظیمات شوید سپس در کمی پایین تر به دنبال گزینه apps باشید و بعد از کلیک بر روی آن بر روی گزینه default apps یا choose default apps کلیک کنید. در اینجا در بخش های مختلف برنامه هایی را مشاهده می کنید که برای کارهای مختلف به صورت دیفالت انتخاب شدند. به عنوان مثال در بخش Browser app برنامه مرورگر پیش فرض گوشی شما مشخص می شود که می توانید با کلیک بر روی آن و در صورتی که برنامه دیگری در آن زمینه دارید آن را تغییر دهید.

به همین راحتی شما می توانید برنامه های پیش فرض گوشی خود را مشخص کنید و با آن برنامه هایی که راحت تر هستید کار کنید. البته برخی لانچر ها هستند که تغییراتی در این تنظیمات اعمال می کنند که در هنگام نصب و کار با لانچر خودتان متوجه این موضوع می شوید.

دلایل بن شدن اکانت اینستاگرام چیست؟ چه چیزی در اینستاگرام باعث بن شدن میشود؟

حذف برنامه های پیش فرض گوشی

برنامه هایی که به صورت پیش فرض در گوشی نصب می شود به سه دسته تقسیم می شوند. اول برنامه های دیفالت سیستم عامل مانند همان sms و call و غیره هستند. دوم برنامه هایی هستند که مربوط به گوگل یا شرکت سازنده گوشی می شود. برای مثال در گوشی هایی سامسونگ ما شاهد Samsung internet هستیم که مرورگر شرکت سامسونگ می باشد که به صورت دیفالت نصب است اما برخی برنامه ها با هدف تجاری و به خاطر قرارداد هایی که شرکت های سازنده با دیگر شرکت ها دارند به صورت خودکار نصب می شود.  برای مثال شما در بیشتر گوشی های این روز ها شاهد برنامه facebook هستید که واقعا کاربرد چندانی ندارد و عملا حجم و فضای گوشی شما را الکی پر می کند.

از بین این برنامه شما برخی از آنها را می تواند به صورت معمولا حذف کنید مانند همان Samsung internet اما برخی از آنها را متاسفانه نمی توانید حذف کنید مانند همین Facebook که وقتی به صفحه این اپ در تنظیمات گوشی میروید شاهد هستید که گزینه uninstall برای شما قفل است و نمی توانید آن را حذف کنید.

سیستم مورد نیاز ویندوز 11 – آیا ویندوز 11 بر روی سیستم من نصب می شود؟

غرفعال کردن برنامه های پیش فرض موبایل

غرفعال کردن برنامه های پیش فرض موبایل

بسیاری از این برنامه های نه تنها کاربردی ندارند بلکه فضای زیادی از گوشی را اشغال می کنند و باعث مصرف شدن باتری می شوند. با اینکه شاید شما از بسیاری از آنها استفاده نکنید اما این برنامه بر روی عملکرد گوشی شما تاثیر می گذارند. به همین دلیل گزینه ای به نام disable وجود دارد که می توانید این برنامه ها را غیرفعال کنید. برای اینکار وارد تنظیمات گوشی خود شوید و در بخش app برنامه مورد نظر را پیدا کنید. سپس در صفحه بعد بر روی گزینه disable کلیک کنید. برای برخی برنامه ها علاوه بر این گزینه گزینه دیگری به نام uninstall updates نیز در اختیار کاربران است تا بتوانند آپدیت های جدید برنامه را حذف کنند و آن را به یک برنامه سبک تبدیل کنند که با disable کردن آن عملا انگار آن برنامه در گوشی شما وجود ندارد فقط مقداری از حافظه گوشی را اشغال کرده است.

آموزش حذف برنامه های پیش فرض گوشی

در ادامه بحث تغییر برنامه های پیش فرض گوشی اگر می خواهید برنامه های پیش فرض گوشی که سیستم به شما اجازه حذف آنها را نمی دهد را حذف کنید معمولا یا باید گوشی خود را روت کنید یا از طریق کامپیوتر و برخی برنامه های خاص اقدام به این کار بکنید که به دلیل نیاز به دانش تخصصی بهتر است به سراغ این مورد نروید و یا از فردی که تخصص دارد در این زمینه کمک بگیرید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید لایک واقعی و فالوور فیک اینستاگرام سعی کردم تا به آموزش تغییر برنامه های پیش فرض گوشی و غیرفعال کردن و حذف کردن برنامه های دیفالت موبایل بپردازم که امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.